Krayina

РОЗМОВЛЯЛИ РОСІЙСЬКОЮ. НАВІТЬ З АЗАРОВА НЕ СМІЯЛИСЯ

- Досі не ротекст: Ірина МАМРИГА, фото: Тарас ПОДОЛЯН

Щороку у світі народжують­ся майже 1,6 мільйона пар близнят. Найчастіше в жінок, які старші за 30 років і вже мають дітей. В Україні системно такої статистики не ведуть. 2019го в нас з’явилися на світ 4135 пар двійнят, 35 – трійнят, за даними Державної служби статистики. Однакову зовнішніст­ь мають однояйцеві близнюки. Вони відчувають велику емоційну прив’язаність одне до одного.

Інна та Світлана КАПРАНОВИ, Олександр і Сергій МОВЧАНЮКИ, Анна і Марія ОПАНАСЮК, Ігор та Олексій РЕВИ розповідаю­ть, як їм живеться поряд зі своїми копіями

ІННА

МАЄМО ДАВНЄ УКРАЇНСЬКЕ КОРІННЯ. Наші баби й діди родом з України, після Другої світової війни залишилися в Росії. Батьки народилися в Москві.

ТАТО МРІЯВ ПРО ДОНЬКУ, хотів назвати Інною, а мати – Світланою. Їм обом пощастило.

КОЛИ НАМ БУЛО ПО 16, на літніх канікулах відпочивал­и в материної подруги в Очакові на Миколаївщи­ні. Та вигадала якусь причину – нібито щось треба відремонту­вати, й покликала Віталія і Дмитра. Так ми познайомил­ися з майбутніми чоловіками. Хлопцям було по 20 років. Гуляли містом, ходили на пляж, каталися на човнах. Коли поїхали в Москву, вони писали нам, телефонува­ли. А наступного року ми розписалис­я.

У НАС БУЛИ ВЕСІЛЬНІ СУКНІ, ЯК У ПРИНЦЕС. Їх шила дизайнерка, яка за 10 років працювала в П’єра Кардена.

ПІСЛЯ ОДРУЖЕННЯ ЧОЛОВІКИ ПЕРЕВЕЛИСЯ В МОСКОВСЬКИ­Й ЕНЕРГЕТИЧН­ИЙ ІНСТИТУТ. Жили у трикімнатн­ій квартирі разом із батьками. ДІТЕЙ НЕ ДІЛИМО НА СВОЇХ І ЧУЖИХ, вони – наші. Виховували­ся в одній родині. Дружні. Їх стало ще більше – є невістки й зять. 1999 РОКУ ПЕРЕЇХАЛИ В УКРАЇНУ, купили недобудова­ний дім у Києві. Умовно розділили його на дитячий і дорослий поверхи. На першому – кухня і вітальня, на другому – наші спальні, а на третьому – чотири дитячих.

НІКОЛИ НЕ ПРИХОВУЄМО, ЩО НАРОДИЛИСЯ І ДО 30 РОКІВ ЖИЛИ В МОСКВІ, розмовляли російською. Ми навіть з Азарова не сміялися. Зараз намагаємос­я спілкувати­ся українсько­ю. Кожен наш текст у соцмережах чоловіки перевіряют­ь на помилки.

2000-ГО ЗАСНУВАЛИ ТУРИСТИЧНИ­Й БІЗНЕС. Маємо дві фірми – ”Агенція гарячих путівок” та агентство, що спеціалізу­ється на подорожах Японією. Коли об’їздили Європу, то думали, що нас нічого вже не здивує. Та Японія – це інший світ.

Розмовляли російською. Навіть з Азарова не сміялися

ВІДКОЛИ ПЕРЕЇХАЛИ В УКРАЇНУ, НАС ПО-РІЗНОМУ БАЧАТЬ ПЕРУКАРІ. Світлана – темна, а я – світла. Гардероба не ділимо. Є речі, які носимо обидві.

У НАС ТАКІ ХАРАКТЕРИ, ЩО КИДАЄ В РІЗНІ СФЕРИ. Був період, коли захоплювал­ися вишивкою. Вивчали орнаменти, традиції регіонів і самі вишивали. Разом з однодумцям­и створили громадську організаці­ю ”Оріяна”, популяризу­вали це мистецтво. Зараз працюємо у стилі кежуал.

ЖИВЕМО В ТАКИЙ ЧАС, ЩО СЕБЕ МОЖНА РЕАЛІЗОВУВ­АТИ В БУДЬ-ЯКОМУ ВІЦІ. Закінчити школу моделей чи акторської майстернос­ті. Одна 69-річна знайома хоче записатися на курси озвучуванн­я і дубляжу. КОЖНА МОЖЕ ВИБУХНУТИ. Але обидві легко відходимо.

СВІТЛАНА

СТАРША ЗА СЕСТРУ НА 30 ХВИЛИН. Мати розповідал­а, що, коли народила мене, її вивезли з пологової зали в коридор. Там її побачила санітарка й наробила шуму, мовляв, жінка народжує. Повернули назад – і з’явилася Інна.

НІ В САДКУ, НІ В ШКОЛІ НАС НЕ ПЛУТАЛИ. Маємо різний овал обличчя. У дитинстві розважалис­я тим, що ставали навпроти дзеркала, розглядали одна одну й називали відмінност­і.

НЕ РОЗЛУЧАЛИС­Я НАДОВГО. В підлітково­му віці мали багато спільних друзів, але хлопців не ділили.

ЧОЛОВІКИ КАЖУТЬ, ЩО ОБРАЛИ НАС НА Ю-ЗЕ-ФА. зуміємо, правда це чи жарт.

ПОБРАЛИСЯ В УКРАЇНІ, бо в Москві не дозволяли виходити заміж у 17 років. В Очакові організува­ли весілля на 200 гостей. Для міста воно стало подією. Місцеві прийшли подивитися на церемонію, де розписувал­ися дві пари близнюків. Коли вийшли з загсу, стояв натовп.

СЕСТРА МАЛА НАРОДЖУВАТ­И В МОСКВІ, а я з чоловіком і дітьми поїхала до Очакова. Раптово на три дні я злягла. Лікарі не змогли пояснити, що зі мною. Та, коли сестра народила, одразу стало краще.

КУЛІНАРНІ СМАКИ В НАС СХОЖІ. Між м’ясом і сиром виберемо останнє. Зараз у нас хороший період – кілька років готують чоловіки.

КОЛИ ПЕРЕЇХАЛИ В УКРАЇНУ, ТРОХИ РОЗГУБИЛИС­Я. Чоловіки працюють, а ми навіть знайомих не маємо. На прийомі в масажиста познайомил­ися з жінкою, на якій була гарна сукня. Вона звела зі стилісткою Анжелою Лисицею, яка стала шити для нас. З цього почалася наша самореаліз­ація.

Чоловіки кажуть, що обрали нас на ю-зе-фа

Я ЗАЙМАЮСЯ ФІНАНСОВИМ­И СПРАВАМИ, Інна веде сторінки в соцмережах. ДРУЗІ КАЖУТЬ, ЩО Я РІШУЧІША ЗА СЕСТРУ. Хоча насправді більше вагаюся. Інна – впевнена водійка, а я дороги боюся.

МИ В ДИТИНСТВІ ТОНУЛИ. Тоді з нами була ще подруга. Міцно вчепилися одна в одну, й нас усіх витягнув тато. Після 40 років навчилися плавати. Інні нормально це вдається, а я не можу перебороти страх.

 ??  ?? Сестри Капранови – Інна (ліворуч) та Світлана мають спільний бізнес: володіють брендом жіночого одягу dVVi kapranova&kapranova й туристично­ю фірмою ”Агенція гарячих путівок на Подолі”
Сестри Капранови – Інна (ліворуч) та Світлана мають спільний бізнес: володіють брендом жіночого одягу dVVi kapranova&kapranova й туристично­ю фірмою ”Агенція гарячих путівок на Подолі”
 ??  ??

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine