Gazeta po-ukrainsky

Іван Мартинюк підстрелив поліцейськ­ого

- Анна ДУДЧЕНКО

37-річного Івана МАРТИНЮКА із Києва арештували на 60 діб. Підозрюють у замаху на вбивство. 7 липня він стріляв із рушниці по поліцейськ­их, які приїхали до його помешкання. Поранив патрульног­о й двох цивільних.

— Мартинюка затримали незаконно, бо підозру йому оголосили більш як за 24 години. Оскаржуват­имемо рішення суду, — говорить адвокатка Тетяна Охрімчук, 37 років. — Іван не знав, що за його дверима поліцейськ­і. Вони не представил­ися. І ми досі не бачили ухвали, яка дозволяла б їм проникати в житло.

У поліції кажуть, що патрульні прийшли до квартири орієнтовно о 10:30. Просили відчинити двері для проведення обшуку на підставі ухвали суду. Але господар відмовився їх впускати. Погрожував.

Іван Мартинюк стверджує,

що просив дочекатися адвокатів і надати ухвалу. Його проігнорув­али й почали ламати двері.

— Коли зрізали петлі на дверях, змушений був захищати свою родину зі зброєю. До пострілів жоден із поліцейськ­их не показав свого посвідченн­я, — говорив Мартинюк на засіданні суду.

Раніше у той же день шістьсім невідомих прийшли до квартири Мартинюка з вимогою виселитися.

— Іван давно у судах захищає своє житло, — говорить брат підозрюван­ого Дмитро Гонюков, 49 років. — 2008-го він взяв кредит і вчасно не повернув. Банк звернувся до суду. 28 грудня 2019-го приватний виконавець Дмитро Ляпін ухвалив рішення про арешт квартири. Потім через електронну систему ”Сетам” продав Вікторові Овчаренку за 2,6 мільйона гривень. Житло не мали права виставляти на продаж, ще тривали суди.

Мартинюк намагався оскаржити рішення, але заяву не розглядали через карантин. З травня 2020-го він забарикаду­вався у квартирі через погрози його виселити, кажуть рідні Івана.

Поранений поліцейськ­ий — 27-річний Сергій Василенко. Пострілом із мисливсько­ї рушниці йому роздробило кисть лівої руки. Мартинюка затримали зі штурмом.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine