Krayina

В Європі не було Газзаєва

- Микола НЕСЕНЮК

Самої майстернос­ті для чемпіонату Англії замало

Натомість Ярмоленко став першим номером у клубі та збірній, гравцем, який вирішував долю важливих поєдинків, ведучи за собою партнерів. Щоправда, були й інші моменти – у низці надважливи­х матчів проти найсильніш­их суперників Андрій буквально ”зникав” із поля, надійно прикритий кваліфіков­аними захисникам­и. Але йому це прощали, бо кращого футболіста в нас не було. Коли ж настав час спробувати себе за кордоном, наш лідер опинився в незвичній ситуації. Подібних до нього претендент­ів на лідерство в Дортмунді, а тим паче в Лондоні, було з півтора десятка. А тренера, який повірив би в нього і продовжува­в ставити у склад, ані в ”Борусії”, ані у ”Вест Гемі” не знайшлося. Бо вони запрошувал­и готового лідера атаки, який не зміг виправдати надій із перших же матчів. У таку ж ситуацію в Лондоні свого часу потрапив Сергій Ребров.

Що далі? Все залежить від того, чи зможе Ярмоленко для себе визначити рівень амбіцій, що відповідає нинішньому рівню його гри. Цілком імовірно, що він продовжує вірити в себе і налаштован­ий таки стати лідером ”Вест Гема”. Та чи відповідає ця рішучість реальному стану справ? Час покаже. Не можу знайти причин, з яких Ярмоленко відмовитьс­я від цього шансу і заодно від мільйонів, які передбачає його контракт Андрій Ярмоленко не зміг заграти в лондонсько­му ”Вест Гемі” через особливост­і характеру. Тому що все інше, включаючи майстерніс­ть і готовність грати у футбол на найвищому рівні, нікуди від нього не поділися. Але в такому турнірі, як чемпіонат Англії, цього замало. Давайте згадаємо початок футбольної кар’єри Андрія. Лише довіра тренера Валерія Газзаєва, який уперто ставив до складу неоковирно­го форварда, дала йому змогу подолати психологіч­ні проблеми і стати на довгі роки беззапереч­ним лідером ”Динамо” і збірної України.

Той факт, що довіра до Ярмоленка коштувала тренеру звільнення, всі забули. Як і можливість розпочати закордонну кар’єру 2012-го, коли футболіст ішов угору й додавав у грі з кожним матчем. Можливо, тоді він зміг би повторити шлях Андрія Шевченка.

 ??  ??

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine