з обличчями старих людей
НАЙЦІКАВІШІ ПОДІЇ СЕРПНЯ
30 ЛИПНЯ – 31 ЖОВТНЯ ТРИКІМНАТНУ КВАРТИРУ ОТРИМАВ АРХЕОЛОГ Борис МОЗОЛЕВСЬКИЙ
ЗА ЗНАХІДКУ СКІФСЬКОЇ ПЕКТОРАЛІ IV СТ. ДО Н. Е. У ЧЕРВНІ 1971-ГО.
ПРОВОДИВ РОЗКОПКИ В КУРГАНІ ТОВСТА МОГИЛА БІЛЯ МІСТА ОРДЖОНІКІДЗЕ – ТЕПЕР ПОКРОВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ.
– ЗА ІНФОРМАТИВНОЮ НАСИЧЕНІСТЮ, КОНЦЕНТРАЦІЄЮ ІДЕЙ, ЕСТЕТИЧНОЮ ДОВЕРШЕНІСТЮ ТА МАЙСТЕРНІСТЮ ЮВЕЛІРНОГО ВИКОНАННЯ ПЕКТОРАЛЬ ПЕРЕВЕРШУЄ ІНШІ УКРАЇНСЬКІ АРТЕФАКТИ, – КАЖЕ АРХЕОЛОГ Юрій ПОЛІДОВИЧ, 57 РОКІВ. – ПЕРЕБУВАЄ НА СТИКУ СВІТУ АНТИЧНОГО, БО ВИГОТОВИЛИ ГРЕКИ, ТА КОЧОВОГО, СКІФСЬКОГО. НАДІВАЛИ ПРИКРАСУ НА ЦЕРЕМОНІЇ, РЕЛІГІЙНІ СВЯТА. ДЕМОНСТРУВАЛА СКІФАМ, ЩО ЇХНІЙ ВОЛОДАР СПОРІДНЕНИЙ З ГЕРОЯМИ МИНУЛОГО.
ДЛЯ ВИСТАВКИ РЕСТАВРУВАЛИ ЩЕ ПОНАД ПІВТОРИ ТИСЯЧІ ЗНАХІДОК ІЗ КУРГАНУ – ПРЕДМЕТИ КОЧОВОГО ПОБУТУ, ЗБРОЮ, ПОСУД, ОЗДОБИ СПОРЯДЖЕННЯ КОНЕЙ, ПРИКРАСИ СКІФСЬКОГО ВБРАННЯ.
ВИСТАВКА ”ПЕКТОРАЛЬ. ЗНАХІДКА СТОЛІТТЯ”
КИЇВ, МУЗЕЙ ІСТОРИЧНИХ КОШТОВНОСТЕЙ УКРАЇНИ, ВУЛ. ЛАВРСЬКА, 9
4–8 СЕРПНЯ ФРАНЦУЖЕНКА АЛІС ҐІ БУЛА ПЕРШОЮ В ІСТОРІЇ ЖІНКОЮ-РЕ
ЖИСЕРОМ. ПРАЦЮЮЧИ СЕКРЕТАРКОЮ НА ФІРМІ З ПРОДАЖУ ФОТОТЕХНІКИ, ЗАПРОПОНУВАЛА ШЕФУ ЛОНУ ГОМОНУ ЗНІМАТИ КІНО ЗАДЛЯ РЕКЛАМИ. ВІН ПОГОДИВСЯ І ЗАСНУВАВ КОМПАНІЮ GAUMONT. ЇЇ ПЕРШИМ ФІЛЬМОМ 1896-ГО СТАЛА КОРОТКОМЕТРАЖКА ”КАПУСТЯНА ФЕЯ, АБО НАРОДЖЕННЯ ДІТЕЙ” ЗА СЦЕНАРІЄМ АЛІС. ЗГОДОМ ВОНА ПЕРЕЇХАЛА У США. ЗА 24-РІЧНУ КАР’ЄРУ ЗНЯЛА ПОНАД ТИСЯЧУ СТРІЧОК. 13 ДАТОВАНІ 1898–1907 РОКАМИ. ЇХ ПОКАЖЕ В РЕТРОСПЕКТИВНІЙ ПРОГРАМІ ”ПІОНЕРКА КІНО: АЛІС ҐІ-БЛАНШЕ” КИЇВСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ КОРОТКОМЕТРАЖНИХ ФІЛЬМІВ.
KYIV INTERNATIONAL SHORT FILM FESTIVAL,
КИЇВ, КІНОТЕАТР ”КИЇВСЬКА РУСЬ”, ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, 93
5, 6 СЕРПНЯ
– ПРО ІСНУВАННЯ ”МЕХАНІЧНОГО АПЕЛЬСИНА” НІХТО НЕ ЗНАВ
БИ, ЯКБИ НЕ ФІЛЬМ. ЕКРАНІЗАЦІЯ КРАЩА ЗА ТВІР, – КАЖЕ РЕЖИСЕР Автанділ ВАРСІМАШВІЛІ, 61 РІК. ПОСТАВИВ СПЕКТАКЛЬ ЗА РОМАНОМ ЕНТОНІ БЕРДЖЕСА. – ЗРОБИВ АВТОРСЬКУ ІНТЕРПРЕТАЦІЮ. ДОДАВ ОСОБИСТІ ТЕМИ, РОЗКАЗАВ ПРО ДОЛЮ МОГО ПОКОЛІННЯ. БРАВ УЧАСТЬ У ДВОХ ВІЙНАХ. ЗНАЮ, ЯК ЗМІНЮЮТЬ ЛЮДИНУ.
ДОСЛІДЖУЮ ПРОЦЕС ЗАРОДЖЕННЯ ЗЛА. ПРОБЛЕМИ, ЯКІ ІСНУЮТЬ СЬОГОДНІ, ЗАКЛАДЕНІ У 1990-Х. ПІСЛЯ РОЗВАЛЕННЯ СРСР В УКРАЇНІ ТА ГРУЗІЇ НАД СУСПІЛЬСТВОМ ПРОВОДИЛИ ЕКСПЕРИМЕНТИ.
З УКРАЇНСЬКИМИ АКТОРАМИ ПРАЦЮВАТИ ПРОСТО. ШКОЛА БЛИЗЬКА ДО ГРУЗИНСЬКОЇ. ВИБУХОВА, ЕМОЦІЙНА, НЕСЕ МЕНТАЛЬНІСТЬ НАРОДУ. КАЖУ АКТОРАМ: ”НЕ ВИСТУПАЙТЕ, ЯК У РОСІЇ”. БО ТРЕБА ГРАТИ, А НЕ ”ВЖИВАТИСЯ” В РОЛЬ.
ВИСТАВА ”МЕХАНІЧНИЙ АПЕЛЬСИН”
19:00, КИЇВ, ТЕАТР НА ПОДОЛІ, АНДРІЇВСЬКИЙ УЗВІЗ, 20Б
ДО 8 СЕРПНЯ 12 КАРТИН КИЇВСЬКОЇ ХУДОЖНИЦІ 42-РІЧНОЇ КАТЕРИНИ КОСЬЯ
НЕНКО ПРЕДСТАВЛЯТЬ НА ВИСТАВЦІ ”СПИСОК КОРАБЛІВ”. ДЕВ’ЯТЬ ІЗ НИХ УВІЙШЛИ ДО ОДНОЙМЕННОЇ ТОРІШНЬОЇ ЗБІРКИ ПОЕТА СЕРГІЯ ЖАДАНА, 46 РОКІВ.
– ХОТІЛИ СТВОРИЛИ ТАНДЕМ, У ЯКОМУ ХУДОЖНИК І ПИСЬМЕННИК СТАЛИ БИ СВОЄРІДНИМИ БРАТОМ І СЕСТРОЮ, – КАЖЕ КУРАТОРКА ПРОЄКТУ Тетяна
ШВЕД-БЕЗКОРОВАЙНА, 58 РОКІВ. – КАРТИНИ НЕ ІЛЮСТРУЮТЬ ВІРШІВ БУКВАЛЬНО. ЦЕ ЗБІГ ВІДЧУТТІВ, ПОДІЙ, ВІДДЗЕРКАЛЕННЯ СВІТУ, В ЯКОМУ Є ЛЮБОВ, ВІЙНА, БЕЗНАДІЯ, РОЗПАЧ, РАДІСТЬ, СТРАЖДАННЯ. ЗОБРАЖУЄ ЗАКОХАНИХ ЛЮДЕЙ, СПАНТЕЛИЧЕНИХ, РАДІСНИХ, ВОЇНІВ У СТАРОВИННИХ ОБЛАДУНКАХ, АНГЕЛІВ, КОЗАКА МАМАЯ, ЧОРТІВ, НАТОВПИ, ТВАРИН, УРБАНІСТИЧНІ ПЕЙЗАЖІ. ВОНИ – ВІЗУАЛЬНИЙ ВІДГОМІН СЮЖЕТІВ ТА ЕМОЦІЙНИХ СТАНІВ АВТОРА.
ВИСТАВКОВИЙ ПРОЄКТ КАТЕРИНИ КОСЬЯНЕНКО ”СПИСОК КОРАБЛІВ”
КИЇВ, НАЦІОНАЛЬНИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ УКРАЇНИ, ВУЛ. МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО, 6
14–21 СЕРПНЯ
– ОНЛАЙН – ЦЕ НЕСПРАВЖНІЙ ФЕСТИВАЛЬ, – КАЖЕ ПРОГРАМНИЙ КОНСУЛЬТАНТ ОДЕСЬКОГО КІНОФЕСТИВАЛЮ Алік ШПИЛЮК, 63 РОКИ. – ФІЛЬМИ МАЮТЬ ПОКАЗУВАТИ В КІНОЗАЛІ, ДЕ ЛЮДИ СИДЯТЬ ПОРУЧ І МОЖУТЬ ПОДІЛИТИСЯ ВРАЖЕННЯМИ.
ПРЕЗЕНТУЄМО 53 СТРІЧКИ. З КАНН ПРИВЕЗЕМО МЮЗИКЛ ПРО ТРАГІЧНЕ КОХАННЯ СТЕНДАП-КОМІКА Й ОПЕРНОЇ СПІВАЧКИ ”АННЕТТ” ФРАНЦУЗА ЛЕОСА КАРАКСА, ЕРОТИЧНИЙ БАЙОПІК ПРО МОНАХИНЮ-ЛЕСБІЙКУ ”БЕНЕДЕТТА” НІДЕРЛАНДЦЯ ПОЛА ВЕРГОВЕНА, ТРАГІКОМЕДІЮ ”НАЙГІРША ЛЮДИНА У СВІТІ” НОРВЕЖЦЯ ЙОАХІМА ТРІЄРА, ДРАМУ ”ГЕРОЙ” МЕТРА ІРАНСЬКОГО КІНО АСҐАРА ФАРХАДІ. ДЕЯКІ СТРІЧКИ МОЖУТЬ ЗДИВУВАТИ. ЯК ”ПАМ’ЯТЬ” ТАЙСЬКОГО РЕЖИСЕРА АПІЧАТПОНГА ВІРАСЕТАКУЛА. РОЗМІРКОВУЄ ПРО ПОТОЙБІЧЧЯ, СМЕРТЬ І НАШИХ ПРЕДКІВ.
ПОКАЖЕМО РЕЖИСЕРСЬКИЙ ДЕБЮТ НІМЕЦЬКОГО АКТОРА ДАНІЕЛЯ БРЮЛЯ – ТРАГІКОМЕДІЮ ”ПОГАНИЙ СУСІД”. ЗІРКА ФІЛЬМІВ MARVEL ПРЕДСТАВИТЬ КАРТИНУ ТА ПРОВЕДЕ МАЙСТЕР-КЛАС.
ЗА ПРИЗИ БОРОТИМУТЬСЯ ШІСТЬ ПОВНОМЕТРАЖНИХ І ВІСІМ КОРОТКОМЕТРАЖНИХ НОВИНОК. ЛАУРЕАТ ГРАНПРІ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ГЛЯДАЦЬКОГО ГОЛОСУВАННЯ ОТРИМАЄ ГРОШОВУ ВИНАГОРОДУ В 55 ТИС. ГРН.
12-Й ОДЕСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ КІНОФЕСТИВАЛЬ
ОДЕСА, ТЕАТР МУЗИЧНОЇ КОМЕДІЇ ІМ. МИХАЙЛА ВОДЯНОГО, ВУЛ. ПАНТЕЛЕЙМОНІВСЬКА, 3 ТЕАТР ОПЕРИ ТА БАЛЕТУ, ПРОВ. ПЕТРА ЧАЙКОВСЬКОГО, 1 КІНОТЕАТР ”РОДІНА”, ВУЛ. МЕЧНИКОВА, 104 ПОТЬОМКІНСЬКІ СХОДИ, ПРИМОРСЬКИЙ БУЛЬВАР, 7
19 СЕРПНЯ
– БУДЕ КОНЦЕРТ НА СЦЕНІ БІЛЯ 37-МЕТРОВОГО БАСЕЙНА, – КАЖЕ
ЛІДЕР ГУРТУ ”БУМБОКС” Андрій ХЛИВНЮК, 41 РІК. – ЗАХОТІЛОСЯ АКУСТИКИ
ГІТАРИ, ПРОНИКЛИВОЇ ЛІРИКИ ТА ВОКАЛУ.
КРАЙНІЙ АЛЬБОМ ”ТАЄМНИЙ КОД: РУБІКОН” ГУРТ ”БУМБОКС” ВИПУСТИВ 2019-ГО У ДВОХ ЧАСТИНАХ. ЗАПИСАЛИ СПІЛЬНУ ПІСНЮ З ОЛЕКСАНДРОМ ЧЕМЕРОВИМ ”ТРИМАЙ МЕНЕ”.
– СТАЛА ХІТОМ У БІЛОРУСІ, – ПРОДОВЖУЄ. – ЧЕМЕРОВ ЗІБРАВ У ЛОС-АНДЖЕЛЕСІ ГРУПУ THE GITAS. ЗАПИСАЛИ ВОКАЛИ КОЖЕН НА СВОЄМУ КОНТИНЕНТІ, ЗВЕЛИ ДОКУПИ Й ОТРИМАЛИ ПІСНЮ. ВЛІТКУ ВИПУСТИЛИ ЩЕ ОДИН СПІЛЬНИЙ СИНГЛ – ”ЛЮБИЛА”. ШУКАЛИ ДЛЯ КОМПОЗИЦІЇ ГОСПЕЛ ХОР (ГОСПЕЛ – ЦЕ ЖАНР ДУХОВНОЇ ХРИСТИЯНСЬКОЇ МУЗИКИ, ЩО ВИНИК НАПРИКІНЦІ XIX СТ. – КРАЇНА). ЗНАЙШЛИ АФРОУКРАЇНЦІВ У КИЇВСЬКІЙ БАПТИСТСЬКІЙ ЦЕРКВІ.
КОНЦЕРТ ГУРТУ ”БУМБОКС”
18:00, КИЇВ, OSOCOR RESIDENCE, ВУЛ. ВИНОГРАДНА, 2
25 СЕРПНЯ
– ІСНУЄ БАГАТО ВИКРИВЛЕНЬ РАДЯНСЬКОГО МИНУЛОГО. НЕ ПРЕТЕНДУЄМО НА ПРАВДИВЕ ВИКЛАДЕННЯ ІСТОРІЇ. ПОКАЗУЄМО
ЖИТТЯ ОДНОГО ОФІСУ З 1969-ГО ПО 2004 РІК, – КАЖЕ ІТАЛІЙСЬКИЙ РЕЖИСЕР Маттео СПІАЦЦІ, 34 РОКИ. – НА ПОДІЇ, ЯКІ ВІДБУВАЮТЬСЯ З ПРАЦІВНИКАМИ КОНТОРИ, ВПЛИВАЮТЬ ПОЛІТИКА, ЗМІНА ВЛАДИ. В ЦЕНТРІ УВАГИ – ІСТОРІЇ ЛЮДЕЙ.
ВИСТАВА СТВОРЕНА В ЖАНРІ КОМЕДІЇ МАСОК. ДЛЯ КОЖНОГО АКТОРА ЗРОБИЛИ СВОЮ. УСІ МАЮТЬ ВИГЛЯД ОБЛИЧ СТАРИХ ЛЮДЕЙ. ЦЕ ІНСТРУМЕНТ ВИРАЗНОСТІ. ЩО СТАРІШЕ ОБЛИЧЧЯ – ТО КРАЩЕ ВОНО ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ.
У ВИСТАВІ НЕ ГОВОРЯТЬ. АЛЕ ЦЕ НЕ ПАНТОМІМА, ЯКА ЗАМІНЮЄ СЛОВА НА ЖЕСТИ, А ДРАМАТУРГІЯ ДІЙ.
ВИСТАВА ”МОМЕНТИ”
19:00, КИЇВ, ТЕАТР НА ЛІВОМУ БЕРЕЗІ, БРОВАРСЬКИЙ ПРОСПЕКТ, 25
27 СЕРПНЯ – 2 ВЕРЕСНЯ
– ЦЬОГОРІЧНА ТЕМА – ЧАС: ”МИ. МІЖ МИНУЛИМ І МАЙБУТ
НІМ”, – КАЖЕ СПІВЗАСНОВНИК ФЕСТИВАЛЮ BOUQUET KYIV STAGE Євгеній
УТКІН, 63 РОКИ. – МОВОЮ МИСТЕЦТВА ПРИГАДАЄМО МИНУЛЕ, ОСМИСЛИМО ТЕПЕРІШНЄ.
НАМАГАЄМОСЯ ЗАДАТИ ВИСОКУ ПЛАНКУ – У КЛАСИЧНІЙ МУЗИЦІ, ДЖАЗІ, КІНО, ПЕРФОМАНСІ. ФЕСТИВАЛЬ ОБ’ЄДНУЄ РІЗНІ ЖАНРИ ТА ВИДИ МИСТЕЦТВА, УЧАСНИКІВ З РІЗНИХ КРАЇН. ГОВОРИТИМЕМО ПРО ВНЕСОК НАШИХ МИТЦІВ У СВІТОВУ КУЛЬТУРУ.
ЩОДНЯ БУДУТЬ УНІКАЛЬНІ СПЕЦПРОЄКТИ. ДВА НОВИХ НАПРЯМКИ – БАЛЕТ ”ДЗЕРКАЛО” ВІКТОРІЇ ПОЛЬОВОЇ І ФЕШН-ПЕРФОМАНС ФЕДОРА ВОЗІЯНОВА, ПРИСВЯЧЕНИЙ ЧАСУ.
У СОФІЇ КИЇВСЬКІЙ ПОКАЖУТЬ ВИСТАВКУ ”КАТАРСИС”, ЯКА ПРЕЗЕНТУЄ ТВОРИ ЙОГАНА ҐЕОРҐА ПІНЗЕЛЯ, ЙОГО УЧНЯ ФРАНЦИШЕКА ОЛЕНДСЬКОГО Й СУЧАСНОГО МИТЦЯ ОЛЕКСАНДРА ЖИВОТКОВА. ДІЙСТВО ВІДКРИЄ КОНЦЕРТ ДИТЯЧОГО ХОРУ ”ЩЕДРИК” У СУПРОВОДІ ЕЛЕКТРОННОЇ МУЗИКИ.
ФЕСТИВАЛЬ ВИСОКОГО МИСТЕЦТВА BOUQUET KYIV STAGE
КИЇВ, НАЦІОНАЛЬНИЙ ЗАПОВІДНИК ”СОФІЯ КИЇВСЬКА”, ВУЛ. ВОЛОДИМИРСЬКА, 24 текст: Марина НЕПИЙВОДА, Ілля ПРОКОПЕНКО, Олександра РОДИГІНА