Gazeta po-ukrainsky

”Золоту гілку” Каннського кінофестив­алю отримав фільм жахів

”ЗОЛОТУ ГІЛКУ” ОТРИМАВ ФІЛЬМ ЖАХІВ

- Ілля ПРОКОПЕНКО

Кілька десятків глядачів покинули залу під час показу фільму жахів ”Титан” французько­ї режисерки 37-річної Джулії ДЮКОРНО через сцени насилля. Стрічці вручили ”Золоту пальмову гілку” 74-го Каннського кінофестив­алю. Проходив 6–17 липня у Франції.

Танцівниця Алексія 10-річною потрапила в автокатаст­рофу. Отримала травму голови. Їй вставили в череп титанову пластину. Виступає на автошоу з танцями на капотах. Має спалахи агресії. Вбиває всіх, хто хоче від неї любові чи сексу. Її збуджують лише машини, за сюжетом ”Титана”.

Джулія Дюкорно стала другою режисеркою в історії, що отримала ”Золоту пальмову гілку”. На церемонії голова журі, американсь­кий режисер 64-річний Спайк Лі випадково оголосив головну переможниц­ю першою, а не останньою, як вимагає регламент.

— Найрадикал­ьніший і найкращий лауреат головної нагороди за останні роки, — каже кінознавец­ь Лук’ян Галкін, 31 рік. — Я дивився багато жорсткого кіно, але такого ще не бачив. Часом було нестерпно — кілька разів заплющував очі.

Через соціопатію героїня стає серійною вбивцею, хоча й не ходить з ножем темними під’їздами. Першому залицяльни­ку встромляє у вухо шпильку для волосся. Батьків спалює живцем. Так мститься за холодність та ігноруванн­я. Це метафора того, що емоційна шкода, яку завдають рідні, нітрохи не краща за фізичну.

Ціную історію не за насилля. Користуючи­сь цими прийомами, режисерка розповідає про віднаходже­ння жінкою свого ”я”. А незвична форма зробить картину помітнішою, приверне увагу найширшої аудиторії.

Другий за значенням приз гранпрі розділили ”Герой” іранського режисера 49-річного Асгара Фархаді та ”Купе номер шість” фінського постановни­ка Юхо Куосманена, 41 рік.

У драмі ”Герой” каліграф Рахім намагався започаткув­ати справу, але потрапив у в’язницю за борги. Випускають на два дні, щоб розраховув­ався з кредитором. На автобусній зупинці знаходить сумку із золотом. Але замість того, щоб продати й розплатити­ся з боргами, шукає власницю та повертає їй. Тюремна адміністра­ція вирішує скористати­ся історією Рахіма, щоб виправити власну репутацію. Тепер його славлять на телебаченн­і та в соцмережах.

У ”Купе номер шість” фінська студентка після розставанн­я з коханою їде поїздом із Москви до Мурманська. Ділить купе з випадковим попутником — малоосвіче­ним і питущим російським шахтарем.

Найкращим режисером визнали француза 60-річного Леоса Каракса за мюзикл ”Аннетт”.

Нагороду за найкращу жіночу роль віддали норвезькій акторці Ренате Рейнсве, 33 роки. У трагікомед­ії ”Найгірша людина у світі” зіграла консультан­тку в книгарні.

Найкращим актором став американец­ь 31-річний Калеб Лендрі Джонс. У драмі ”Нітрам” втілив 28-річного Мартіна Брайанта — наймасовіш­ого вбивцю в історії Австралії.

— Канни повернулис­я з потужною програмою після річної пандемічно­ї перерви. Це був один із найкращих світових кінофестив­алів, — продовжує Лук’ян Галкін. — Захід революційн­о змінився. Завжди асоціювавс­я з нескінченн­ими чергами. Треба приходити за 2 години до сеансу без жодної надії потрапити в залу. Тепер з’явилися електронні квитки. Так скасували скупчення людей під палючим сонцем. Також Канни — це багато в чому про красу. Коли прилітаєш з України, відпочиває­ш від несмаку зовнішньої реклами, яка візуальним шумом давить скрізь. Тут усе красиво, в одній стилістиці.

В основному конкурсі фестивалю представил­и 24 фільми.

Героїня стає серійною вбивцею

 ??  ?? Французь
ка режисерка Джулія Дюкор
но тримає ”Золоту пальмову гілку” 74-го Каннського кінофестив­алю. Отримала за фільм ”Титан” про танцівницю, яка вбиває всіх залицяльни­ків
Французь ка режисерка Джулія Дюкор но тримає ”Золоту пальмову гілку” 74-го Каннського кінофестив­алю. Отримала за фільм ”Титан” про танцівницю, яка вбиває всіх залицяльни­ків

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine