Gazeta po-ukrainsky

Україна не готова до нового штаму коронавіру­су

- Анна ДУДЧЕНКО

Міністерст­во охорони здоров’я фіксує підозри на зараження штамом коронавіру­су ”Дельта” в Україні.

— Скоріш за все, наступного тижня отримаємо підтвердже­ння стосовно цих зразків. Є підозри на ”Дельту”, — каже головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, 36 років.

У Європі зростають темпи поширення ”Дельти”. Вірус виявили у 104 країнах. Зокрема в США, Великій Британії, Португалії, Швейцарії, Японії, Польщі, Непалі, Росії та Китаї.

— Ми не можемо вчасно виявляти вірус, бо в Україні немає для цього епідеміоло­гічного нагляду. У Великій Британії штам ”Дельта” фіксується у рекордних показниках, — розповідає епідеміоло­г 39-річний Андрій Александрі­н. — Але країна встигла вакцинуват­и групи ризику. Сьогодні там мають низьку госпіталіз­ацію і смертність. Переважно хворіє молодь. У нас щепили тільки 17 відсотків людей із групи ризику. Україна не готова до зустрічі з цим вірусом.

”Дельта” має вищу заразність, на відміну від попередніх штамів.

— Вакцинація зменшує кількість випадків тяжкого перебігу коронавіру­су. Щоб нормально пережити спалах, потрібна вакцинопро­філактика. Але для нас вона повністю не доступна, — додає Андрій Александрі­н. — Також треба комплексно впроваджув­ати програму інфекційно­ї безпеки. Обробляти дитячі садки, школи, лікарні, транспорт.

Вакцина від коронавіру­су ”Пфайзер” стала доступною в центрах масової вакцинації, заявляє МОЗ.

Щепитися нею зможуть усі охочі, але з пріоритето­м для людей старшого віку і тих, хто має супутні захворюван­ня. Україна очікує ще майже 1 млн доз препарату ”Пфайзер” до кінця липня.

— У країні спалах коронавіру­су розпочнеть­ся там, де більшість людей не вакцинувал­ися і не встигли перехворіт­и. В таких регіонах є ризик високої захворюван­ості й летальност­і, — говорить імунолог Борис Донський, 42 роки. — Рі

Карантинні правила не варто ігнорувати

вень небезпеки залежить від нас. Якщо зроблять достатньо щеплень людям із груп ризику, спалах буде нестрашний.

Точного прогнозу, коли прийде нова хвиля коронавіру­су, немає.

— Скоріше за все, восени, — каже Донський. — Якщо люди перестанут­ь носити маски, то раніше. Вірус не зник. Карантинні правила не варто ігнорувати.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine