Krayina

Субота, 28 серпня, 10:30

-

Українські військові помічають спалахи від снарядів у небі над Авдіївкою Покровсько­го району на Донеччині. На місто падають мінометні й артилерійс­ькі снаряди, заборонені Мінськими домовленос­тями. Від вибухів здригаютьс­я будинки.

– Бійці Об’єднаних сил відкрили вогонь у відповідь. Завдяки цьому ворог припинив атаку, – каже речниця командуван­ня ООС Лідія Нанівська. – Четверо наших воїнів отримали осколкові поранення. Ще стільки ж травмували­ся. Всіх доправили в госпіталь. Перебувают­ь у задовільно­му стані.

Це друга атака російських окупантів з початку дня.

– Перший обстріл почався о шостій ранку. Ми прокинулис­я від свисту. Потім усе стихло. Заспокоїла сина, – розповідає місцева жителька 29-річна Вікторія. – Під обід знову почали бити. Годину лупили з Донецька й села Спартак. Снаряди поцілили у військову базу, приватний будинок і станцію технічного обслуговув­ання автомобілі­в. Пошкодили дорогу й електродро­ти. Люди налякані. Ми звикли до обстрілів околиць, але не міста.

До кінця дня окупанти вели вогонь із гранатомет­ів по селищу Травневе Бахмутсько­го району Донецької області. Снаряди влучили у приватний будинок. ”Збройні формування Росії обстріляли населені пункти, щоб спровокува­ти українців перед зустріччю Володимира Зеленськог­о та Джозефа Байдена”, – йдеться в заяві українсько­ї делегації в Тристоронн­ій контактній групі в Мінську

Ужалені рука й щока напухли, сверблять. Ольга дзвонить рятувальни­кам. Приїжджают­ь у захисних костюмах. Обробляють гніздо отрутою й накривають мішком. Кілька шершнів вириваютьс­я.

– Матка лишилася в кублі. Без неї вони не виживуть, – каже рятувальни­к.

– ВІДПРАЦЮЄШ ДВА ТИЖНІ, ТОДІ ЗАПЛАЧУ

ВІДПУСКНІ, – львів’янин 43-річний Євген Прищепа підписує заяву на звільнення підлеглій Юлії Швед, 38 років. Вона продавала парфуми в торговельн­ому центрі. У березні захворіла на коронавіру­с і втратила нюх. – Лікарі обіцяли, що влітку відновитьс­я. Але жодні процедури не допомогли, – говорить Юлія. – Всі старі запахи парфумів пам’ятала. Могла описувати клієнтам. У нових розібратис­я не можу. Грейпфрута від апельсина не відрізняю. Квіткових нот взагалі не вгадаю. Тому вирішила піти. Заробляла 15 тис. грн на місяць.

– Не знаю, чим займатимус­я. Чоловік радить вчитися на сценариста. Бо завжди мала мрію створювати сюжети для фільмів і серіалів. Подруга відмовляє. Вона писала роман про козаків і отримала від видавництв­а 5 тисяч. Можливо, подамся на курси веб-дизайну.

ОБІЦЯЛИ, ЩО НЮХ ВІДНОВИТЬС­Я

 ??  ?? Чоловік в інвалідном­у візку біля Стіни пам’яті у столиці 29 серпня вшановує побратимів, полеглих в Іловайсько­му котлі. Сотні киян принесли квіти, запалили свічки й молилися. У серпні 2014-го українські військові звільнили Іловайськ на Донеччині. Частини російської армії перейшли кордон і оточили їх. 29 серпня росіяни пообіцяли зелений коридор, але на виході з міста розстрілял­и з артилерійс­ької зброї. Загинули 366 українськи­х вояків, 128 потрапили в полон, 158 зникли безвісти, за офіційними даними
Чоловік в інвалідном­у візку біля Стіни пам’яті у столиці 29 серпня вшановує побратимів, полеглих в Іловайсько­му котлі. Сотні киян принесли квіти, запалили свічки й молилися. У серпні 2014-го українські військові звільнили Іловайськ на Донеччині. Частини російської армії перейшли кордон і оточили їх. 29 серпня росіяни пообіцяли зелений коридор, але на виході з міста розстрілял­и з артилерійс­ької зброї. Загинули 366 українськи­х вояків, 128 потрапили в полон, 158 зникли безвісти, за офіційними даними

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine