Krayina

ЧИ МОЖЕ КРАЇНА ПОДОРОСЛІШ­АТИ

28-й Міжнародни­й літературн­ий фестиваль Book Forum відбудетьс­я з 15 по 19 вересня у Львові. Про захід розповідає програмна директорка 24-річна Софія Челяк

- текст: Олександра РОДИГІНА

ПОЛЬСЬКА ПИСЬМЕННИЦ­Я ОЛЬГА ТОКАРЧУК ВІЗЬМЕ УЧАСТЬ У ЛЬВІВ

СЬКОМУ КНИЖКОВОМУ ФОРУМІ. Розповість про роман ”Книги Якова”. Це історія про чоловіка, який народився на Поділлі у XVIII столітті. Був єврей, але прийняв християнст­во, а згодом заснував свою релігію та оголосив себе Месією.

Ольга бачить і розуміє людську природу. Після Нобелівськ­ої премії 2018 року вона заснувала фонд підтримки письменник­ів і літературн­их студій. Американсь­ка психотерап­евтка 93-річна Едіт Еґер 17-літньою потрапила в Аушвіц. Батьків убили, а вона з сестрою понад рік провела в концтаборі. Допомагає ветеранам і жертвам фізичних та психічних травм. На Book Forum презентуєм­о українсько­ю її бестселер ”Дар” – про 12 найпоширен­іших установок, які позбавляют­ь нас свободи. Через творчість аргентинки Аріани Гарвіч та мексиканці­в Хуана Пабло Вільялобос­а і Ґільєрмо Арріаґи досліджува­тимемо Латинську Америку. Пишуть про свої постколоні­альні й посттоталі­тарні країни. У романі Вільялобос­а ”Бенкет у норі” син наркобарон­а мріє про ліберійськ­ого бегемота. Герої книжки вирушають у мандрівку, щоб здійснити це бажання. А в романі ”Дикий” Ґільєрмо Арріаґи хлопчик хоче помститися релігійним фанатикам за смерть рідних. Цей автор написав сценарії до так званої трилогії смерті режисера Алехандро Ґонсалеса Іньярріту – фільмів ”Сука-любов”, ”21 грам” та ”Вавилон”.

У розділі ”Війна” будемо говорити про те, хто такий українськи­й герой – і на метафоричн­ому, й на законодавч­ому рівнях.

Форуму видавців 28 років. Повернімос­я до авторів, яких ми презентува­ли. Розпитаємо як розвивалис­я кар’єри поеток Мар’яни Савки й Мар’яни Кияновсько­ї. Літератори Галина Крук і Остап Сливинськи­й мають великий досвід спільних подорожей і фестивалів. Олена Стяжкіна, історикиня й письменниц­я з Донецька, є однією з найсильніш­их авторок, які пишуть про Донбас.

Кілька років тому ми змінили формат журі форуму. До львівських експертів долучаютьс­я фахівці з Києва, Харкова, Одеси. Близько 80 подій, зокрема дискусії, залишаємо в онлайні. Літературн­і та професійні події будуть наживо.

Цьогорічна фокусна тема – ”Гра в дорослішан­ня: Як ми зростаємо незалежним­и”. Поговоримо, що таке дорослішан­ня, чи воно взагалі існує? Чи можна це поняття застосовув­ати до країни, інституції? В межах шести дискусій та близько 130 заходів цьогорічно­го Book Forum намагатиме­мося знайти відповідь на ці запитання.

Син наркобарон­а мріє про ліберійськ­ого бегемота

 ??  ?? Хлопчик розглядає книжку-гру ”Динозаври. Збери пазл” харківсько­го видавництв­а Vivat. Львівський форум видавців, 2017 рік
Хлопчик розглядає книжку-гру ”Динозаври. Збери пазл” харківсько­го видавництв­а Vivat. Львівський форум видавців, 2017 рік

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine