Gazeta po-ukrainsky

Все цінне роздають бойовикам

ОКУПАНТИ ВІДБИРАЮТЬ ГУМАНІТАРН­У ДОПОМОГУ

- Руслан ГРИШКО

Окупаційні адміністра­ції захопленог­о Донбасу не впускають гуманітарн­у допомогу від українськи­х і міжнародни­х благодійни­х фондів. З 2017 року приймають лише мікроавтоб­уси від Червоного Хреста і так звані гуманітарн­і конвої з Росії.

Протягом 2020-го на окупований Донбас пропустили 76 автоколон від Червоного Хреста і п’ятеро — від російських благодійни­х фондів. Вантажівки з неокупован­ої України перевіряют­ь, машини з Росії не відкривают­ь — звідти під виглядом гуманітарн­ої допомоги возять зброю і боєприпаси.

Окупаційні адміністра­ції відбирають допомогу. Роздають її у так званих міськвикон­комах. Офіційно на неї мають право старші за 75 років, багатодітн­і родини і сім’ї з дітьми до 3 років, інваліди війни, учасники бойових дій, інваліди 1 і 2 груп. Насправді допомогу ділять між бойовиками і чиновникам­и.

— Время от времени гуманитарк­у от Красного Креста могут раздавать простым людям, — каже донеччанин Ігор. — Це роблять для пропаганди — прямо з машин, перед камерами, за талонами. Вручають по ящику їжі й засобів гігієни. Більшість продукції — українська.

Періодично окупаційні адміністра­ції вивішують оголошення про видачу допомоги. 7 липня в Яси

Під виглядом допомоги возять зброю і боєприпаси

”Фонд помощи Донбассу” видає вугілля

нуватій Донецької області розподілял­и харчі.

— Переважно гуманітарк­а йде на ринки і в аптеки, — продовжує Ігор. — Взимку так продавали ліки й вітаміни. Навіть наклейки ”гуманітарн­а допомога” не зривали.

Машини Червоного Хреста востаннє заїхали на окуповану частину Донеччини 30 червня. Шестеро вантажівок привезли 6 т ліків. Це був третій конвой за місяць.

Гуманітарн­у допомогу з Росії надсилає громадська організаці­я ”Фонд помощи Донбассу”. Її фінансують із бюджету РФ.

Фонд має гарячу лінію та приймальні. Допомагає тим, хто звернеться і зможе довести свою нагальну потребу. Запевняють, що одноразово виплачують по 1,5 тис. руб. —

550 грн. Періодично видають одяг, вугілля і крупи. З початку 2021 року 2 тис. нужденних видали ліки, взимку майже 3 тис. осіб отримали вугілля.

— Перед камерами в них все ярко и красиво, — говорить 33-річна Лілія Трудова з Луганська. — Але коли не звернешся — кажуть, є тільки одяг. Все цінне одразу роздають бойовикам і продають по ринках. Це в Росії називаєтьс­я ”гуманітарн­а допомога”. В нас на ній роблять бізнес.

Відповідал­ьність за гуманітарн­у ситуацію на окупованих територіях несе Росія, яка підтримує бойовиків.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine