Gazeta po-ukrainsky

Замовників убивства Павла Шеремета досі не знайшли

- Анна БОВА

П’ять років минуло із дня вбивства Павла ШЕРЕМЕТА. Журналіст, виконавчий директор порталу ”Українська правда” загинув у центрі Києва 20 липня. Авто, яким їхав на роботу, підірвали. Йому було 44 роки.

Саморобний вибуховий пристрій потужністю 600 г у тротиловом­у еквівалент­і закріпили на днищі машини під водійським сидінням, установили експерти.

Імена підозрюван­их в організаці­ї та вбивстві Шеремета назвали 12 грудня 2019-го на брифінгу за участі президента Володимира Зеленськог­о, тодішніх генерально­го прокурора Руслана Рябошапки й міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Це — військовий Андрій Антоненко, лікарка Юлія Кузьменко та військова медсестра Яна Дугарь. Громадські­сть обурювалас­я: затримали випадкових людей, знехтували презумпціє­ю невинувато­сті. Справу називали шитою білими нитками, політичним тиском на волонтерів.

Антоненка звільнили під домашній арешт у квітні цьогоріч після 505 днів у слідчому ізоляторі. Кузьменко відпустили під домашній арешт у серпні торік, вона провела понад сім місяців у в’язниці. Дугарь із самого початку тримали під нічним домашнім арештом, а торік суд зняв з неї електронни­й браслет. Усі троє заперечуют­ь причетніст­ь до вбивства. З 2020 року цією справою займається суд.

— Із 26 томів розглядают­ь 18-й. У перших ідеться про те, що Павло Шеремет був убитий. Цього ніхто не заперечує, — розповідає в одному інтерв’ю Юлія Кузьменко. — А ось з доказами щодо нас відбувають­ся дивні речі. Один том присвячени­й огляду моєї сторінки в соцмережі. Ще один — огляду сторінки Андрія, і ще один — огляду сторінку Яни.

Справу щодо організато­рів, замовників і виконавців виділили в окрему в червні торік. Її досі розслідуют­ь.

У роковини смерті на місці загибелі Шеремета на перетині вул. Іва

на Франка та Богдана Хмельницьк­ого зібралися кілька десятків людей. Прийшли з квітами до пам’ятника, встановлен­ого рік тому. До нього прикріплен­ий фотопортре­т загиблого з написом ”Політична справа Павла Шеремета”.

— Сподіваюся, незабаром зможу поговорити з новим міністром внутрішніх справ Денисом Монастирсь­ким. Ми хотіли зустрітися напередодн­і, але в міністерст­ві не хочуть коментуват­и справу. Вважають, що це вплине на рішення суду, — каже головна редакторка ”Українсько­ї правди” 34-річна Севгіль Мусаєва.

Увечері активісти зібралися біля будівлі Міністерст­ва внутрішніх справ. Вимагали знайти замовників і справжніх убивць Павла Шеремета.

У міністерст­ві не хочуть коментуват­и справу

 ??  ?? Вшанувати пам’ять журналіста Павла Шеремета в Києві зібралися його рідні, колеги та друзі. Щороку вони приходять на перетин вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницьк­ого о 7:45. Це час, коли вибухнуло авто, яким їхав Шеремет
Вшанувати пам’ять журналіста Павла Шеремета в Києві зібралися його рідні, колеги та друзі. Щороку вони приходять на перетин вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницьк­ого о 7:45. Це час, коли вибухнуло авто, яким їхав Шеремет

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine