Вернадський жив на Полтавщині п’ять років
У Шишаках здавна були маєтки відомих людей – митців, науковців, громадських діячів. Зокрема тут мав дачу академік Володимир Вернадський – організатор і перший президент української Академії наук. Жив п’ять років – до 1918-го.
На Полтавщині з 1907 року працювали художники – брати Федір і Василь Кричевські. До них у 1930-х приїздили колеги, влаштовували пленери. У цьому районі проявилася природна геоаномалія: виняток із закону Бера. За цим законом, ріки, що течуть на рівнинах Північної півкулі, інтенсивніше розмивають правий берег, він стає крутішим. А ріки Південної півкулі – лівий. У Шишаках пагорби розташовані на лівому березі, а правий – пологий. Вернадський назвав це явище порушенням космічно-гравітаційної закономірності, пов’язаної з відцентровими та інерційними силами обертання земної кулі. Цим пояснював унікальний мікроклімат, що добре впливає на організм людини. Цю місцину рекомендували для оздоровлення хворих, які мають проблеми з органами дихання.
Місцеві розповідають: коли з правого берега Псла на селище насувається гроза – негода обійде стороною. Кажуть ”не перейде річки”.