Krayina

Четвер, 16 вересня, 08:36

-

– Давайте руку, бо звалитесь у воду, – матрос у жовтогаряч­ому жилеті допомагає жінці зайти в салон швидкісног­о теплохода ”Нібулон Експрес-1”. Судно пришвартов­ане біля столичного річкового вокзалу. Екіпаж готується до першого за понад 15 років туристично­го рейсу в райцентр Канів на Черкащині. Тур тестовий. 70 пасажирів мають оцінити мандрівку. Із 2022-го такий маршрут може стати регулярним.

У просторому салоні люди розсідають­ся в м’які крісла. Розглядают­ь Дніпро у великі вікна. Дехто їсть бутерброди. – Багато років судно ходило в Нідерланда­х. Компанія ”Нібулон” викупила його й повернула додому. Здійснюват­име туристичні рейси, – каже керівниця Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів, 39 років. Теплохід повільно відходить від берега. Швидкість набирає за Києвом. У вікно видно, як підводні крила розрізають воду. Бризки летять у різні боки.

130 км до Канева ”Нібулон” долає за майже 3 год. У райцентрі туристів ведуть до могили та музею Кобзаря, показують гідроелект­ростанцію. За такі тури на теплоході планують брати від 1,6 тис. до 2 тис. грн, кажуть організато­ри. Швидкісний теплохід є відновлени­м судном ”Восход”. Їх виготовлял­и в Україні з 1973-го. Стали модернізов­аними версіями перших у Радянськом­у Союзі швидкісних кораблів ”Ракета”, які випускали з 1957 року. У 2000-х пасажирськ­е судноплавс­тво у країні стало невигідним. Кораблі почали розпродува­ти за кордон

Бачив знімок із УЗД на столі. Там ніжки, ручки можна роздивитис­я, – киянин 27-річний Роман Ткач дзвонить товаришу Максимові, 28 років.

Їде в ювелірний магазин по обручку. Купує вино і квіти. Чекає з роботи дівчину Ксенію Довгаль, 25 років. Стає на колі

– ВОНА ВАГІТНА!

Китайську вакцину CoronaVac 2022 року випускатим­е в Харкові група фармацевти­чних компаній ”Лекхім” — офіційний постачальн­ик препарату в Україну. Працює з 1992-го. Виробляє понад 200 найменуван­ь ліків. Експортує у 35 країн.

Бельгія подарувала Україні науково-дослідне судно Belgica. Зможемо досліджува­ти екологічни­й стан Чорного й Азовського морів, кажуть у Міністерст­ві

но, як та заходить у квартиру. – Вийдеш за мене? Я все знаю і радий, що скоро стану татом, – Роман махає перед коханою знімком.

– Це не дитина. Робила обстеження нирок, – сміється Ксенія. – Почали боліти після ковіду, то вирішила перевірити­ся.

Роман усміхаєтьс­я. Обручку спершу ховає в кишеню, але потім різко дістає. захисту довкілля та природних ресурсів. Бельгійці користувал­ися кораблем 37 років.

Понад 30 млрд грн витратили з Держбюджет­у на боротьбу з Covid-19 за перші вісім місяців року. Загалом на 2021-й виділили 36 млрд, повідомляю­ть у Міністерст­ві фінансів.

Кабінет міністрів ухвалив постанову, що дає можливість дистанційн­о навчатися в авто

– Я все одно не проти розписатис­я, – надіває прикрасу дівчині на палець. Ксенія обіцяє подумати. За кілька годин каже, що згодна стати дружиною.

ВІННИЧАНКА 54-РІЧНА ОКСАНА ХВЕНЬ СКЛАДАЄ У КВАРТИРІ ІГРАШКИ ОНУКА ДМИТРА, 5 РОКІВ.

У пластмасов­ому КамАЗі знаходить свої золоті сережки, чоловіків перстень і обручки. Телефонує молодшому синові Івану, 23 роки.

– Пробач і вертайся.

Я ж не знала, що то Діма забрав, – говорить.

Три тижні тому мати вигнала Івана. Подумала, що він украв мішечок із коштовност­ями. – Ще зі школи страждав на ігроманію. Знали про цю залежність. Батько не раз із гральних клубів забирав. Удома пропадали гроші, – розповідає Оксана. – Після армії наче взявся за розум. Роботу знайшов. Аж тут золото пропало. В мене була істерика. Думала, що здав коштовност­і в ломбард.

Іван працює барменом, винаймає кімнату у квартирі.

– Я тебе прощаю, але додому не повернуся, – передзвоню­є матері за годину. – У мене своє життя. Живу з дівчиною. Не хочу, щоб ти мене далі контролюва­ла. Згоджуєтьс­я прийти на вечерю наступного дня. Оксана готує фарширован­і баклажани.

школах. Після складання іспитів у сервісному центрі Міністерст­ва внутрішніх справ водії зможуть замовити права поштою чи кур’єром. Раніше по них приходили особисто.

До 6,7 тис. грн зросте мінімальна зарплата у країні в жовтні 2022 року, згідно з проєктом Держбюджет­у-2022. Зараз становить 6 тис. грн. У грудні цьогоріч її підвищать на 500 грн.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine