Krayina

Росія вмерла

-

– Як розпався СРСР, поклав погони на стіл і пішов з армії, – розповідав Віктор Олександро­вич три роки тому. Дядько знайомого Олега дев’ять років служив у радянській армії. Був пілотом винищувача, мав звання майора. Після 1991-го повернувся до Києва. Відмовився йти в українське військо. – Вирішив, що досить мені солдатчини. Пішов працювати далекобійн­иком. Із російським­и товаришами по службі всі зв’язки порвав після 2014-го.

Відмовився йти в українське військо

У телефонних розмовах прямо їм сказав: ”Ви – окупанти!” Я завжди говорю прямо, називаю речі своїми іменами. Росія зі своїми громадянам­и для мене вмерла.

Днями списуюся з Олегом. Цікавлюся, як у нього справи. – Усе стабільно. Лише з дядьком контакти порвав, – розповідає. – Торік через пандемію він втратив роботу шофера в будівельні­й компанії. Тикався по вакансіях, але всюди відмовляли через вік. Не придумав нічого кращого, як попросити допомоги в давніх російських друзів. Багато з них досі у війську на солідних посадах. Закінчилос­я все тим, що поїхав у РФ. Оформлює паспорт. Десь при штабі працюватим­е. Не витерпів і написав йому у скайпі повідомлен­ня: ”А як же твої принципи?”

– А він що? – питаю.

– Сита старість дорожча

 ?? Сергій ДЗЕХ ??
Сергій ДЗЕХ

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine