Переконували вакцинуват ися, а зараз умовлятимуть повернутися до нормально го життя
Данія першою в Європейському Союзі зняла карантинні обмеження. Там вакцинували від коронавірусу понад 80 відсотків населення. У бари, спортивні зали й ресторани можна ходити без перепусток. У транспорті дозволили їздити без масок Віктор ГРЕХСОН, 47 років, ресторатор, Копенгаген: — ЩЕПЛЕННЯ ЗРОБИЛИ ВСІ МОЇ ПРАЦІВНИКИ.
Лише помічниця кухаря категорично відмовлялася. Ми й без неї мали потрібну кількість вакцинованого персоналу. Але писала агресивні пости й коментарі у фейсбуку. На аватарці була в кітелі з назвою нашого закладу. Репутаційні ризики — занадто високі. Довелося з нею попрощатися.
Не пам’ятаю, коли мали повен зал клієнтів. Раніше в четвер і п’ятницю не було жодного вільного столика. У нас є телефонна база постійних гостей. Обдзвонили, щоб запросити на безкоштовну вечерю. Мало хто погодився. Люди все одно бояться, відмерла звичка кудись виходити. Фінансовий консультант радить шукати інші схеми заробітку. Думали про майстер-класи й доставку обідів. Але щоб почати цим заробляти, потрібні великі інвестиції. Представник уряду обіцяв, що проводитимуть таку саму інформаційну кампанію, як щодо вакцинації. Тоді переконували робити щеплення, а зараз умовлятимуть повернутися до нормального життя.
Крістоф ПЕННЕ, 36 років, терапевт, Фредеріксберґ: — ПРАЦЮЮ В ГЕРІАТРИЧНОМУ ВІДДІЛЕННІ.
У червні ми могли пускати відвідувачів з обома дозами. Але вирішили почекати, щоб упевнитися, що наші підопічні – захищені. Боялися досвіду Нідерландів. Там послабили обмеження – й за два тижні отримали стрибок інфікування на 500 відсотків. Пояснювали родичам пацієнтів,
що зі штамом Delta їхні рідні навряд упораються. Семеро родин відмовилися почекати й забрали родичів. Двоє померли, хоча прогнози були на кілька років життя. Зараз дозволили людям із важкими хворобами колоти третю дозу вакцини. Майже всі
БРАТ ВІДПОВІДАВ НА ЗАПИТАННЯ ШІСТЬ ГОДИН
пацієнти записалися в чергу. Маємо кількох людей, у яких стало краще із хронічними хворобами — минули чи зменшилися висипи на шкірі, послабшав біль. Пояснити цей механізм не можемо.
Знімаємо обмеження завдяки роботі уряду. Медики йшли в ті спільноти, де люди відмовлялися робити щеплення. Мали лекції в мечетях, соціальних притулках, центрах для наркозалежних. У притулку брат відповідав на запитання 6 годин. 90 відсотків тих, хто слухав, щепилися. Влада не побоялася визнавати помилки, коли були запитання до однієї з вакцин.
Розумію, що карантин зняли ненадовго. Важко спрогнозувати, які будуть наступні штами. Склали з дружиною список тих, кого хочемо побачити. Плануємо із сусідами барбекю. У місцевому музеї буде безкоштовна нічна екскурсія.
Флора ЛІНҐРЕН, 50 років, перукарка, Копенгаген: — НАЙВАЖЧЕ БУЛО, КОЛИ КЛІЄНТКАМ НЕ ДОЗВОЛЯЛИ ЗНІМАТИ МАСКИ.
Кількох жінок підстригла невдало. Переробляла за свій рахунок через кілька місяців. Раз на тиждень ходить літня жінка, яка не знімає маски. Але стрижу й укладаю їй волосся понад 20 років. Можу робити це із заплющеними очима. Чоловік має донорську нирку. На коронавірус захворів у травні торік. Думали, що втратимо його, але впорався. Вакцинували в першу чергу. Вдруге захворів у липні. Обійшлося без госпіталізації. Його друг має рак крові. Щепитися не хоче. Лікар пояснив: якщо буде нова хвиля, його можуть не врятувати в забитій лікарні. Трохи лякає, що одразу почали проводити масові заходи — концерти, фестивалі, вечірки в барах. Думаю, влада хоче перевірити, чи не буде нової хвилі. Здається, ми мали б помірніше входити у звичайний ритм життя.
Син працює в поліції. Розповідав, що в один будинок їх викликали сім разів за півтора року. Влаштовували гучні вечірки. Подружжя оштрафували на великі суми. Чоловік втратив роботу через позицію, їм загрожував суд. Власник відмовився продовжувати оренду. Але ті й далі протестували в такий спосіб. На балконі вивісили плакати, що коронавірус — вигадка влади. У них померла сусідка через ускладнення від хвороби. Була молодша за мене.