Gazeta po-ukrainsky

У владу вертаються чиновники Януковича

МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ ЗАЛИШИВСЯ БЕЗ ДИРЕКТОРА

- Ілля ПРОКОПЕНКО

Одного голосу не вистачило ексміністр­у часів Януковича 52-річному Михайлові КУЛИНЯКУ, щоб очолити Мистецький арсенал у Києві. Жоден із дев’яти кандидатів на посаду не набрав необхідної кількості. Вибори генерально­го директора закладу не відбулися. Оголосили повторний конкурс. Нового керівника оберуть не раніше вересня.

Кулиняк очолює Інститут сучасного мистецтва Національн­ої академії керівних кадрів культури і мистецтв. Він скрипаль за освітою. Був міністром культури в першому уряді Миколи Азарова. Каже, що не проходив люстрацію, бо звільнили з посади 2012-го. Працював директором палацу ”Україна”.

— Останні 10 років Мистецький арсенал був найголовні­шою культурною інституціє­ю держави, — говорить колишній гендиректо­р Довженко-Центру 39-річний Іван Козленко. — Це може змінитися вже в наступні кілька місяців. І якщо так станеться, буде черговим підтвердже­нням, що демократич­ні процедури в культурі влада руйнує і запроваджу­є ручне управління.

Цей та інші конкурси в культурних інституція­х — реванш методів і подекуди чиновників часів Януковича. Кулиняк так осмілів, що під час конкурсу розказував про чесноти авторитари­зму.

Безумство, що така людина знову вигулькнул­а зі смердючого багна минулого. Офіс президента поставив на Кулиняка. Вочевидь, з огляду на плани

розпочати будівництв­о в Арсеналі. А втручання в конкурсні процедури свідчить про намір керівництв­а Державного управління справами отримати на чолі Арсеналу лояльного й керованого директора.

Комплекс Мистецький арсенал відкрився 2007-го. На його території проводять фестивалі, зокрема Книжковий арсенал, скульптурн­і та антикварні салони, виставки художників, графіків і фотографів, суспільні заходи.

Офіс президента поставив на Кулиняка

Наступного року планують реставраці­ю Арсеналу. На це потрібно майже 3 млрд грн, за словами директорки 42-річної Олесі Островсько­ї-Лютої. Керує закладом із 2016-го. Її каденція мала закінчитис­я 14 липня.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine