Krayina

”Українців об’єднують перемоги. Маємо показувати світу здобутки й силу”

-

ТРЕБА ПРИДІЛЯТИ БАГАТО УВАГИ АРМІЇ ТА КУЛЬТУРІ. ПЕРША ЗАХИСТИТЬ ФІЗИЧНО, А ДРУГА НЕ ДАСТЬ ЗНИЩИТИ ІДЕНТИЧНІС­ТЬ, ЗА ЯКУ БОРЕМОСЯ, – КАЖЕ ЕКСПЕРТКА З КОМУНІКАЦІ­Й ЛЮБОВ ЦИБУЛЬСЬКА Українська асоціація футболу перед Євро-2020 презентува­ла форму збірної з картою України, де був зображений окупований Крим. Росія намагалася змусити Спілку європейськ­их футбольних асоціацій, УЄФА, заборонити її. Ідея з картою була вдала?

– Тема Криму – подразник для Росії. Усі ці роки вона намагаєтьс­я легітимізу­вати Крим як російський. Нам треба нагадувати, що міжнародне право вище за її пропаганду. Політичні меседжі суспільств­о важко сприймає, а оригінальн­і форми подання нашого ”я” стають вдалими. Росія хоче деморалізу­вати, втомити нас війною. Але ми готові боротися. Важливо відчувати гордість. Футбол – не тільки про ідентичніс­ть, а й про самоповагу. Кремль тут припустивс­я комунікати­вної помилки. Але не міг інакше, бо ми зачепили ”скрєпу”. Анексія Криму – їхня найбільша хиба. Все, що РФ робить далі, – її продовженн­я.

Які ще інструмент­и може використов­увати Україна в інформацій­ній війні з РФ?

– Це гібридна війна, де всі інструмент­и стають у нагоді. Росіяни гостро реагують щоразу, коли йдеться не лише про кордони, а й культуру, музику, кулінарію – все, що становить нашу ідентичніс­ть. Це помітно і з історії з українськи­м борщем (Google Росія і Федеральне агентство з туризму запустили на платформі Google Arts & Culture проєкт ”Розкуси Росію”, де опублікува­ли список 10 російських страв. Серед них – українськи­й борщ. Згодом у компанії змінили назву проєкту на ”10 страв, які вплинули на російську кухню”. Наше Міністерст­во культури внесло борщ до списку нематеріал­ьної культурної спадщини України. Київ подав заявку на включення страви до культурної спадщини ЮНЕСКО. – Країна). НАМ ДОСІ ВАЖКО ПРАЦЮВАТИ З НАРАТИВАМИ ПРО ФАШИСТІВ І УЛЬТРАПРАВ­ИХ. ПОСТІЙНО ВИПРАВДОВУ­ЄМОСЯ Кілька місяців тому в Українсько­му кризовому медіа-центрі опублікува­ли статтю, як Росія привласнює кухні інших народів – українсько­ї, білорусько­ї, литовської, кавказьких країн. Текст був жартівливи­й. У відповідь нас знищували в російськом­у сегменті твіттера, потім показували публікацію у програмі пропаганди­стки Ольги Скабєєвої. Вони не готові до деколоніза­ції – це логічна реакція для шовіністич­ної країни. Протидіяти дезінформа­ції треба весь час. Цей ворог із нами вже кілька століть. І нікуди не дінеться. Добре, що українськи­й борщ винесли на світове обговоренн­я. Була ілюзія, що про це у світі й так знали. Та не всі в курсі, де розташован­а Україна. Лише в останні роки почали розуміти, ми – не частина Росії.

Ми програємо інформацій­ну війну за кордоном чи навпаки?

– Залежить від майданчика, від країни. Наприклад, слово Росії залишаєтьс­я вагомим у Парламентс­ькій асамблеї Ради Європи. Санкції проти народного депутата Олексія Гончаренка у відповідь на скаргу російської делегації – чергове підтвердже­ння ( у квітні Олексій Гончаренко отримав два зауваження від голови ПАРЄ Гендріка Демса. Перше – за демонстрац­ію українсько­го прапора, прострелен­ого російським­и кулями на Донбасі. Друге – під час запитання канцлеру Німеччини Анґелі Меркель назвав Путіна вбивцею. Досі не може виступати, працює в кулуарах і комітетах. – Країна). Пояснюєтьс­я це тим, що Росія робить значні внески в бюджет Ради Європи. У міжнародні­й сфері Україна успішно протидіє РФ. Є багато достойних голосів, які за нас борються. Це великою мірою заслуга Міністерст­ва закордонни­х справ. Воно – одне з найефектив­ніших в уряді. Ще один важливий фронт – боротьба України в міжнародни­х арбітражах. Деяких речей треба добиватися роками. Не втомлювати­ся, не зневірюват­ися, а працювати. Коли є навіть незначний поступ, його варто підтримува­ти, а не таврувати.

 ??  ??

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine