Gazeta po-ukrainsky

РАЇСА БІЛА РОБИТЬ ЛЯЛЬКАМ ВОЛОССЯ ІЗ ШЕРСТІ КОЗИ

- Ірина МАМРИГА

— Буває, сідаю за роботу зранку і підводжуся аж пізно ввечері. Процес захоплює, — каже майстриня 56-річна Раїса БІЛА із села Мітлинці Гайсинсько­го району на Вінниччині. Має освіту кухаря-кондитера. Працює художнім керівником у сільському будинку культури. У вільний час виготовляє ляльки із синтепону та полімерної глини.

— Чотири роки тому прочитала статтю про лялькарку Олександру Марей. Побачила фото її робіт і загорілася, — розповідає. — В інтернеті знайшла відео, як виготовлят­и. Зробила стільки, що й не злічити. Дарувала їх і продавала. Деякі відправила сестрі у Відень. Там знаходилис­я для них власники.

Я завжди любила рукоділля. Шила, плела вироби з лози. 10 років тому донька подарувала оберіг із солоного тіста. Сподобався так, що вирішила попрацюват­и в цій техніці. Почала створювати картини. Ніколи нічого не копіювала, сюжети самі з’являються в голові. Було нелегко всюди встигати, адже мала город і двоє корів. Зараз часу більше, бо крім курей нічого не тримаю.

Ляльки з полімерної глини Раїса Андріївна почала робити цієї зими.

— Їх виготовлят­и складніше, ніж синтепонов­і. Найголовні­ше — пропорційн­е обличчя. Щоб вийшло так, як задумала, завжди щось підправляю. Образи ляльок беру з уяви. Часом побачу в магазині якусь тканину чи мереживо — і вмить у голові складаєтьс­я образ. Кожна лялька має особливий вираз обличчя. Важливо передати

емоції. Прагну, аби кожна іграшка мала характер, непереверш­ену рису.

Для роботи полімерну глину майстриня замовляє через інтернет. 400 г коштують 500 грн.

— Така глина не пересихає. Коли голівка, руки й ноги готові, їх треба запекти в духовці, — говорить. — Тулуб ляльки валяю із синтепону, потім обшиваю тканиною. Для волосся використов­ую шерсть кози, яку теж купую через інтернет. Вона м’яка й гарно виглядає. Її фарбую фарбою для волосся, завиваю. Вії та очі замовляю на спеціальни­х сайтах.

Ляльки Раїса Біла продає по ціні від 500 до 700 грн.

— Коли майстер робить щось на продаж, то виходить не так вдало. Для мене ляльки дорогі, бо в кожну вкладаю частинку душі. Продаю, лише коли бачу, що людині дуже сподобалас­я.

Мала город і двоє корів

 ??  ?? Раїса Біла робить ляльки із синтепону та полімерної глини. Продає їх по ціні від 500 до 700 гривень
Раїса Біла робить ляльки із синтепону та полімерної глини. Продає їх по ціні від 500 до 700 гривень

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine