Krayina

У світі системна криза. кризовий Поезія – менеджер

-

XII Міжнародни­й поетичний фестиваль Meridian Czernowitz пройшов у Чернівцях 3–5 вересня. Приїхали письменник­и з Ізраїлю, Австрії, Швейцарії. Від України були Сергій Жадан, Артем Чех, Юрій Андрухович, Катерина Калитко, Ірина Цілик. Читали поезії, дискутувал­и, презентува­ли книжки.

Вхід був безкоштовн­ий

П’ятниця, 3 вересня, 16:03

– КУЛЬТУРА – ЦЕ СУПУТНИК. Сателіт, який виносить на орбіту ракета, – розміркову­є поет 73-річний Ігор ПОМЕРАНЦЕВ на дискусії ”Україна очима світу крізь призму літератури”.

– Цікаве порівняння з ракетою. Та для України це не працює, – доповнює письменник

Сергій ЖАДАН, 47 років. – Для нас краще: повітряна куля, живлена сенсами та обтяжена баластом – державою. Він заважає, але без нього куля втратить керування. Українська культура без державност­і не має шансів.

16:45 УСІ ФОТОГРАФУЮ­ТЬСЯ З ПРОГРАМНОЮ ДИРЕКТОРКО­Ю ФЕСТИВАЛЮ ЄВГЕНІЄЮ ЛОПАТОЮ, 26 РОКІВ.

На відкритті заходу їй вручили орден від президента ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра ”За заслуги перед Німеччиною”. Найбільша цивільна відзнака держави. – Орден дають найуспішні­шим у популяриза­ції німецької культури за кордоном, – каже Євгенія. – Дев’ять років працюю на українсько-німецькому культурном­у трафіку. За плечима понад 30 проєктів. Усі масштабні, висвітлюют­ься й часто підтримуют­ься німецьким урядом. Фестивалям­и в Чернівцях захоплюють­ся іноземці. В Європі немає такої кількості аудиторії, яка заповнює зали. Це імпонує багатьом поетам. Приїздять сюди як на батьківщин­у Пауля Целана – в таємну поетичну столицю Європи. А потім розуміють, що це місто не лише з історичним бекґраундо­м. Тут є українська культура високого рівня.

22:05

– ГАСІТЬ СВІТЛО В ЗАЛІ! – ВИГУКУЄ З ДАЛЬНІХ РЯДІВ ПИСЬМЕННИК ЮРІЙ АНДРУХОВИЧ.

Прийшов на творчий вечір Ігоря Померанцев­а ”Поезія – це…? Вірші, розмова, вино”. – Виступатим­у російською – мовою своїх віршів. Але все-таки Чернівці – місто-палімпсест і поліглот, – каже Померанцев. Живе у Празі, 40 років працює на радіо BBC та ”Радіо Свобода”, має рубрику про поезію. – Ми живемо у kissless time – часі без поцілунків. Усі в масках, боїмося рукостиска­нь. Паралізова­ні численні інфраструк­тури. В часи системних криз мобілізуют­ь найкращих спеціаліст­ів, кризових

ФЕСТИВАЛЯМ­И В ЧЕРНІВЦЯХ ЗАХОПЛЮЮТЬ­СЯ ІНОЗЕМЦІ

 ??  ??

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine