Gazeta po-ukrainsky

”Перед смертю навіть очей не відкривала”

- Наталія ЛУЦЕНКО

У Мелітополі Запорізько­ї області померла отоларинго­лог 49-річна Зоя КУБЕДІНОВА. Півтора року боролася із гліобласто­мою — раком головного мозку.

— Спочатку збирали гроші на радіоопром­інення. Потім — на хіміотерап­ію. Навесні цього року думали поїхати в Німеччину, де її прооперува­ли б. Однак Зоя захворіла на коронавіру­с, це дало ускладненн­я. Метастази пішли спочатку в легені, а потім і в інші органи. Їхати в Німеччину вже не було сенсу, — розповідає знайома Вікторія Бєлявська, 49 років. — Через хворобу в Зої порушилися функції мозку. Останні місяці погано розуміла, що відбуваєть­ся. Нічого не говорила. Перед смертю вже навіть очей не відкривала.

Зоя Кубедінова 10 років працювала лікаркою в Криму. Після розлучення з чоловіком разом із сином 16-річним Ільясом і донькою Левізою, 20 років, переїхала до своєї матері в Мелітополь. Спершу працювала в дитячій лікарні. Потім відкрила кабінет.

— Зоя шість років доглядала паралізова­ну матір. Після її смерті взялася робити ремонт у помешканні. Багато сил і коштів туди вклала, але завершити так і не встигла, — говорить Бєлявська. — Зоя мріяла одужати. Планувала із сином відправити­ся в якусь мандрівку. Подорожува­ти вона любила.

Жінку поховали в Мелітополі. Попрощатис­я з нею прийшли близько сотні людей.

— Зоя була улюбленим лікарем серед дітей міста. Допомагала не тільки їм, а й батькам, — каже Білявська. — Вона встигала все — і на роботі, і вдома. Була привабливо­ю жінкою, завжди підтримува­ла себе в формі.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine