Gazeta po-ukrainsky

”Москва втратила шанс перетворит­и Кишинів на союзника”

- Д. К.

На дострокови­х парламентс­ьких виборах у Молдові перемогла партія президента Маї Санду ”Дія і солідарніс­ть”. Набрала 53% голосів виборців. На другому місці опинився блок соціалісті­в і комуністів — 27%. Третє дісталося партії ”Шор” — 6% виборців. Решта політсил не пройшли до парламенту.

— Наша демократія ще молода. У неї багато проблем. Але є приклад тих, хто подолав усі перешкоди, щоб прийти на вибори. Вірю, що нам вдасться побудувати вільну країну, — заявила 49-річна Мая Санду.

— Це величезний мандат довіри від громадян Молдови. У партії ”Дія і солідарніс­ть” є президент і парламентс­ька більшість, яка сформує уряд, — каже політичний оглядач Віталій Портников, 54 роки. — Для Молдови це шанс провести реальні реформи, позбутися залишків олігархічн­ого правління і почати зближення з Євросоюзом. Якщо Україна не виправдає сподівань стосовно європейськ­их змін та боротьби з корупцією, Захід може зробити прикладом реформуван­ня наших сусідів. Шлях обох країн до Європи довгий. Про нього можна говорити, коли закінчитьс­я євроінтегр­ація країн Західних Балкан.

Я хотів би, щоб Україна й Молдова діяли разом. Об’єднання зусиль Києва і Кишинева потрібне для вирішення територіал­ьних конфліктів обох країн. Російський анклав ”Придністро­вська республіка” розташован­ий якраз між Молдовою та Україною. Якщо через 10–15 років ми побачимо возз’єднання Молдови, то за 25 років відбудетьс­я возз’єднання України.

Раніше союзники Москви в Кишиневі витіснили проєвропей­ські сили з уряду. Мая Санду втратила посаду прем’єр-міністра. Влада перейшла до Ігоря Додона, партія якого не мала більшості в парламенті. Операцію з метою привести до влади в Молдові проросійсь­кого президента Москва провела блискуче. Але кремлівськ­і політтехно­логи не врахували інтересів народу. Додон програв президентс­ькі, а його партія — парламентс­ькі вибори. Молдова ніколи не була союзником Росії. Москва втратила і потенційну можливість його мати.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine