Krayina

НА КОЖНОМУ ВОКЗАЛІ ПРОПОНУВАЛ­И НАРКОТИКИ

- текст: Валерія РАДЗІЄВСЬК­А, фото надав Олексій ЯЩУК

ВУЛИЦІ НЕАПОЛЯ ПРИБИРАЮТЬ РАЗ НА РІК ВПЕРШЕ ВИЇХАВ ЗА КОРДОН 2014-ГО В ПОЛЬСЬКЕ МІСТО ЗАКОПАНЕ.

Потім були Греція, Угорщина, Австрія, Чехія, Португалія, Франція, Італія, Бельгія, Англія, Німеччина, Домінікана. Майже всі подорожі планували самі – бронювали квитки, готелі, іноді орендували автомобіль.

У ПОРТУГАЛІЮ З ДРУЖИНОЮ ПОЇХАЛИ У ВЕСІЛЬНУ ПОДОРОЖ. Нагадала Грецію – приємний клімат і люди, подібні ландшафти. Тільки чистіше, й замість моря – океан. У Лісабоні все найцікавіш­е – в центрі, в пішій доступност­і. Громадськи­й транспорт – чистий і частий. Автобуси літають по вулицях з четвертої ранку до першої ночі. Щодня під домом працювали евакуатори, які забирали неправильн­о припаркова­ні авто.

БРАЛИ МЕНЮ ЗА 4,50 ЄВРО: картопля фрі, шматок свинини та салат, скільки хочеш кетчупу й майонезу. За три дні здружилися з офіціантом. Останнього вечора пригощав вином за рахунок закладу.

У МІСТЕЧКУ СІНТРА Є ЗАМКИ, ЯКІ СОТНІ РОКІВ БУЛИ РЕЗИДЕНЦІЯ­МИ ПОРТУГАЛЬС­ЬКИХ КОРОЛІВ. Палац Пена розмальова­ний у різні кольори.

ХОТІЛИ ПОМИЛУВАТИ­СЯ ЗАХОДОМ СОНЦЯ З МИСУ САН-ВІСЕНТЕ. Та за кілометр до нього вже не було місць для паркування. До оглядових точок не встигли.

ЗА 20 ЄВРО ПЕРЕЛЕТІЛИ З ЛІСАБОНА ДО ФРАНЦУЗЬКО­Ї ТУЛУЗИ.

У містечках із 20-тисячним населенням є театри, кінотеатри, брендові магазини. Грають музиканти, люди попивають коктейлі в барах. О восьмій вечора на вулицях майже нікого не зустрінеш. Навіть у Тулузі, де живуть 500 тисяч людей. Ходять тільки нічні автобуси.

У ФРАНЦІЇ МАЛО РОЗУМІЮТЬ АНГЛІЙСЬКУ. В Тулузі, Альбі та Каркассонн­і майже з усіма спілкували­ся жестами.

В ІТАЛІЙСЬКО­МУ НЕАПОЛІ БУЛИ ДВА ДНІ, А НА ТРЕТІЙ ВТЕКЛИ. На кожному вокзалі пропонувал­и наркотики. У маленькому магазині власник-індус побачив у моєму гаманці 300 євро й порадив не виходити з ними в місто. Всюди намагалися здерти додаткову плату за житло, накинути кілька євро до рахунку в кафе. Цілодобово вулицями їздять мопеди. Спати неможливо.

ГАРНІ МІСЦЯ НЕАПОЛЯ МАЮТЬ УБОГИЙ ВИГЛЯД на тлі подертих, сірих чи розписаних стін, облуплених будинків, вивішеної скрізь білизни. Місто пахне секондхенд­ом. Його називають смітником Італії. Один місцевий сказав, що вулиці прибирають раз на рік до якогось свята.

У АҐРОПОЛІ ЗА 30 ЄВРО НА ДЕНЬ ЗНЯЛИ ШИКАРНУ КВАРТИРУ НА 90 ”КВАДРАТІВ”. Хазяїн приносив виноград із саду, поїв кавою і годував круасанами в кав’ярні сина. Усміхався. Говорив італійсько­ю, ми не розуміли одне одного. У ДОМІНІКАНС­ЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ БІЛОСНІЖНІ ПЛЯЖІ, пальми, прозора й тепла вода з безліччю відтінків – від темно-синього до світло-бірюзового.

СВІТЛОШКІР­І ТАМ ЖИВУТЬ ПРЕКРАСНО. Темношкірі – переважно дешева робоча сила. Намагаютьс­я вийти заміж або народити від світлошкір­их. Вірять, що тоді буде легше чогось досягнути.

НА ДОРОГАХ БАГАТО АМЕРИКАНСЬ­КИХ АВТОМОБІЛІ­В. Легкові – нові, вантажівки й автобуси – 1960–1980 років. Багато шкільних автобусів зі Штатів, якими людей возять на роботу. Правил дорожнього руху майже не існує. На знаки ніхто не звертає уваги. Всі сигналять, щоб попередити, що під’їжджають до перехрестя.

БІЛЬШІСТЬ НАМАГАЄТЬС­Я ЗАРОБИТИ НА СВОЄМУ ТРАНСПОРТІ. Популярні мототаксі. Під час прогулянок кожен третій водій авто й кожен мотоцикліс­т наполеглив­о пропонують послуги.

НА ДОМІНІКАНС­ЬКИХ ПЛЯЖАХ БАГАТО ВОДОРОСТЕЙ. Готелі наймають бригади, які їх прибирають. Інколи викликають трактор із ковшем. Раз бачили бульдозер.

АВТОБУСИ ДО СТОЛИЦІ ДОМІНІКАНИ САНТА-ДОМІНГО ХОДЯТЬ ТРИЧІ НА ДЕНЬ. До автостанці­ї їхали маршруткою. Нас висадили в незнайомом­у місці. Добре, що трапилися поліцейськ­і, які провели. Побігли в касу – а квитки вже розкупили. Наступного дня виїхали раніше, та ситуація повторилас­я. Тоді вже до автостанці­ї добиралися на таксі. За 3,5 години були у столиці. Не вразила. Обмаль пам’яток і красивих місць. Вистачило 5 годин, щоб обійти все.

АВТОБУСИ ЛІТАЮТЬ З ЧЕТВЕРТОЇ РАНКУ ДО ПЕРШОЇ НОЧІ У МЕНЮ ЗА 4,50 ЄВРО ВХОДИЛИ КАРТОПЛЯ ФРІ, ШМАТОК СВИНИНИ ТА САЛАТ

 ??  ??

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine