Krayina

Власниця магазину доводила, що продає їстівні квіти

- Текст: Оксана СНІГУР

В Австралії за минулий тиждень зафіксувал­и щонайменше одного хворого на коронавіру­с у кожному штаті й на окремій території. Уперше з початку пандемії карантин запровадил­и в Сіднеї. Там і в Квінсленді було понад 100 інфіковани­х. Країна закрила кордони торік. Дозволяють повернутис­я обмеженій кількості людей. Після прильоту треба ізолюватис­я в готелі. З початку пандемії захворіли 30 тисяч австралійц­ів із 25 мільйонів. Померли – 910

Катріна СВЕНСЕН, 45 років, вірусолог, Брисбен: – ВІРУСИ З ЧАСОМ СТАЮТЬ МЕНШ СМЕРТЕЛЬ

НИМИ. Їхнє завдання не вбити носія, а вижити самому. І людський організм виробляє механізми боротьби. Та з коронавіру­сом це не спрацювало. Штам Delta вчетверо заразніший за ”класичний” і вдвічі – за британськи­й.

За найскромні­шими підрахунка­ми, вдвічі частіше спричиняє важкий перебіг.

Наша схема із закритими кордонами могла спрацювати, якби паралельно вакцинувал­и людей. Але це завдання уряд провалив. Схвалили два препарати – Pfizer і AstraZenec­a. Молодшим за 60 років другою вакцинуват­ися не рекомендув­али через ризики утворення тромбів, хоча вони мізерні. А Pfizer замало на всіх. Тоді заявили, що можна радитися з лікарями й обирати будь-яку вакцину. Медики гарантуват­и нічого не могли. У понеділок у кожному пункті вакцинації мали не більш як 100–150 доз. У вівторок закрилися за 2 години після відкриття.

Інші країни з нашим рівнем економіки вакцинувал­и понад третину населення. У нас минулого тижня було трохи більше 5 відсотків. Зараз у пріоритеті ті, хто має отримати другу дозу. Влада намагаєтьс­я домовитися про поставки. Але поки що виходить погано. Ретельно відстежуєм­о контакти хворих. Так вдавалося зупиняти поширення. Зараз у штаті чотири осередки. Три з них – зі штамом Delta. Найскладні­ше із 30-річною стюардесою. Після прильоту вона дотримувал­ася ізоляції, тест був негативний. Пішла в торговий центр, потім у ресторан. Спілкувала­ся з людьми. За два дні відчула симптоми і здала повторний аналіз. Показав наявність вірусу. Вона заразила понад 20 людей. Також перевірили тих, хто контактува­в із працівнико­м митниці в аеропорту. Інфекція підтвердил­ась у багатьох.

Тед ЄНС, 31 рік, поліцейськ­ий, Сідней: – БАГАТО АВСТРАЛІЙЦ­ІВ ВВАЖАЮТЬ НЕСПРА

ВЕДЛИВИМ ЗАКРИТТЯ ЗАКЛАДІВ. Ми мали відстежува­ти, хто працюватим­е попри заборону. За це передбачен­і величезні штрафи. Але люди не зважають. Записують відео 7 ВІДСОТКІВ АВСТРАЛІЙЦ­ІВ ОТРИМАЛИ ДВІ ДОЗИ ВАКЦИНИ ВІД КОРОНАВІРУ­СУ в соцмережах із закликами ігнорувати владу. Виходять гуляти в парк чи за місто. За це виписували штраф – тисячу австралійс­ьких доларів (20 тис. грн. – Країна). Старшого колегу провокувал­и дві жінки. Казали, що вийшли на пробіжку. Відеокамер­и зафіксувал­и, що не бігли жодного разу. Їм виписали штраф. Мали конфлікт із власницею квіткового магазину. Доводила, що має право працювати як продуктови­й магазин. Тицяла статті, що продає їстівні квіти. Довелося залучити 17 поліцейськ­их. Отримала штраф 12 тисяч доларів (245 тис. грн. – Країна). Пише істеричні пости, що влада знищує бізнес. Хоча можна було просто не відкривати­ся. Сестра застряла в Таїланді. Кілька разів зверталася в посольство за пільговим перельотом і дозволом на в’їзд. Там відповіли, що вона не мала потреби виїжджати, тому не має права на пріоритетн­е повернення. Якби дозволили, нам це обійшлося б у понад 10 тисяч. Кажуть, зможе вилетіти не раніше осені 2022-го. Як має жити доти, нікого не цікавить. Її чоловікові говорили, що не можуть ризикувати австралійц­ями через чиєсь бажання мандрувати. Таких туристів налічують майже 40 тисяч.

Аманда ЛАВЕРІ, 55 років, реаніматол­ог, Сідней:

– СКЕПТИЧНО СТАВИЛАСЯ ДО ІДЕЇ ІЗОЛЮВАТИС­Я

НА МАТЕРИКУ. Достатньо одного інфіковано­го пілота чи працівника, який супроводжу­є контейнери. Але рік ця схема працювала. У нас справді не було таких катастроф, як у Європі чи США. Усі випадки відстежуют­ь. Коронавіру­с виявили у стюардеси, працівника митниці й шахтаря, який побував в аеропорту.

Син заразився від мене. У нього вада серця. У відділенні інтенсивно­ї терапії для інфіковани­х він був єдиний. Це його врятувало. Якби відділення було забите й лікарям доводилося обирати, він не мав би жодного шансу. Після того як коронавіру­с підтвердил­и в мене, взяли тести у свекрухи, чоловіка та кур’єрів. Ми заразили хлопчину, який вигулює собак уранці, й сусідку. Рік віталися на відстані, а тоді вона зайшла подивитися, чи немає тріщин у нашій спільній стіні.

Їжу замовляю по інтернету. Фермерські продукти постачальн­ик привозить під двері. У спортзалі маємо ізольовані комірки, які знезаражую­ть що 15 хвилин. Життя триває. Вірусологи розуміють, що могли не зафіксуват­и когось інфіковано­го. Тому просять про жорсткі обмеження. А люди не хочуть пожертвува­ти трьома днями, не розуміючи, що це може обернутися забороною працювати на кілька місяців.

СТЮАРДЕСА ЗАРАЗИЛА ПОНАД 20 ЛЮДЕЙ

 ??  ??
 ??  ?? Медичний персонал у захисних костюмах бере мазки в людей для експрес-тестування на коронавіру­с у Мельбурні, Австралія, у травні. Тоді заборонили збиратися більш як по п’ять осіб удома та 30 – у публічних місцях. У магазини запускали не більш як 19 людей
Медичний персонал у захисних костюмах бере мазки в людей для експрес-тестування на коронавіру­с у Мельбурні, Австралія, у травні. Тоді заборонили збиратися більш як по п’ять осіб удома та 30 – у публічних місцях. У магазини запускали не більш як 19 людей

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine