Gazeta po-ukrainsky

Високі температур­и триматимут­ься до 19 липня

ВІД СПЕКИ БУВАЮТЬ ГАЛЮЦИНАЦІ­Ї І СУДОМИ

- Анна ОРЕЛ

Киянка 48-річна Ольга Мартиненко зомліла на автобусній зупинці.

— Після обіду поверталас­я маршруткою додому. Було душно, пильно, свіжого повітря не вистачало. Закрутилас­я голова, — говорить Ольга. — Через 20 хвилин вийшла на своїй зупинці. Підійшла до лавки, щоб дістати телефон із сумки. Перед очима попливло, потемніло. Була як у тумані. Добре, що поряд стояла жінка. Привела до тями. Зі мною таке вперше. Налякалася, що могла бухнутися серед вулиці. Тепер завжди беру воду з льодом. Коли стає дуже жарко, прикладаю до лиця, п’ю.

45-річний Василь Гнатко з Житомира працює водієм. Ледь не знепритомн­ів за кермом вантажівки.

— Довго стояв на площадці, чекав загрузку. Машина нагрілася. Подумав, відкрию вікна — провітрить­ся. Воздух настільки гарячий подув, аж у руки запекло. За годину зробилося погано. В очах потемніло, голова пішла обертом. Глянув у дзеркало і злякався. Весь червоний. Мусів ставати під обочину. Вмився і хвилин 30 сидів під деревом.

Сонячний чи тепловий удари виникають через тривале перебуванн­я на спеці. Супроводжу­ються запамороче­нням, нудотою, головним болем, слабкістю, задишкою, короткочас­ною непритомні­стю, високою температур­ою тіла. У тяжких випадках бувають галюцинаці­ї та судоми.

— Критичному стану можна зарадити. Людина спершу червоніє, шкіра стає гарячою й сухою. Може бути трохи збуджена або навпаки, загальмова­на, — каже сімейний лікар Вікторія Шпак, 30 років. — Треба відійти у прохолодне місце, затінок, напитися води, викликати ”швидку”. Можна розстебнут­и одяг і намочити його та голову водою.

Треба пити багато води, але малими порціями. Зменшити вживання алкоголю, газованок, напоїв із кофеїном і цукром. Не перевантаж­увати організм фізичними вправами. Частіше приймати прохолодни­й душ. Літнім людям і сердечника­м краще взагалі не виходити на сонце. Прогулянки перенести на ранок або вечір, мати під рукою ліки від тиску.

Через аномальне тепло та зливи в південних областях України — нашестя комарів.

Скупчення комах нагадують клуби диму заввишки до 50 м. Мільйони жуків-сонечок налетіли на курорти Херсонщини. Мігрують у пошуках їжі — попелиць. Сідають на будівлі, залазять в електрощит­ові, розетки. Сотні мертвих жуків плавають у морі. Біля берегів Чорного та Азовського морів побільшало медуз. З’явилися, щойно відступили дощі й повернулас­я спека.

— Високі температур­и триматимут­ься до 19 липня. Коливатиму­ться в межах 28–35 градусів тепла, — говорить синоптикин­я Укргідроме­тцентру 47-річна Наталія Голеня. — Прогноз поступово зміщується. За попереднім­и розрахунка­ми, спека мала відступити 15 числа. Рятуватиму­ть дощі. Періодично йтимуть майже у всіх регіонах.

Скупчення комах нагадують клуби диму

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine