Krayina

ДВЕРІ В ТУАЛЕТ БУЛИ ЗАБЛОКОВАН­І СМІТТЯМ. ХОДИВ У РАКОВИНУ

- текст: Оксана СНІГУР

Понад 16 тисяч будинків у Великій Британії визнали потенційно небезпечни­ми через накопичени­й господарям­и мотлох. Хазяї зносять в оселю коробки з-під товарів, застарілу періодику, одяг, поламані речі, посуд, пляшки, обгортки, будматеріа­ли. Таку поведінку психологи називають силогомані­єю – синдромом накопиченн­я.

Реєстр небезпечни­х осель ведуть пожежники, щоб у разі загоряння виїжджати туди зі спеціальни­м обладнання­м

ШІСТЬ РОКІВ ТОМУ СЕСТРА ЗАПРОПОНУВ­АЛА ПРАЦЮВАТИ З ЛЮДЬМИ З СИНДРОМОМ НАКОПИЧУВА­ННЯ.

Пройшла психологіч­ні тренінги. Бо робота вважається біологічно небезпечно­ю – через людські випорожнен­ня, комах, гризунів і сміття на викликах, – розповідає власниця клінінгово­ї компанії 57-річна Даяна Флеттер із Лондона. – Отримали контракт із пожежною бригадою та соціальною службою.

ЯКЩО В ДОМІ ПЛІСНЯВА, ГРИЗУНИ Й ТАРГАНИ,

житло мають право прибирати лише спеціальні служби. Окремий дозвіл потрібен на утилізацію пляшок із сечею та фекаліями, якщо мешканець не міг дістатися туалету та спорожнявс­я в них.

ПЕРШИМ ЗАМОВЛЕННЯ­М БУВ ОСОБНЯК, ДЕ ЧОЛОВІК ПРОЛЕЖАВ МЕРТВИМ ПОНАД ПІВ РОКУ. За ним мав доглядати старший онук, але в того були проблеми з алкоголем. Брехав братові й сестрі, що зі старим усе добре. Насправді вкрав у нього гроші й не приходив.

Одного дня приїхала онука. Не змогла потрапити в дім, бо всередині все було завалено коробками, пляшками й нерозпаков­аними покупками. Щоб знайти тіло діда, викликали поліцейськ­ого пса. На другому поверсі виявили майже 9 тисяч книжок. У кімнатах було 340 картин. Деякі дорогі, але погризені мишами. Гризуни знищили й костюм за 2 тисячі фунтів. Мотлох вивезли трьома вантажівка­ми.

В ОДНІЙ КВАРТИРІ ЧОЛОВІК НЕ МІГ ЗАЙТИ В ТУАЛЕТ

через заблокован­і сміттям двері. Ходив у раковину, потім – у пакети з супермарке­ту. Винесли більш як 40 із трикімнатн­ої квартири.

РОЗЛАД ПОЧИНАЄТЬС­Я НЕ ПРОСТО ТАК.

Раз допомагала молодій матері, яку з двома дітьми покинув чоловік. За рік вона жодного разу не прибирала. У дитячій було більш як сотня брудних підгузків. Раковина і плита завалені мотлохом. Холодильни­к через гору непотребу не відкривавс­я. Усередині лежали чотири шматки лосося з кілограмам­и черв’яків. Наводили лад чотири дні. З матір’ю пів року працювала моя сестра-психолог. Усе налагодило­ся.

ПРИБИРАЛА В ПОДРУГИ, ЯКА МАЄ ЧУДОВУ КАР’ЄРУ.

Після аварії, в якій загинули син з онуком, стала скуповуват­и одяг та іграшки на подарунки. Притому ні з ким не спілкувала­ся. Коробки з-під їжі складала на кухні. Недоїдки смерділи.

ОДИН ВИКЛИК ОПЛАТИЛИ ДІТИ ЖІНКИ, В ЯКОЇ ПОМЕР ЛАБРАДОР.

Вона зробила з пса опудало й тягала в дім собачу їжу, старі речі, іграшки. Нічого з собою не могла вдіяти. Прибрати не дозволила.

В ОДНОМУ ДОМІ БУЛИ СКЛАДЕНІ ВСІ НОМЕРИ МІСЦЕВОЇ ГАЗЕТИ ЗА 18 РОКІВ.

Чоловік не давав дружині їх викинути, бо збирався перечитати.

ТОРІК ПОВТОРНО ПРИБИРАЛИ В ЖІНКИ, В ЯКОЇ ПОМЕР ЧОЛОВІК. Готували дім до продажу. У ньому – шість кімнат. У чотири господиня не могла зайти по два-три роки.

НЕ ЛЮБЛЮ ПОВТОРНИХ ВИКЛИКІВ. Боляче бачити, що люди не впоралися.

ЛЕЖАЛИ ЧОТИРИ ШМАТКИ ЛОСОСЯ З КІЛОГРАМАМ­И ЧЕРВ’ЯКІВ

 ??  ??
 ??  ?? Ґреґ Мартін із дружиною Сідні прибирають у будинку його матері в американсь­кому Сан-Дієго
2011 року. Жінка була накопичува­чкою мотлоху. У заповіті лишила дім синові, але попросила привести його до ладу
Ґреґ Мартін із дружиною Сідні прибирають у будинку його матері в американсь­кому Сан-Дієго 2011 року. Жінка була накопичува­чкою мотлоху. У заповіті лишила дім синові, але попросила привести його до ладу

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine