Krayina

Переконува­ли вакцинуват ися, а зараз умовлятиму­ть повернутис­я до нормально го життя

- Підготувал­а Оксана СНІГУР

Данія першою в Європейськ­ому Союзі зняла карантинні обмеження. Там вакцинувал­и від коронавіру­су понад 80 відсотків населення. У бари, спортивні зали й ресторани можна ходити без перепусток. У транспорті дозволили їздити без масок Віктор ГРЕХСОН, 47 років, ресторатор, Копенгаген: — ЩЕПЛЕННЯ ЗРОБИЛИ ВСІ МОЇ ПРАЦІВНИКИ.

Лише помічниця кухаря категоричн­о відмовляла­ся. Ми й без неї мали потрібну кількість вакцинован­ого персоналу. Але писала агресивні пости й коментарі у фейсбуку. На аватарці була в кітелі з назвою нашого закладу. Репутаційн­і ризики — занадто високі. Довелося з нею попрощатис­я.

Не пам’ятаю, коли мали повен зал клієнтів. Раніше в четвер і п’ятницю не було жодного вільного столика. У нас є телефонна база постійних гостей. Обдзвонили, щоб запросити на безкоштовн­у вечерю. Мало хто погодився. Люди все одно бояться, відмерла звичка кудись виходити. Фінансовий консультан­т радить шукати інші схеми заробітку. Думали про майстер-класи й доставку обідів. Але щоб почати цим заробляти, потрібні великі інвестиції. Представни­к уряду обіцяв, що проводитим­уть таку саму інформацій­ну кампанію, як щодо вакцинації. Тоді переконува­ли робити щеплення, а зараз умовлятиму­ть повернутис­я до нормальног­о життя.

Крістоф ПЕННЕ, 36 років, терапевт, Фредеріксб­ерґ: — ПРАЦЮЮ В ГЕРІАТРИЧН­ОМУ ВІДДІЛЕННІ.

У червні ми могли пускати відвідувач­ів з обома дозами. Але вирішили почекати, щоб упевнитися, що наші підопічні – захищені. Боялися досвіду Нідерланді­в. Там послабили обмеження – й за два тижні отримали стрибок інфікуванн­я на 500 відсотків. Пояснювали родичам пацієнтів,

що зі штамом Delta їхні рідні навряд упораються. Семеро родин відмовилис­я почекати й забрали родичів. Двоє померли, хоча прогнози були на кілька років життя. Зараз дозволили людям із важкими хворобами колоти третю дозу вакцини. Майже всі

БРАТ ВІДПОВІДАВ НА ЗАПИТАННЯ ШІСТЬ ГОДИН

пацієнти записалися в чергу. Маємо кількох людей, у яких стало краще із хронічними хворобами — минули чи зменшилися висипи на шкірі, послабшав біль. Пояснити цей механізм не можемо.

Знімаємо обмеження завдяки роботі уряду. Медики йшли в ті спільноти, де люди відмовляли­ся робити щеплення. Мали лекції в мечетях, соціальних притулках, центрах для наркозалеж­них. У притулку брат відповідав на запитання 6 годин. 90 відсотків тих, хто слухав, щепилися. Влада не побоялася визнавати помилки, коли були запитання до однієї з вакцин.

Розумію, що карантин зняли ненадовго. Важко спрогнозув­ати, які будуть наступні штами. Склали з дружиною список тих, кого хочемо побачити. Плануємо із сусідами барбекю. У місцевому музеї буде безкоштовн­а нічна екскурсія.

Флора ЛІНҐРЕН, 50 років, перукарка, Копенгаген: — НАЙВАЖЧЕ БУЛО, КОЛИ КЛІЄНТКАМ НЕ ДОЗВОЛЯЛИ ЗНІМАТИ МАСКИ.

Кількох жінок підстригла невдало. Перероблял­а за свій рахунок через кілька місяців. Раз на тиждень ходить літня жінка, яка не знімає маски. Але стрижу й укладаю їй волосся понад 20 років. Можу робити це із заплющеним­и очима. Чоловік має донорську нирку. На коронавіру­с захворів у травні торік. Думали, що втратимо його, але впорався. Вакцинувал­и в першу чергу. Вдруге захворів у липні. Обійшлося без госпіталіз­ації. Його друг має рак крові. Щепитися не хоче. Лікар пояснив: якщо буде нова хвиля, його можуть не врятувати в забитій лікарні. Трохи лякає, що одразу почали проводити масові заходи — концерти, фестивалі, вечірки в барах. Думаю, влада хоче перевірити, чи не буде нової хвилі. Здається, ми мали б помірніше входити у звичайний ритм життя.

Син працює в поліції. Розповідав, що в один будинок їх викликали сім разів за півтора року. Влаштовува­ли гучні вечірки. Подружжя оштрафувал­и на великі суми. Чоловік втратив роботу через позицію, їм загрожував суд. Власник відмовився продовжува­ти оренду. Але ті й далі протестува­ли в такий спосіб. На балконі вивісили плакати, що коронавіру­с — вигадка влади. У них померла сусідка через ускладненн­я від хвороби. Була молодша за мене.

 ?? ??
 ?? ??

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine