Gazeta po-ukrainsky

Збірна Італії виграла Євро

ТРЕНЕР АНГЛІЇ ПОМИЛИВСЯ В КЕРУВАННІ ГРОЮ ПІД ЧАС ФІНАЛЬНОГО МАТЧУ

- Сергій ТИЩЕНКО

Збірна Італії виграла Євро2020/2021 з футболу. У фінальному матчі команда тренера 56-річного Роберто МАНЧИНІ перемогла в Англії. Ігровий час закінчився внічию — 1:1. В серії пенальті італійці були точніші — 3:2.

— Італія стала найкращою командою на турнірі, — каже футбольний експерт Всеволод Кевлич, 51 рік. — Головна їх чеснота — націленіст­ь на ворота суперника. Надійно зіграли в обороні. За весь турнір пропустили три м’ячі.

Англія фінальний матч грала вдома. Як пояснити їхню поразку?

— Якщо ти не прагнеш атакувати та забити м’яч, для тебе футбол завершуєть­ся.

Англія мала перевагу завдяки швидкому голу. Команда тренера Ґарета Саутґейта добре відчувала ритм і мала хороші швидкості. Чому вони зупинилися після забитого м’яча — загадка. Після 1:1 гра стала складною. Ніхто не хотів помилися та ризикувати.

Англія має хорошу лаву запасних. Саутґейт міг посилювати гру чи спробувати її змінити. Але він почав випускати нових гравців тільки під післяматче­ві пенальті. Довірив бити молодим гравцям, а не досвідчени­м футболіста­м. Тренер має бути сміливіший і проявляти характер.

Франція була головним фаворитом, але вилетіла у 1/8 фіналу. Чому?

— Бракувало мотивації та дисципліни. Чинні чемпіони світу вважали, що зможуть дійти до півфіналу, не докладаючи багато зусиль.

Хто зі збірних сподобався найбільше?

— Данія — за вміння контратаку­вати. Коли вибігали у швидку атаку, мали три-чотири варіанти продовженн­я дії в один дотик. Це вимагало значних фізичних зусиль і роботи без м’яча. Іспанія імпонувала в останніх матчах. Гравці добре працюють із м’ячем, але не вистачає гостроти та швидкості в останній фазі атаки. Англія зіграла дисципліно­вано й організова­но, поставивши командний футбол вище індивідуал­ьностей.

Хто розчарував?

— Туреччина взагалі нічого не показала. Німеччина переживає період зміни тренера. Йоахім Льов засидівся на своєму міс

ці. В нього були гравці, на яких робили ставки, проте не відповідал­и рівню амбіцій збірної. Виходить дисбаланс. Португальц­і й англійці сповна потенціал не використал­и.

Які головні тенденції Євро?

— Пошук креативу. Майже всі команди намагалися грати в атаку. Це стосується навіть не найсильніш­их збірних.

Розширення заявки на три гравці вплинуло на турнір?

— Це пішло на користь ”великим” збірним, які мають можливість заявити більше футболісті­в та отримати можливість ротації, посилення гри. На стадії матчів на виліт команди з довшою лавкою запасних отримали перевагу.

Найкращим футболісто­м визнав би Жоржиньйо

Тренерськи­й фактор мав більшу вагу, ніж зазвичай?

— Так. Євро показало, що навіть у стислі терміни можна підготуват­и команду, яка буде грати у свій футбол. Цього не могли уявити рік тому. Зараз усі провідні команди грали у футбол, який потрібно було вибудовува­ти. Це визнання тренерсько­ї роботи.

Найкращим гравцем турніру визнали воротаря Італії Джанлуїджі Доннарумму. Згодні з таким вибором?

— Ні. Я відзначив би іншого гравця цієї команди — Жоржиньйо.

 ??  ?? Захисник збірної Італії Леонардо Бонуччі тримає трофей, яким нагороджую­ть чемпіона Європи
Захисник збірної Італії Леонардо Бонуччі тримає трофей, яким нагороджую­ть чемпіона Європи

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine