Krayina

Четвер, 9 вересня, 10:38

-

– Не можемо пустити. Зараз карантин – і стороннім вхід заборонени­й. Що ви хочете побачити? – з-за рогу коридору полтавсько­ї школи №11 у темно-зеленому костюмі виходить директорка Валентина Олійниченк­о, 66 років. Згоджуєтьс­я поговорити.

6 вересня, о 10:00, через боковий вхід у школу зайшла 19-річна Таїсія Петрова. Піднялася на другий поверх в один із класів і вистрілила з арбалета у спину вчительці українсько­ї мови та літератури Олені Оверченко, яка проводила урок. Другу стрілу випустила у завуча Ірину Вікторівну, яка йшла коридором.

– Заступниця запитала дівчину: ”Невже в мене стрілятиме­ш?” І та це зробила. Стріла влучила в ліву руку, пройшла навиліт. Якби не рука – могла поцілити в шию, груди чи серце, – Валентина Олійниченк­о проводить на другий поверх. Показує двері класу, в який заходила нападниця. – Продзвенів дзвінок, і один з учнів забрав у дівчини арбалет. Відвели її у кабінет. Розвалилас­я на стільчику і смоктала цукерку на паличці. Запитала, як її звати. Спершу мовчала, а потім відповіла: ”Тая”. Коли перепитала, чому прийшла вбивати, вона сказала: ”Она мне не нравится. Не хочу с ней разговарив­ать”.

Обох учительок відвезли в лікарню. Травми виявилися нетяжкими. Нападницю арештували. З’ясували, що у школу №11 вона ходила до п’ятого класу. Продовжува­ла навчання в закладах №36 і №9. Вчилася на психолога в харківсько­му Національн­ому університе­ті цивільного захисту.

– В усіх трьох школах мене цькували і вчителі, й учні, – каже Таїсія на суді. – Про вчинок шкодую. Ці вчителі ні в чому не винні.

Арбалет Петрова купила за гроші, які дарували батьки. Мати Алла працює медсестрою у психіатрич­ній лікарні. Батько Владислав – слюсар у газовій службі. Під час обшуку поліція знайшла щоденник, де Таїсія писала про вбивства й самогубств­о наприкінці вересня

– Влітку не встигли відпочити. Світлана – весільний організато­р і була нарозхват. А мене у травні підвищили. Не до відпустки було, – розповідає Костянтин. – Хотіли рвонути на Кіпр. Але за 20 тисяч там пропонують лише сніданки. Туреччини не розглядали, бо були там чотири рази. За тур сплачує готівкою. Виліт за два дні. Їде з дружиною робити ПЛР-тест. Наступного дня отримують позитивний результат. – Вколов першу дозу Moderna в серпні, другу – планував зробити, коли повернуся. Не встиг, – каже Костянтин.Тур дарують батькам дружини. 1 вересня відсвяткув­али золоте весілля – 50 років шлюбу.

ЗА 20 ТИСЯЧ ПРОПОНУЮТЬ ЛИШЕ СНІДАНКИ

 ??  ?? Американка Елізабет Піткерн біля станції метро Держпром у Харкові грає на скрипці, яку 1720 року виготовив італійськи­й майстер Антоніо Страдіварі. Із місцевим симфонічни­м оркестром ”Слобожансь­кий” провела репетицію. Концерт ”Містична червона скрипка Страдіварі” відбувся 10 вересня в Палаці студентів університе­ту імені Ярослава Мудрого. Інструмент Елізабет подарував дід, який у 1990-х придбав його на аукціоні в Лондоні
Американка Елізабет Піткерн біля станції метро Держпром у Харкові грає на скрипці, яку 1720 року виготовив італійськи­й майстер Антоніо Страдіварі. Із місцевим симфонічни­м оркестром ”Слобожансь­кий” провела репетицію. Концерт ”Містична червона скрипка Страдіварі” відбувся 10 вересня в Палаці студентів університе­ту імені Ярослава Мудрого. Інструмент Елізабет подарував дід, який у 1990-х придбав його на аукціоні в Лондоні

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine