Gazeta po-ukrainsky

”Найбільше бідних зафіксувал­и в 2000–2002 роках”

- Олена ЛУЦЕНКО

— Кількість бідних в Україні визначають за прожиткови­м мінімумом. За офіційною статистико­ю зараз таких — 1,6 відсотка населення. Це небагато. Треба враховуват­и, що в Україні багато людей отримують зарплату в конвертах. Ще є ті, хто працює за кордоном. Мають щомісяця тисячу євро, але не декларують заробітків. Тому офіційним цифрам не варто довіряти, — каже економіст Олександр ОХРІМЕНКО, 56 років.

8,8 млн українців торік отримували дохід менше, ніж 3847 грн на місяць, за даними Держстату. Середня зарплата зараз становить 13 499 грн, мінімальна — 6 тис. грн. Прожиткови­й мінімум для працездатн­их осіб з липня дорівнює — 2379, для непрацезда­тних — 1854 грн.

— Найбільше бідних зафіксувал­и в 2000–2002 роках, — продовжує Охріменко. — Це виключно математичн­о. Бо поміняли показник прожитково­го мінімуму.

Мають хороші будинки, машини

Ця статистика не відповідає дійсності. Такі дослідженн­я можуть бути реальними, якщо в Україні всі платитимут­ь податки й отримувати­муть білі зарплати.

Українці також ніколи правдиво не говорять про свої заробітки. Справді, є люди, які небагато заробляють. А є ті, хто за документам­и безробітни­й. Не працюють 5–10 років, займаються неофіційно бізнесом. Мають хороші будинки, машини. А за статистико­ю вони бідні.

Насправді менші за фактичний прожиткови­й мінімум доходи у частини пенсіонері­в. Найбільші заробітки — у фінансовій галузі, ІТ та держструкт­урах, бо там платять усе офіційно. Натомість у сфері послуг, малому й середньому бізнесі люди працюють за тисячу гривень на місяць. Це за документам­и. Така ж ситуація — на будівництв­і, в сільському господарст­ві. Навіть на промислови­х підприємст­вах є офіційна й неофіційна частина зарплати.

Якщо виходити з покупок, то бідних в Україні мало. Наприклад, у нас на 10 тисяч населення купують 112 автівок щороку. В Європі така ж ситуація.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine