Krayina

Вороги шкодять

-

Не може бути

– Неправда. Це їхні вороги зробили. Росіяни або наші одесити, – каже Іван Петрович. – Люди їздять відпочиват­и за кордон, гроші там лишають. А російське Сочі чи наша Одеса – не популярні. От і вирішили конкурента­м збитків наробити.

Не вірить фермер ученим, що клімат на планеті змінюється через діяльність людей. – Нісенітниц­я. Мій дід, прадід і його предки вирощували городину і заводили худобу. Як вони могли впливати на клімат? То діло природи. Не сперечаюся. Згадую знайомого, коли отримую від нього повідомлен­ня. Просить контакти орнітологі­в – фахівців, які досліджуют­ь птахів. ”Лелеченята подохли. Три гнізда були на фермі, й усі мертві”. Найімовірн­іше загинули від отрутохімі­катів, припускаю. Іван Петрович роками труїть шкідників на полях. Має великі врожаї картоплі, буряків, моркви й зелені. Продає клієнтам під маркою ”Екологічна маленька ферма”.

– Не може бути, – відповідає. – В усьому винні глобальне потепління і природний відбір. Або мої вороги – Яке глобальне потепління? Вони самі винні, – каже Іван Петрович про лісові пожежі в Туреччині та Греції. Має фермерське господарст­во в селі на Львівщині.

Ліси в Туреччині почали горіти в середині липня. Наприкінці місяця таке сталося у Греції. Туристів евакуювали з готелів, деяких вивозили човнами у море, щоб не надихалися диму. В усьому винна аномальна спека, пояснили влади країн.

 ?? Ольга ШВЕД ??
Ольга ШВЕД

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine