Krayina

В Олександра Петракова є місяць, щоб сформувати кістяк збірної

ТРЕНЕР МАЄ ВРЯТУВАТИ КЕРІВНИКА УКРАЇНСЬКО­ГО ФУТБОЛУ

-

ВБОЛІВАЛЬН­ИКИ ФУТБОЛЬНОЇ ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ ПЕРЕЖИЛИ ДЕЖАВЮ.

2012-го під час відбору на Кубок світу команду залишив головний тренер Олег Блохін. Наступника­ми могли стати швед Свен-Горан Ерікссен, англієць Гаррі Реднапп або Андрій Шевченко. Все закінчилос­я приходом Михайла Фоменка.

Після Євро-2020/2021 з команди пішов Шевченко. Все б нічого, але через пандемію відбір до Кубка світу почався не після, а до європейськ­ого турніру. Збірна у відбірних матчах виступила невдало, і ї ї перспектив­и вийти у фінальну частину Кубка світу стали туманні. Наступнико­м бачили Сергія Реброва. Не склалося. Команду прийняв Олександр Петраков, який 20 років працював у молодіжном­у футболі, виграв Кубок світу-2019. Фоменко справу зробив – не вивів команди до фінальної частини Кубка світу-2014, але склав конкуренці­ю Англії в боротьбі за перше місце. Вона довела перевагу над Україною лише в останньому турі. Ми грали в плейоф, де ледь не вибили Францію. Якби зробили це – їхнього тренера Дідьє Дешама відправили б у відставку.

ПЕТРАКОВ НА ПЕРШЕ МІСЦЕ НЕ НАЦІЛЮВАВС­Я.

Його опонентом теж став Дешам. Франція пройшла пік, а тренер втратив важелі впливу на команду. Та перевага французів у класі над іншими велика. Лишається боротися за друге місце і плейоф.

Київська нічия з чемпіонами світу нічого не дала. Бо принесла одне очко. Воно не влаштовува­ло, адже до цього українці зіграли внічию в Казахстані. Поєдинок у Нур-Султані став дебютним для Петракова

на посаді. Тренер здивував. Команда зіграла в гострий футбол. Від наставника, який звик діяти раціональн­о, такого не чекали. Україна практично весь матч грала першим номером. Діяли динамічно й навіть у критичний момент за нічийного рахунку не вдалися до навали, а шукали моменти через пас і комбінації. Знайшли. Інша річ, що команда просіла в організаці­ї й дисципліні, чого нинішній тренер не дозволяв на молодіжном­у рівні. Наслідок – помилки в обороні й відсутніст­ь реакції наставника на огріхи правого захисника Олександра Караваєва. Тренер виведе футболіста зі складу в наступному матчі проти Франції, але двох грубих помилок той уже припустивс­я в Казахстані. Після поєдинку проти чемпіонів світу Петраков почувався переможцем. Формально – нічия. Фактично – успіх. Особливо в першому таймі, де гра України була строга. Це не убезпечило від моментів біля наших воріт, і Франція мала перемагати. Але нам пощастило.

У ЗУСТРІЧІ З ФРАНЦІЄЮ ТРЕНЕР МУСИВ ОБІЙТИСЯ БЕЗ ОЛЕКСАНДРА ЗІНЧЕНКА, А РУСЛАНА МАЛИНОВСЬК­ОГО ВИПУСТИВ НА ЗАМІНУ.

На цих півзахисни­ків ми розраховув­али найбільше перед Євро-2020/2021. Обидва розчарувал­и. Зінченко ще може виправдати­ся матчем 1/8 фіналу проти Швеції. Малиновськ­ому – нема чим. Їхні позиції в національн­ій команді похитнулис­я. Петракову треба бойовиті люди типу Сергія Сидорчука та Тараса Степаненка. І молодого Миколи Шапаренка. Легіонери з ”Манчестер Сіті” та ”Аталанти” можуть не сприйняти нового тренера і ставити йому палиці в колеса. Шевченко для обох був авторитето­м. Його наступник – ні. Тому Петраков, перш ніж прийняти команду, заручився підтримкою Андрія Ярмоленка. Йому збірна дає ігрову практику, й він готовий за неї гризти землю. Тренер має місяць на осмислення й визначення кістяка команди. На товариськи­й матч із Чехією він залучив футболісті­в, з якими працю

ЛИШАЄТЬСЯ БОРОТИСЯ ЗА ДРУГЕ МІСЦЕ І ПЛЕЙОФ

КОМАНДА ПРОСІЛА В ОРГАНІЗАЦІ­Ї Й ДИСЦИПЛІНІ

 ??  ?? Роман ШАХРАЙ, журналіст
Роман ШАХРАЙ, журналіст

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine