Ярмоленку краще грати в першій лізі Англії
Андрій Ярмоленко – капітан збірної України з футболу. У жовтні йому виповниться 32 роки. З осені 2017-го грає за кордоном. Але проявити себе не зміг ні в німецькій ”Боруссії” з Дортмунда, ні в нинішньому клубі – англійському ”Вест Гемі”. Його контракт, за умовами якого українець заробляє 250 мільйонів гривень на рік, закінчується влітку 2022-го. На Євро-2020/2021 Ярмоленко забив двічі у п’яти матчах. Як це може вплинути на його клубну кар’єру?
– ВИСТУП АНДРІЯ ЯРМОЛЕНКА НА ЄВРО СТАВ ДЛЯ МЕНЕ НЕСПОДІВАНКОЮ,
тренер
60 років. – Людина не мала гральної практики. І в таких умовах став найкращим у збірній України. Значить, налаштовувався, готувався, скористався найменшою нагодою, щоб нагадати про себе. Дев’ятеро із 10 українських футболістів у ситуації з Ярмоленком опустили б руки. Та навіть попри це я не бачу особливих перспектив продовження його кар’єри.
Чому?
– Ярмоленко – специфічний футболіст. Ніхто не скаже, це півзахисник чи класичний нападник. Ніхто не знає, де він зіграє краще. Не кожен тренер ризикне взяти такого виконавця. Плюс особливості Андрія – травматизм і висока зарплата. Додайте сюди вік. Є ймовірність, що він досидить у ”Вест Гемі” до закінчення контракту. Можливо, погодиться на оренду в першу лігу Англії. Там високий рівень футболу.
Свого часу Ігор Суркіс повернув Андрія Шевченка і Сергія Реброва назад у ”Динамо”. Чому він не зробить такого з Андрієм Ярмоленком?
– Бо часи змінилися. Раніше ”Динамо” повертало своїх лідерів, пропонуючи їм пристойну зарплату. Зараз в Ігоря Суркіса такої можливості немає. Тим більше, що Ярмоленко був найвисокооплачуванішим гравцем у ”Боруссії” і ”Вест Гемі”. Навіть третина цієї суми – не до снаги Суркісам.
Рінат Ахметов міг би знайти гроші, але чи погодиться Ярмоленко на таку пропозицію? Думаю, що ні. Та й для чого він ”Шахтарю”? Негативний приклад Коноплянки, який більше лікується або сидить на лаві запасних, в Ахметова перед очима. І це притому, що Коноплянка був нейтральним гравцем, а не представником клубу – антагоніста ”Шахтаря”.
Чому на Ярмоленка немає попиту після вдалого Євро?
– Я скептично сприймав розмови, мовляв, ми дійшли до чвертьфіналу й тепер наші гравці роз’їдуться Європою.
Ніхто з потенційних покупців не дивиться, як зіграла команда. Їх цікавить, як показав себе конкретний футболіст. Це як на базарі. Вас не цікавить вся партія кавунів, а тільки конкретний, який збираєтеся купити. Ситуація з Ярмоленком двозначна – команда дійшла до чвертьфіналу, але грою не вразила. Однак він був лідером збірної. Та якщо придивитися, то видно, що Андрій видавав яскраву гру через раз. Добре показав себе з Нідерландами й Північною Македонією, але провалився з Австрією. Були непоганий матч проти Швеції та провальна зустріч з Англією. Покупець задумається. А потім згадає про ціну, травматизм і не захоче ризикувати.
Пандемія впливає?
– Безумовно. Це наші клуби нічого не втратили, бо не заробляли на глядачах. А в Європі команди сильно просіли. ”Барселона” віддає гравців безкоштовно, щоб зменшити зарплатну відомість. Що вже говорити про клуби-середняки. Без глядачів вони втратили 30–40 відсотків доходів. Тому ті ж турецькі команди не роблять гучних придбань, як кілька років тому.
Якщо все-таки турецькі клуби знайдуть гроші, то чи варто Андрієві їхати туди?
– Лише в разі крайньої потреби.
Специфічний футболіст. Ніхто не скаже, це півзахисник чи класичний нападник Показував себе через раз