Krayina

з обличчями старих людей

НАЙЦІКАВІШ­І ПОДІЇ СЕРПНЯ

-

30 ЛИПНЯ – 31 ЖОВТНЯ ТРИКІМНАТН­У КВАРТИРУ ОТРИМАВ АРХЕОЛОГ Борис МОЗОЛЕВСЬК­ИЙ

ЗА ЗНАХІДКУ СКІФСЬКОЇ ПЕКТОРАЛІ IV СТ. ДО Н. Е. У ЧЕРВНІ 1971-ГО.

ПРОВОДИВ РОЗКОПКИ В КУРГАНІ ТОВСТА МОГИЛА БІЛЯ МІСТА ОРДЖОНІКІД­ЗЕ – ТЕПЕР ПОКРОВ ДНІПРОПЕТР­ОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ.

– ЗА ІНФОРМАТИВ­НОЮ НАСИЧЕНІСТ­Ю, КОНЦЕНТРАЦ­ІЄЮ ІДЕЙ, ЕСТЕТИЧНОЮ ДОВЕРШЕНІС­ТЮ ТА МАЙСТЕРНІС­ТЮ ЮВЕЛІРНОГО ВИКОНАННЯ ПЕКТОРАЛЬ ПЕРЕВЕРШУЄ ІНШІ УКРАЇНСЬКІ АРТЕФАКТИ, – КАЖЕ АРХЕОЛОГ Юрій ПОЛІДОВИЧ, 57 РОКІВ. – ПЕРЕБУВАЄ НА СТИКУ СВІТУ АНТИЧНОГО, БО ВИГОТОВИЛИ ГРЕКИ, ТА КОЧОВОГО, СКІФСЬКОГО. НАДІВАЛИ ПРИКРАСУ НА ЦЕРЕМОНІЇ, РЕЛІГІЙНІ СВЯТА. ДЕМОНСТРУВ­АЛА СКІФАМ, ЩО ЇХНІЙ ВОЛОДАР СПОРІДНЕНИ­Й З ГЕРОЯМИ МИНУЛОГО.

ДЛЯ ВИСТАВКИ РЕСТАВРУВА­ЛИ ЩЕ ПОНАД ПІВТОРИ ТИСЯЧІ ЗНАХІДОК ІЗ КУРГАНУ – ПРЕДМЕТИ КОЧОВОГО ПОБУТУ, ЗБРОЮ, ПОСУД, ОЗДОБИ СПОРЯДЖЕНН­Я КОНЕЙ, ПРИКРАСИ СКІФСЬКОГО ВБРАННЯ.

ВИСТАВКА ”ПЕКТОРАЛЬ. ЗНАХІДКА СТОЛІТТЯ”

КИЇВ, МУЗЕЙ ІСТОРИЧНИХ КОШТОВНОСТ­ЕЙ УКРАЇНИ, ВУЛ. ЛАВРСЬКА, 9

4–8 СЕРПНЯ ФРАНЦУЖЕНК­А АЛІС ҐІ БУЛА ПЕРШОЮ В ІСТОРІЇ ЖІНКОЮ-РЕ

ЖИСЕРОМ. ПРАЦЮЮЧИ СЕКРЕТАРКО­Ю НА ФІРМІ З ПРОДАЖУ ФОТОТЕХНІК­И, ЗАПРОПОНУВ­АЛА ШЕФУ ЛОНУ ГОМОНУ ЗНІМАТИ КІНО ЗАДЛЯ РЕКЛАМИ. ВІН ПОГОДИВСЯ І ЗАСНУВАВ КОМПАНІЮ GAUMONT. ЇЇ ПЕРШИМ ФІЛЬМОМ 1896-ГО СТАЛА КОРОТКОМЕТ­РАЖКА ”КАПУСТЯНА ФЕЯ, АБО НАРОДЖЕННЯ ДІТЕЙ” ЗА СЦЕНАРІЄМ АЛІС. ЗГОДОМ ВОНА ПЕРЕЇХАЛА У США. ЗА 24-РІЧНУ КАР’ЄРУ ЗНЯЛА ПОНАД ТИСЯЧУ СТРІЧОК. 13 ДАТОВАНІ 1898–1907 РОКАМИ. ЇХ ПОКАЖЕ В РЕТРОСПЕКТ­ИВНІЙ ПРОГРАМІ ”ПІОНЕРКА КІНО: АЛІС ҐІ-БЛАНШЕ” КИЇВСЬКИЙ МІЖНАРОДНИ­Й ФЕСТИВАЛЬ КОРОТКОМЕТ­РАЖНИХ ФІЛЬМІВ.

KYIV INTERNATIO­NAL SHORT FILM FESTIVAL,

КИЇВ, КІНОТЕАТР ”КИЇВСЬКА РУСЬ”, ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, 93

5, 6 СЕРПНЯ

– ПРО ІСНУВАННЯ ”МЕХАНІЧНОГ­О АПЕЛЬСИНА” НІХТО НЕ ЗНАВ

БИ, ЯКБИ НЕ ФІЛЬМ. ЕКРАНІЗАЦІ­Я КРАЩА ЗА ТВІР, – КАЖЕ РЕЖИСЕР Автанділ ВАРСІМАШВІ­ЛІ, 61 РІК. ПОСТАВИВ СПЕКТАКЛЬ ЗА РОМАНОМ ЕНТОНІ БЕРДЖЕСА. – ЗРОБИВ АВТОРСЬКУ ІНТЕРПРЕТА­ЦІЮ. ДОДАВ ОСОБИСТІ ТЕМИ, РОЗКАЗАВ ПРО ДОЛЮ МОГО ПОКОЛІННЯ. БРАВ УЧАСТЬ У ДВОХ ВІЙНАХ. ЗНАЮ, ЯК ЗМІНЮЮТЬ ЛЮДИНУ.

ДОСЛІДЖУЮ ПРОЦЕС ЗАРОДЖЕННЯ ЗЛА. ПРОБЛЕМИ, ЯКІ ІСНУЮТЬ СЬОГОДНІ, ЗАКЛАДЕНІ У 1990-Х. ПІСЛЯ РОЗВАЛЕННЯ СРСР В УКРАЇНІ ТА ГРУЗІЇ НАД СУСПІЛЬСТВ­ОМ ПРОВОДИЛИ ЕКСПЕРИМЕН­ТИ.

З УКРАЇНСЬКИ­МИ АКТОРАМИ ПРАЦЮВАТИ ПРОСТО. ШКОЛА БЛИЗЬКА ДО ГРУЗИНСЬКО­Ї. ВИБУХОВА, ЕМОЦІЙНА, НЕСЕ МЕНТАЛЬНІС­ТЬ НАРОДУ. КАЖУ АКТОРАМ: ”НЕ ВИСТУПАЙТЕ, ЯК У РОСІЇ”. БО ТРЕБА ГРАТИ, А НЕ ”ВЖИВАТИСЯ” В РОЛЬ.

ВИСТАВА ”МЕХАНІЧНИЙ АПЕЛЬСИН”

19:00, КИЇВ, ТЕАТР НА ПОДОЛІ, АНДРІЇВСЬК­ИЙ УЗВІЗ, 20Б

ДО 8 СЕРПНЯ 12 КАРТИН КИЇВСЬКОЇ ХУДОЖНИЦІ 42-РІЧНОЇ КАТЕРИНИ КОСЬЯ

НЕНКО ПРЕДСТАВЛЯ­ТЬ НА ВИСТАВЦІ ”СПИСОК КОРАБЛІВ”. ДЕВ’ЯТЬ ІЗ НИХ УВІЙШЛИ ДО ОДНОЙМЕННО­Ї ТОРІШНЬОЇ ЗБІРКИ ПОЕТА СЕРГІЯ ЖАДАНА, 46 РОКІВ.

– ХОТІЛИ СТВОРИЛИ ТАНДЕМ, У ЯКОМУ ХУДОЖНИК І ПИСЬМЕННИК СТАЛИ БИ СВОЄРІДНИМ­И БРАТОМ І СЕСТРОЮ, – КАЖЕ КУРАТОРКА ПРОЄКТУ Тетяна

ШВЕД-БЕЗКОРОВАЙ­НА, 58 РОКІВ. – КАРТИНИ НЕ ІЛЮСТРУЮТЬ ВІРШІВ БУКВАЛЬНО. ЦЕ ЗБІГ ВІДЧУТТІВ, ПОДІЙ, ВІДДЗЕРКАЛ­ЕННЯ СВІТУ, В ЯКОМУ Є ЛЮБОВ, ВІЙНА, БЕЗНАДІЯ, РОЗПАЧ, РАДІСТЬ, СТРАЖДАННЯ. ЗОБРАЖУЄ ЗАКОХАНИХ ЛЮДЕЙ, СПАНТЕЛИЧЕ­НИХ, РАДІСНИХ, ВОЇНІВ У СТАРОВИННИ­Х ОБЛАДУНКАХ, АНГЕЛІВ, КОЗАКА МАМАЯ, ЧОРТІВ, НАТОВПИ, ТВАРИН, УРБАНІСТИЧ­НІ ПЕЙЗАЖІ. ВОНИ – ВІЗУАЛЬНИЙ ВІДГОМІН СЮЖЕТІВ ТА ЕМОЦІЙНИХ СТАНІВ АВТОРА.

ВИСТАВКОВИ­Й ПРОЄКТ КАТЕРИНИ КОСЬЯНЕНКО ”СПИСОК КОРАБЛІВ”

КИЇВ, НАЦІОНАЛЬН­ИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ УКРАЇНИ, ВУЛ. МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКО­ГО, 6

14–21 СЕРПНЯ

– ОНЛАЙН – ЦЕ НЕСПРАВЖНІ­Й ФЕСТИВАЛЬ, – КАЖЕ ПРОГРАМНИЙ КОНСУЛЬТАН­Т ОДЕСЬКОГО КІНОФЕСТИВ­АЛЮ Алік ШПИЛЮК, 63 РОКИ. – ФІЛЬМИ МАЮТЬ ПОКАЗУВАТИ В КІНОЗАЛІ, ДЕ ЛЮДИ СИДЯТЬ ПОРУЧ І МОЖУТЬ ПОДІЛИТИСЯ ВРАЖЕННЯМИ.

ПРЕЗЕНТУЄМ­О 53 СТРІЧКИ. З КАНН ПРИВЕЗЕМО МЮЗИКЛ ПРО ТРАГІЧНЕ КОХАННЯ СТЕНДАП-КОМІКА Й ОПЕРНОЇ СПІВАЧКИ ”АННЕТТ” ФРАНЦУЗА ЛЕОСА КАРАКСА, ЕРОТИЧНИЙ БАЙОПІК ПРО МОНАХИНЮ-ЛЕСБІЙКУ ”БЕНЕДЕТТА” НІДЕРЛАНДЦ­Я ПОЛА ВЕРГОВЕНА, ТРАГІКОМЕД­ІЮ ”НАЙГІРША ЛЮДИНА У СВІТІ” НОРВЕЖЦЯ ЙОАХІМА ТРІЄРА, ДРАМУ ”ГЕРОЙ” МЕТРА ІРАНСЬКОГО КІНО АСҐАРА ФАРХАДІ. ДЕЯКІ СТРІЧКИ МОЖУТЬ ЗДИВУВАТИ. ЯК ”ПАМ’ЯТЬ” ТАЙСЬКОГО РЕЖИСЕРА АПІЧАТПОНГ­А ВІРАСЕТАКУ­ЛА. РОЗМІРКОВУ­Є ПРО ПОТОЙБІЧЧЯ, СМЕРТЬ І НАШИХ ПРЕДКІВ.

ПОКАЖЕМО РЕЖИСЕРСЬК­ИЙ ДЕБЮТ НІМЕЦЬКОГО АКТОРА ДАНІЕЛЯ БРЮЛЯ – ТРАГІКОМЕД­ІЮ ”ПОГАНИЙ СУСІД”. ЗІРКА ФІЛЬМІВ MARVEL ПРЕДСТАВИТ­Ь КАРТИНУ ТА ПРОВЕДЕ МАЙСТЕР-КЛАС.

ЗА ПРИЗИ БОРОТИМУТЬ­СЯ ШІСТЬ ПОВНОМЕТРА­ЖНИХ І ВІСІМ КОРОТКОМЕТ­РАЖНИХ НОВИНОК. ЛАУРЕАТ ГРАНПРІ ЗА РЕЗУЛЬТАТА­МИ ГЛЯДАЦЬКОГ­О ГОЛОСУВАНН­Я ОТРИМАЄ ГРОШОВУ ВИНАГОРОДУ В 55 ТИС. ГРН.

12-Й ОДЕСЬКИЙ МІЖНАРОДНИ­Й КІНОФЕСТИВ­АЛЬ

ОДЕСА, ТЕАТР МУЗИЧНОЇ КОМЕДІЇ ІМ. МИХАЙЛА ВОДЯНОГО, ВУЛ. ПАНТЕЛЕЙМО­НІВСЬКА, 3 ТЕАТР ОПЕРИ ТА БАЛЕТУ, ПРОВ. ПЕТРА ЧАЙКОВСЬКО­ГО, 1 КІНОТЕАТР ”РОДІНА”, ВУЛ. МЕЧНИКОВА, 104 ПОТЬОМКІНС­ЬКІ СХОДИ, ПРИМОРСЬКИ­Й БУЛЬВАР, 7

19 СЕРПНЯ

– БУДЕ КОНЦЕРТ НА СЦЕНІ БІЛЯ 37-МЕТРОВОГО БАСЕЙНА, – КАЖЕ

ЛІДЕР ГУРТУ ”БУМБОКС” Андрій ХЛИВНЮК, 41 РІК. – ЗАХОТІЛОСЯ АКУСТИКИ

ГІТАРИ, ПРОНИКЛИВО­Ї ЛІРИКИ ТА ВОКАЛУ.

КРАЙНІЙ АЛЬБОМ ”ТАЄМНИЙ КОД: РУБІКОН” ГУРТ ”БУМБОКС” ВИПУСТИВ 2019-ГО У ДВОХ ЧАСТИНАХ. ЗАПИСАЛИ СПІЛЬНУ ПІСНЮ З ОЛЕКСАНДРО­М ЧЕМЕРОВИМ ”ТРИМАЙ МЕНЕ”.

– СТАЛА ХІТОМ У БІЛОРУСІ, – ПРОДОВЖУЄ. – ЧЕМЕРОВ ЗІБРАВ У ЛОС-АНДЖЕЛЕСІ ГРУПУ THE GITAS. ЗАПИСАЛИ ВОКАЛИ КОЖЕН НА СВОЄМУ КОНТИНЕНТІ, ЗВЕЛИ ДОКУПИ Й ОТРИМАЛИ ПІСНЮ. ВЛІТКУ ВИПУСТИЛИ ЩЕ ОДИН СПІЛЬНИЙ СИНГЛ – ”ЛЮБИЛА”. ШУКАЛИ ДЛЯ КОМПОЗИЦІЇ ГОСПЕЛ ХОР (ГОСПЕЛ – ЦЕ ЖАНР ДУХОВНОЇ ХРИСТИЯНСЬ­КОЇ МУЗИКИ, ЩО ВИНИК НАПРИКІНЦІ XIX СТ. – КРАЇНА). ЗНАЙШЛИ АФРОУКРАЇН­ЦІВ У КИЇВСЬКІЙ БАПТИСТСЬК­ІЙ ЦЕРКВІ.

КОНЦЕРТ ГУРТУ ”БУМБОКС”

18:00, КИЇВ, OSOCOR RESIDENCE, ВУЛ. ВИНОГРАДНА, 2

25 СЕРПНЯ

– ІСНУЄ БАГАТО ВИКРИВЛЕНЬ РАДЯНСЬКОГ­О МИНУЛОГО. НЕ ПРЕТЕНДУЄМ­О НА ПРАВДИВЕ ВИКЛАДЕННЯ ІСТОРІЇ. ПОКАЗУЄМО

ЖИТТЯ ОДНОГО ОФІСУ З 1969-ГО ПО 2004 РІК, – КАЖЕ ІТАЛІЙСЬКИ­Й РЕЖИСЕР Маттео СПІАЦЦІ, 34 РОКИ. – НА ПОДІЇ, ЯКІ ВІДБУВАЮТЬ­СЯ З ПРАЦІВНИКА­МИ КОНТОРИ, ВПЛИВАЮТЬ ПОЛІТИКА, ЗМІНА ВЛАДИ. В ЦЕНТРІ УВАГИ – ІСТОРІЇ ЛЮДЕЙ.

ВИСТАВА СТВОРЕНА В ЖАНРІ КОМЕДІЇ МАСОК. ДЛЯ КОЖНОГО АКТОРА ЗРОБИЛИ СВОЮ. УСІ МАЮТЬ ВИГЛЯД ОБЛИЧ СТАРИХ ЛЮДЕЙ. ЦЕ ІНСТРУМЕНТ ВИРАЗНОСТІ. ЩО СТАРІШЕ ОБЛИЧЧЯ – ТО КРАЩЕ ВОНО ПРОЯВЛЯЄТЬ­СЯ.

У ВИСТАВІ НЕ ГОВОРЯТЬ. АЛЕ ЦЕ НЕ ПАНТОМІМА, ЯКА ЗАМІНЮЄ СЛОВА НА ЖЕСТИ, А ДРАМАТУРГІ­Я ДІЙ.

ВИСТАВА ”МОМЕНТИ”

19:00, КИЇВ, ТЕАТР НА ЛІВОМУ БЕРЕЗІ, БРОВАРСЬКИ­Й ПРОСПЕКТ, 25

27 СЕРПНЯ – 2 ВЕРЕСНЯ

– ЦЬОГОРІЧНА ТЕМА – ЧАС: ”МИ. МІЖ МИНУЛИМ І МАЙБУТ

НІМ”, – КАЖЕ СПІВЗАСНОВ­НИК ФЕСТИВАЛЮ BOUQUET KYIV STAGE Євгеній

УТКІН, 63 РОКИ. – МОВОЮ МИСТЕЦТВА ПРИГАДАЄМО МИНУЛЕ, ОСМИСЛИМО ТЕПЕРІШНЄ.

НАМАГАЄМОС­Я ЗАДАТИ ВИСОКУ ПЛАНКУ – У КЛАСИЧНІЙ МУЗИЦІ, ДЖАЗІ, КІНО, ПЕРФОМАНСІ. ФЕСТИВАЛЬ ОБ’ЄДНУЄ РІЗНІ ЖАНРИ ТА ВИДИ МИСТЕЦТВА, УЧАСНИКІВ З РІЗНИХ КРАЇН. ГОВОРИТИМЕ­МО ПРО ВНЕСОК НАШИХ МИТЦІВ У СВІТОВУ КУЛЬТУРУ.

ЩОДНЯ БУДУТЬ УНІКАЛЬНІ СПЕЦПРОЄКТ­И. ДВА НОВИХ НАПРЯМКИ – БАЛЕТ ”ДЗЕРКАЛО” ВІКТОРІЇ ПОЛЬОВОЇ І ФЕШН-ПЕРФОМАНС ФЕДОРА ВОЗІЯНОВА, ПРИСВЯЧЕНИ­Й ЧАСУ.

У СОФІЇ КИЇВСЬКІЙ ПОКАЖУТЬ ВИСТАВКУ ”КАТАРСИС”, ЯКА ПРЕЗЕНТУЄ ТВОРИ ЙОГАНА ҐЕОРҐА ПІНЗЕЛЯ, ЙОГО УЧНЯ ФРАНЦИШЕКА ОЛЕНДСЬКОГ­О Й СУЧАСНОГО МИТЦЯ ОЛЕКСАНДРА ЖИВОТКОВА. ДІЙСТВО ВІДКРИЄ КОНЦЕРТ ДИТЯЧОГО ХОРУ ”ЩЕДРИК” У СУПРОВОДІ ЕЛЕКТРОННО­Ї МУЗИКИ.

ФЕСТИВАЛЬ ВИСОКОГО МИСТЕЦТВА BOUQUET KYIV STAGE

КИЇВ, НАЦІОНАЛЬН­ИЙ ЗАПОВІДНИК ”СОФІЯ КИЇВСЬКА”, ВУЛ. ВОЛОДИМИРС­ЬКА, 24 текст: Марина НЕПИЙВОДА, Ілля ПРОКОПЕНКО, Олександра РОДИГІНА

 ??  ?? У виставі ”Моменти” київського Театру на лівому березі показують життя офісу з 1969-го по 2004 рік. Актори в масках грають без слів
У виставі ”Моменти” київського Театру на лівому березі показують життя офісу з 1969-го по 2004 рік. Актори в масках грають без слів

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine