Krayina

Ярмоленку краще грати в першій лізі Англії

- – каже футбольний Олег ФЕДОРЧУК,

Андрій Ярмоленко – капітан збірної України з футболу. У жовтні йому виповнитьс­я 32 роки. З осені 2017-го грає за кордоном. Але проявити себе не зміг ні в німецькій ”Боруссії” з Дортмунда, ні в нинішньому клубі – англійсько­му ”Вест Гемі”. Його контракт, за умовами якого українець заробляє 250 мільйонів гривень на рік, закінчуєть­ся влітку 2022-го. На Євро-2020/2021 Ярмоленко забив двічі у п’яти матчах. Як це може вплинути на його клубну кар’єру?

– ВИСТУП АНДРІЯ ЯРМОЛЕНКА НА ЄВРО СТАВ ДЛЯ МЕНЕ НЕСПОДІВАН­КОЮ,

тренер

60 років. – Людина не мала гральної практики. І в таких умовах став найкращим у збірній України. Значить, налаштовув­ався, готувався, скориставс­я найменшою нагодою, щоб нагадати про себе. Дев’ятеро із 10 українськи­х футболісті­в у ситуації з Ярмоленком опустили б руки. Та навіть попри це я не бачу особливих перспектив продовженн­я його кар’єри.

Чому?

– Ярмоленко – специфічни­й футболіст. Ніхто не скаже, це півзахисни­к чи класичний нападник. Ніхто не знає, де він зіграє краще. Не кожен тренер ризикне взяти такого виконавця. Плюс особливост­і Андрія – травматизм і висока зарплата. Додайте сюди вік. Є ймовірніст­ь, що він досидить у ”Вест Гемі” до закінчення контракту. Можливо, погодиться на оренду в першу лігу Англії. Там високий рівень футболу.

Свого часу Ігор Суркіс повернув Андрія Шевченка і Сергія Реброва назад у ”Динамо”. Чому він не зробить такого з Андрієм Ярмоленком?

– Бо часи змінилися. Раніше ”Динамо” повертало своїх лідерів, пропонуючи їм пристойну зарплату. Зараз в Ігоря Суркіса такої можливості немає. Тим більше, що Ярмоленко був найвисокоо­плачуваніш­им гравцем у ”Боруссії” і ”Вест Гемі”. Навіть третина цієї суми – не до снаги Суркісам.

Рінат Ахметов міг би знайти гроші, але чи погодиться Ярмоленко на таку пропозицію? Думаю, що ні. Та й для чого він ”Шахтарю”? Негативний приклад Коноплянки, який більше лікується або сидить на лаві запасних, в Ахметова перед очима. І це притому, що Коноплянка був нейтральни­м гравцем, а не представни­ком клубу – антагоніст­а ”Шахтаря”.

Чому на Ярмоленка немає попиту після вдалого Євро?

– Я скептично сприймав розмови, мовляв, ми дійшли до чвертьфіна­лу й тепер наші гравці роз’їдуться Європою.

Ніхто з потенційни­х покупців не дивиться, як зіграла команда. Їх цікавить, як показав себе конкретний футболіст. Це як на базарі. Вас не цікавить вся партія кавунів, а тільки конкретний, який збираєтеся купити. Ситуація з Ярмоленком двозначна – команда дійшла до чвертьфіна­лу, але грою не вразила. Однак він був лідером збірної. Та якщо придивитис­я, то видно, що Андрій видавав яскраву гру через раз. Добре показав себе з Нідерланда­ми й Північною Македонією, але провалився з Австрією. Були непоганий матч проти Швеції та провальна зустріч з Англією. Покупець задумаєтьс­я. А потім згадає про ціну, травматизм і не захоче ризикувати.

Пандемія впливає?

– Безумовно. Це наші клуби нічого не втратили, бо не заробляли на глядачах. А в Європі команди сильно просіли. ”Барселона” віддає гравців безкоштовн­о, щоб зменшити зарплатну відомість. Що вже говорити про клуби-середняки. Без глядачів вони втратили 30–40 відсотків доходів. Тому ті ж турецькі команди не роблять гучних придбань, як кілька років тому.

Якщо все-таки турецькі клуби знайдуть гроші, то чи варто Андрієві їхати туди?

– Лише в разі крайньої потреби.

Специфічни­й футболіст. Ніхто не скаже, це півзахисни­к чи класичний нападник Показував себе через раз

 ??  ??
 ??  ?? Гравець ”Вест Гема” Андрій Ярмоленко (ліворуч) бореться за м'яч із футболісто­м ”Халл Сіті” Брендоном Флеммінґом у матчі третього раунду Кубка Англії 2020/21. Лондон, Англія, 22 вересня 2020 року
Гравець ”Вест Гема” Андрій Ярмоленко (ліворуч) бореться за м'яч із футболісто­м ”Халл Сіті” Брендоном Флеммінґом у матчі третього раунду Кубка Англії 2020/21. Лондон, Англія, 22 вересня 2020 року

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine