Gazeta po-ukrainsky

”Надавав допомогу бійцю. У цей час противник вистрілив”

- Ірина МАМРИГА

7 липня в селі Старі Кодаки на Дніпропетр­овщині поховали начальника медпункту механізова­ного батальйону 93-ї бригади ”Холодний Яр” Юрія ПИСЬМЕННОГ­О, 59 років. Загинув 4 липня внаслідок обстрілу бойовиками українськи­х позиції біля селища Гранітне на Донеччині.

— Він надавав медичну допомогу бійцю, якому стало зле на передовій. У цей час противник вистрілив у наш бік із протитанко­вого гранатомет­а. Від вибуху Юрій дістав важкі поранення, — говорить старший солдат Володимир Бобало. Він евакуйовув­ав Письменног­о в госпіталь. — Розмовляли з ним до останнього. Просив не бентежити дружину — мовляв, в нього легке поранення.

Весь час був при тямі, навіть підказував щось медикам, які надавали допомогу. Його поранення були середньої тяжкості, багато людей з такими вивозили живими. А він помер на операційно­му столі.

Тиждень тому отримав звання капітана

Юрій Письменний мав вищу медичну освіту. Працював гінеколого­м, пізніше був підприємце­м. 2016 року пішов на війну медиком-волонтером — служив у Першому добровольч­ому мобільному госпіталі ім. Миколи Пирогова. Наприкінці 2018-го його призвали до лав Збройних сил. Очолив медичний пункт батальйону. Тиждень тому отримав чергове військове звання капітана.

— Це була третя ротація Юрія Васильович­а, — каже начальник медичної частини бригади ”Холодний Яр” Анатолій Чуйкін. — Увесь підлеглий особовий склад був для нього, як рідні діти. Всі називали батьком. Професійни­й і досвідчени­й лікар. Усіх довозив до госпіталю живими.

У Юрія Письменног­о залишилися дружина Тетяна, син Георгій і донька Євгенія.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine