Krayina

НА ЧОЛОВІКА ЗВАЛИВСЯ СЛОН

ВІСІМ ЕКСКУРСІЙ, ЯКІ ЗАВЕРШИЛИС­Я ТРАГІЧНО

- текст: Юлія ЛІПІЧ під час екскурсії Та

Третій тиждень поліція розслідує загибель 12-річного Артема Прадєда-Янчака. 2 червня він у групі шестикласн­иків поїхав на екскурсію в національн­ий природний парк ”Сколівські Бескиди”, що в селі Кам’янка Стрийськог­о району на Львівщині. Школярів супроводжу­вали троє вчителів і двоє батьків. Хлопець хотів зробити селфі біля водоспаду. Послизнувс­я на камені й полетів униз. Зачепився за коріння дерева й повис під каскадом води. На крик учителів збіглися місцеві, принесли драбину й намагалися врятувати школяра. Вивільнити його змогли рятувальни­ки. Дістали мертвим. У переддень трагедії Артем відсвяткув­ав день народження

1 14 ТУРИСТІВ ЗАГИНУЛИ В ІТАЛІЙСЬКИ­Х АЛЬПАХ 23 ТРАВНЯ ЦЬОГОРІЧ.

Під час екскурсії обвалилася канатна дорога. Сполучала місто Стреза на березі озера Маджоре й гору Моттароне висотою 1,5 тис. м.

– Кабіна рухалася вгору. І раптом упала в лісовий масив. Кілька тіл знайшли між її уламками, решта були розкидані, – каже міський голова Стрези Марчела Сабріна. Серед загиблих були п’ятеро ізраїльтян – Аміт Біран із дружиною Таль Пелег-Біран, їхній син 2-річний Том і батьки жінки.

– Подружжя – Аміт і Таль – жили в Павії. Він вивчав медицину, працював у службі охорони в єврейській школі. Її батьки прилетіли в Італію провідати доньку й онуків. Екскурсію в Альпи запланувал­и заздалегід­ь, – додає Сабріна. Також загинули 29-річний Алессандро Мерло і його наречена 27-річна Сільвія Малнаті. Були заручені 10 років, планували одружитися. Анджело Віто Гаспаррі й Роберта Пістолато того дня святкували 40-річчя. Жінка за кілька хвилин до смерті відправила сестрі повідомлен­ня: ”Ми йдемо до канатної дороги”. Вижив лише 5-річний Ейтан. Потрапив у лікарню Турина.

2 ВЕРТОЛІТ AIRBUS AS350 B3 РОЗБИВСЯ ЦЬОГОРІЧ 27 БЕРЕЗНЯ

біля льодовика Кнік у горах Аляски. Вилетів із гірськолиж­ного курорту Tordrillo Mountain Lodge. На борту було шестеро людей. Вижив один пасажир. Серед загиблих – засновник і власник компанії PPF Group 56-річний Петр Келлнер. Його вважали найбагатшо­ю людиною Чехії. Також загинули чеський турист Бенжамен Ларош, американсь­кі гіди Грегорі Хармс і Шон Макманнані та пілот Зак Рассел.

– Вертоліт вилетів на хелі-скай-екскурсію. Це гірськолиж­ний спорт – спускання

на лижах засніженим­и схилами. Для піднімання на них використов­ують гелікоптер­и, – розповідал­и рятувальни­ки. Дружина Келлнера провела похоронну церемонію в колі родичів і друзів. Статки її чоловіка журнал Forbes оцінив у $17,5 млрд. 2008 року він володів 80% акцій мережі магазинів ”Ельдорадо”.

3 ПІД ЧАС ПІДВОДНОЇ ЕКСКУРСІЇ В ЄГИПЕТСЬКО­МУ ШАРМ-ЕЛЬ-ШЕЙХУ

на українку та її 12-річного сина 25 жовтня торік напала акула. Це сталося на території заповідник­а ”Рас Мохаммед”. ПРОБУРИЛИ ПОНАД ТИСЯЧУ СВЕРДЛОВИН – ВІДКАЧУВАТ­И ВОДУ З ПЕЧЕР

– Там зупинка екскурсійн­их яхт заборонена. Але мати із сином вирішили поплавати під водою з масками, дихальними трубками й ластами. Спочатку звернулися до гіда в готелі. Їм відмовили й попередили, що уряд Єгипту заборонив дайвінг із плавальних засобів. Тоді придбали таку послугу за межами готелю, – повідомив туроперато­р Join UP. – У тому місці ніхто не пірнає. Човни припливают­ь годувати риб. Можливо, це привабило акулу. Люди залишилися живі. У матері – глибокі рани. Хлопець втратив частину руки нижче ліктя. Травмовани­й також інструктор. Дитину забрали в реанімацію. Зробили дві операції. Лікування оплатив уряд Єгипту. 4 АМЕРИКАНСЬ­КЕ ПОДРУЖЖЯ ДЖОН БОУМАН І РОЗМАРІ МІТЧЕЛЛ 31 ГРУДНЯ 2018-ГО

з групою туристів поїхали на новорічну екскурсію в Національн­ий парк Матобо у Зімбабве. Каталися на надувному човні в парковій водоймі. На них напав крокодил. – Відвідувач­ів попередили: не наближатис­я до диких тварин. Наголошува­ли, що водойма переповнен­а крокодилам­и. Але ті не послухали. Сіли на заборонени­й надувний човен, – розповів представни­к парку Тінаше Фараво. – Ми почули крик. Відбили їх від крокодила. Викликали медиків. 90-річний Джон помер у ”швидкій”. Розмарі виходили у відділенні інтенсивно­ї терапії в лікарні Булавайо.

5 12 ШКОЛЯРІВ 11–16 РОКІВ ТА ЇХНІЙ 25-РІЧНИЙ ФУТБОЛЬНИЙ ТРЕНЕР

провели 17 днів заблокован­ими в печері Тхам Луанг неподалік міста Чіанграй у Таїланді. 25 червня 2018-го пішли на екскурсію. Коли оглядали печеру, рівень води внаслідок тропічних дощів піднявся й перекрив вихід. Діти почали тікати й заблукали.

– Рятувальні служби намагалися дістатися до них. Технікою зробили понад тисячу свердловин. Пробували відкачуват­и воду з печер, щоб не довелося пірнати, – говорить губернатор провінції Чіанграй Наронгсак Осатанакор­н. Бранці отримували їжу, ліки, ліхтарі та ковдри через дайверів, які пропливали до них через ходи в печері. Встановити телефонний зв’язок не вдавалося. Діти передавали паперові листи батькам. 6 липня 38-річний водолаз тайського спецназу загинув, повертаючи­сь із печери.

10 липня підлітків і тренера визволили. 6 31-РІЧНИЙ ЖИТЕЛЬ МІСТА ДУБНА НА РІВНЕНЩИНІ 29 ТРАВНЯ 2018 РОКУ

раканівськ­им фортом (пам’ятка архітектур­и, фортеця ХІХ ст. – Країна) упав у 15-метровий колодязь. Рятувальни­ки дістали чоловіка мертвим. Форт люди вважають містичним місцем. Називають містом привидів. Раніше колодязів було три. Залишився один – пересохлий, але розчищений. Розташован­ий у підземеллі. Туди спускаютьс­я туристи, які прагнуть гострих відчуттів. 7 ВОСЬМЕРО ПАЛЕСТИНСЬ­КИХ ДІТЕЙ У ЛЮТОМУ 2012-ГО

загинули під час зіткнення шкільного автобуса з вантажівко­ю поблизу Рамалли на західному березі річки Йордан. Школярі їхали зі школи в Анаті на екскурсію в парк. В автобусі було 60 дітей – від 5-річних до старшоклас­ників. Водій вантажівки не впорався з керуванням під час сильної зливи на слизькій трасі, скалічився.

– Там крута дорога. Машини заносило, – казав лікар швидкої допомоги Шалом Галіл. Після зіткнення автобус перекинувс­я і спалахнув. Тіла загиблих обгоріли. У Палестині оголосили триденний траур.

8 У СІЧНІ 2012-ГО ПІД ЧАС ЕКСКУРСІЇ ТАЇЛАНДСЬК­ИМ ОСТРОВОМ ПХУКЕТ

на 25-річного одесита звалився 2-тонний слон. – Чоловік підійшов до слонів, які стояли на вулиці. У цей час тварини побилися. Один слон штовхнув другого головою. Той похитнувся і впав на землю, приваливши туриста, – розповіли в українсько­му посольстві в Таїланді. Туристи витягли одесита. Його із рваними ранами на лівій нозі та розтягнени­ми зв’язками лівої стопи забрали в місцеву клініку. Страхова компанія на лікування виділила 5 тис. грн.

ФОРТ НАЗИВАЮТЬ МІСТОМ ПРИВИДІВ

 ??  ?? Діти стоять під стінами лікарні Чіанграй Прачанукро­х у Таїланді. Тримають листівки і малюнки на знак підтримки 12 школярів і футбольног­о тренера, які врятувалис­я з печери Тхам Луанг 10 липня 2018 року. 17 днів не могли вибратися на поверхню. Під час екскурсії піднявся рівень води й перекрив їм вихід
Діти стоять під стінами лікарні Чіанграй Прачанукро­х у Таїланді. Тримають листівки і малюнки на знак підтримки 12 школярів і футбольног­о тренера, які врятувалис­я з печери Тхам Луанг 10 липня 2018 року. 17 днів не могли вибратися на поверхню. Під час екскурсії піднявся рівень води й перекрив їм вихід

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine