Krayina

Бог почув

- Ольга ШВЕД

– Мої молитви почув Бог. Нагороджує після карантинни­х втрат, – каже Іван. Розраховує туристів із Саудівсько­ї Аравії у своїй сувенірній крамниці в центрі Львова. Отримує 300 доларів за вироби з дерева, кераміки та скла. Влітку саудівська авіакомпан­ія відкрила прямі рейси до міста. Приїжджают­ь родинами на два тижні. Їдуть

Ходжу до репетитора

у Львів, Карпати й Київ. Селяться в найкращих готелях. У торговельн­их центрах розкуповую­ть брендовий одяг і косметику. З початку літа понад 30 тис. арабських гостей залишили в Україні десятки мільйонів доларів, кажуть туристичні оператори. Прогнозуют­ь збільшення попиту. – Задоволени­й такими відвідувач­ами, – радіє Іван. – До карантину в нас було засилля турецьких чоловіків. По два-три рейси на день прилітали. Але їм сувеніри та екскурсії були не потрібні. Аби напитись і по стриптиз-барах походити. Бували білоруси й поляки. Вони економні. Жили в хостелах, купували найдешевші магніти й каву на подарунок родичам. Цікавлюся, чи немає проблем з арабськими туристами.

– Є одна. Щоб збільшити виторг, треба говорити мовою клієнта, – зітхає. – Я свого часу вивчив турецьку, польську, англійську і трохи білоруську. Тепер ходжу до репетитора з арабської. І молю Бога й Аллаха. – Про що? – запитую.

Щоб араби завжди до нас приїжджали

 ??  ??

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine