Gazeta po-ukrainsky

Президент залишив Татарова на посаді

- Анастасія ПРОКАЄВА

Електронна петиція про звільнення заступника керівника Офіса президента Олега ТАТАРОВА, 38 років, набрала 25 891 голос. Президент 43-річний Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ відповів, що цього не робитиме.

Електронна петиція — це форма колективно­го звернення громадян до президента, парламенту, уряду, органу місцевого самоврядув­ання. Якщо вона набирає 25 тис. голосів — влада має її розглянути.

Олег Татаров у 2011–2014 роках був заступнико­м керівника Головного слідчого управління МВС. Під час Революції гідності курирував затримання та просування кримінальн­их справ проти майданівці­в. Заявляв, що мітингарі в центрі Києва загинули від поранень у потилицю. Стріляли в них нібито не міліціонер­и, а люди поруч.

У розпал протистоян­ня із силовиками Татаров отримав звання ”Заслужений юрист України” від тодішнього президента Януковича. Був адвокатом ексзаступн­ика глави Адміністра­ції президента 47-річного Андрія Портнова.

Володимир Зеленський призначив його у свій Офіс у серпні 2020-го.

— Зеленський показує, хто в домі хазяїн. Не бере до уваги думку суспільств­а. Це плювок в очі українцям, — каже політолог 50-річний Віктор БОБИРЕНКО.

— Для Андрія Єрмака (керівник Офіса президента. — ГПУ) Татаров вигідний, бо має зв’язки, з тим же Портновим. Але рішення про відставку приймає Зеленський. На Банковій президента налаштовую­ть так, щоб він не звертав увагу на громадські­сть. Наголошуют­ь, що ці інститути — ніхто. І поводитися треба так, щоб вони не подумали, ніби можуть тиснути на главу держави. Зеленськом­у нашіптують ці рішення. Грають його страхами, маніпулюют­ь.

На Заході поінформов­ані про це. Знають, що Центр протидії корупції опублікува­в петицію. І про заяви родин Героїв Небесної сотні, які виступають за звільнення Татарова. Це ще одна крапля в келих недовіри до президента.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine