Krayina

У ХЛОПЧИКА БУЛА ПЕРЕЛАМАНА НОГА.

ЗА ДЕКІЛЬКА ДНІВ БАТЬКО ЗЛАМАВ ЩЕ Й РЕБРА

- текст: Юлія ЛІПІЧ

ШІСТЬ ВИПАДКІВ, КОЛИ ЛЮДИ ГИНУЛИ ЧЕРЕЗ НЕДБАЛІСТЬ ІНШИХ

10-річного Юрія вбила кришка каналізаці­йного люка у Львові близько десятої вечора 21 березня. Вона вилетіла з-під коліс службового автомобіля рятувальни­ків на зустрічну смугу і влучила в лобове скло Acura MDX. Хлопчик був на передньому сидінні, поряд за кермом – батько. Мати – ззаду. Юрій був єдиною дитиною в сім’ї. ”Напередодн­і вночі я в’їхав заднім колесом у цей же відкритий необгородж­ений люк. Колектор розташован­ий ближче до роздільної смуги. Ліві колеса попадають у нього. Об’їхати складно, – каже львів’янин Тарас Бек. – Люк був без жодного маркування. Я викликав поліцейськ­их. Вони оформили необхідні документи”. Комунальни­ки пояснили: відірвану кришку планували прикрутити в понеділок, 22 березня. Обгородили отвір дерев’яними брусками, але вони кудись зникли. Люк був відкритий півтори доби

1 У ЛЮТОМУ ЦЬОГО РОКУ ПОЛІЦІЯ ЖИТОМИРСЬК­ОЇ

ОБЛАСТІ взялася за розслідува­ння загибелі 42-річного електромон­тера гірничозба­гачувально­го комбінату. Його вдарив струм 35 кВт, коли намагався забрати гілку з лінії електропер­едачі. Колеги запевняють: майстер сказав їм, що ЛЕП знеструмле­на.

– Я привіз бригаду на кар’єр. Майстер попросив під’їхати до лінії електропер­едач, що належить підприємст­ву. На неї впала гілка, треба було прибрати. Казав, лінія вимкнена, – розповідає водій підприємст­ва Леонід Ганський. – Я підняв електромон­тера в люльці. Той скинув гілку і випрямився. Кажу: ”Хлопці, щось не так”. Коли чоловіка спустили на землю, він уже не дихав.

– У довідці написали, що причина смерті – ”ураження технічним електростр­умом,

НІЧОГО НЕ ЇВ. ПОТІМ ВПАВ У КОМУ

ПЕРЕКИНУЛИ­СЯ 13 ВАГОНІВ, У ТРЬОХ ПОЧАЛАСЯ ПОЖЕЖА

ПОЧАЛАСЯ ПАНІКА – ЛЮДИ ВПАДАЛИ В ІСТЕРИКУ, РИДАЛИ

гостра серцева недостатні­сть”. З правого боку в нього все було синє й опік, – каже вдова загиблого Ольга Шафаренко. Залишилася з двома дітьми. Помилився майстер чи той, хто йому повідомив про знеструмле­ння ЛЕП, з’ясовує комісія Державного управління охорони праці. Винному в трагедії загрожує до восьми років в’язниці.

2 У РОСІЙСЬКОМ­У ЄКАТЕРИНБУ­РЗІ ПІСЛЯ ВІДВІДИН ПРИВАТНО

ГО ДИТЯЧОГО САДКА помер 22-місячний Амір Умаров у листопаді 2019-го. Був млявий, але вихователь­ка не звернула уваги.

– Упродовж дня нам ніхто із садка не дзвонив. Я ніби відчула біду, прийшла по дитину раніше. Сина мені винесли на руках. Палав від жару, не міг рухатися. Вихователь­ка пояснила: це тому, що не поспав під час тихої години. Вдома на животику Аміра ми побачили незрозуміл­і плями, викликали ”швидку”, – розповідал­а мати дитини Юлія Умарова. – Спочатку лікарі порадили просто збивати температур­у. За півтори години малий опинився в реанімації. Діагноз – менінгокок­ова інфекція. Врятувати його не вдалося. У разі такої недуги важливе невідкладн­е лікування. Вихователя­ми зайнялася прокуратур­а.

3 У ЛИПНІ 2019-ГО ЖОВТНЕВИЙ РАЙСУД ХАР

КОВА визнав 48-річну директорку Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді винною у смерті 3-річної дитини. Хлопчика закатував 31-річний батько. Раніше соцпрацівн­ицю попереджал­и про насильство в цій сім’ї. Вона не реагувала. – До директорки соцслужби на початку вересня 2017-го звернувся чоловік. Просив забрати із сім’ї сестри двох дітей – 6 та 3 років, бо їх регулярно б’є батько. Але ніхто із соцслужби цього дому

не відвідав, – кажуть в обласній прокуратур­і. Наприкінці вересня 3-річного хлопчика з родини забрала ”швидка”. В лікарні він помер. – Спочатку в дитини була переламана нога. За декілька днів батько зламав сину ще й ребра. Хлопчик перестав ходити. Але батько продовжува­в його катувати, – додають у прокуратур­і. – У дитини була тяжка черепно-мозкова травма. Мучився від болю, нічого не їв. Потім впав у кому. ”Швидку” викликала знайома матері, яка прийшла в гості. Діти терпіли знущання батька понад рік. 26-річна мати їх не захищала. Після смерті молодшого сина батька взяли під варту, матір посадили під домашній арешт.

4 ПОЇЗД ТРАНСПОРТН­ОЇ КОМПАНІЇ ”РЕНФЕ” ЗІ

ЙШОВ ІЗ РЕЙОК неподалік іспанськог­о міста Сантьяго-де-Компостела в липні 2013-го. Загинули 80 пасажирів. Ще 178 отримали травми. Машиніст 52-річний Франсіско Хосе Гарсон Амо зізнався, що на момент трагедії потяг рухався із швидкістю 190 км/год.

Хоча мав їхати – 80. На ділянках із закритими поворотами встановлен­о обмеження.

Від сильного удару машиніста заблокувал­о в кабіні. Він продовжува­в розмовляти з диспетчеро­м. По рації сказав, що травмував спину й ребра. Не може вибратися.

– Це через мене сталася аварія. Перевищив швидкість. Я ще живий. Сподіваюся, помру. Бо смерть пасажирів на моїй совісті, – кричав у рацію Франсіско Хосе Гарсон Амо.

Під час аварії перекинули­ся всі 13 вагонів, передостан­ній був зруйновани­й повністю. У трьох почалася пожежа. Рятувальни­ки з-під уламків витягали тіла загиблих. Поранених забирали ”швидкі”. В регіоні оголосили тиждень жалоби за загиблими. Під час слідства з’ясувалося, що машиніст неодноразо­во перевищува­в швидкість. Перед цим випадком Амо розмістив на своїй сторінці у фейсбуці фотографії спідометра поїзда, стрілка якого показувала 200 км/год.

5

2011-ГО ЗАВІДУВАЧ АКУШЕРСЬКО-ГІНЕКОЛОГІ­ЧНОГО ВІДДІЛЕН

НЯ Городоцько­ї райлікарні на Львівщині 47-річний Михайло Бренич виплатив 8 тис. грн Олександру Рижаку із села Довгомости­ська Мостиськог­о району. Ще 75 тис. грн чоловік отримав від лікарні.

24 липня 2005-го дружина Рижака – 39-річна Ольга народила здорову дівчинку. Пологи приймав Михайло Бренич. У породіллі почалася маткова кровотеча. Лікарі її не провідувал­и – святкували іменини однієї з медсестер. Уночі жінка померла через порушення кровообігу.

– У лікарів був номер мого мобільного. Але ніхто не дзвонив, – говорить Олександр Рижак. – Зранку я із синами стояв під лікарнею. Санітарки виглядали у вікно й ховалися. До мене вийшла гінеколог на прізвище Мокра, наказала відправити дітей додому. Тоді розповіла про народження доньки. А потім сказала про смерть дружини.

У вдівця троє дітей – двоє синів та донька Юліана.

– Через цього лікаря я вже переживав горе. За п’ять років до смерті дружини ми чекали на донечку. Народжуват­и жінка поїхала до Городка. Пологи приймав Михайло Бренич. Через обрив пуповини немовля загинуло. Тоді ми пробачили, – додав Рижак.

Михайла Бренича звільнили з роботи. Згодом він повернувся на попередню посаду. 6 НІМЕЦЬКА ПРОКУРАТУР­А ВІДКРИЛА КРИМІНАЛЬН­У СПРАВУ про неумисне вбивство під час музичного фестивалю ”Парад любові” у місті Дуйсбурґ у липні 2010-го. Під час слідства виявили, що дозвіл на проведення свята видали з порушенням­и. У тисняві на параді загинули 19 людей, понад 300 – травмували­ся.

– На фестивалі могло бути не більш як 250 тисяч учасників. Натомість організато­ри хвалилися, що приїхали понад мільйон людей, – кажуть у поліції.

Біля входу на фестиваль виникла тиснява. Люди намагалися прорватися крізь натовп, але не могли.

– Шлях до занедбаног­о вокзалу, яким мали йти учасники фестивалю, пролягав через вузький тунель. Більшість людей затоптали саме на вході до нього. Поліція закрила вихід із тунелю, наказала учасникам повернутис­я назад. Почалася паніка – люди впадали в істерику, ридали. Служби порятунку не могли дістатися до травмовани­х, – згадували свідки трагедії. Після цього випадку один з організато­рів ”Параду кохання” Райнер Шаллер заявив, що більше цього заходу не проводитим­уть.

 ??  ?? Люди в білому вбранні організува­ли ходу з ушанування пам’яті загиблих у школі американсь­кого Паркленда у штаті Флорида 25 лютого 2018-го. За півтора тижня до цього колишній учень школи 19-річний Ніколас Круз влаштував там стрілянину. Загинули 17 людей, стільки ж травмували­ся. Згодом Круз здався поліції. За рік арештували й охоронця закладу. Він не намагався припинити обстріл, а відійшов на безпечну відстань. Спецназівц­ям теж радив триматися за 150 метрів від будівлі
Люди в білому вбранні організува­ли ходу з ушанування пам’яті загиблих у школі американсь­кого Паркленда у штаті Флорида 25 лютого 2018-го. За півтора тижня до цього колишній учень школи 19-річний Ніколас Круз влаштував там стрілянину. Загинули 17 людей, стільки ж травмували­ся. Згодом Круз здався поліції. За рік арештували й охоронця закладу. Він не намагався припинити обстріл, а відійшов на безпечну відстань. Спецназівц­ям теж радив триматися за 150 метрів від будівлі

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine