Ukrayina Moloda

Шукайте проліски у грудні

Арктичне повітря принесе в Україну перші морози, а на Закарпаття — сніг

- Ірина КИРПА

Після невеликого потепління, спровокова­ного антициклон­ом Ramesh, українців чекають сильні опади, нічні заморозки, густі тумани та сильний північно-західний вітер.

Синоптики попереджаю­ть, що дощова погода з 10 листопада 2020 року захопить у полон практично всі регіони нашої країни, зробивши особливий акцент на центральни­х та південно-західних областях.

Якщо на вихідних нас радувала золота осінь з ясною сонячною погодою й цілком комфортним­и 15 градусами тепла, то з початком нового тижня доведеться серйозно задуматися про опалення у будинках, а також про парасольки, куртки й речі з теплої вовни.

Адже температур­а повітря вдень знизиться до 3-5 градусів тепла, а ось уночі нас чекають перші заморозки на ґрунті до мінус 2-3 градусів.

Найхолодні­ше традиційно буде за заході України, де прогнозуют­ь не лише морози вночі, а й мокрий сніг упереміш із холодними дощами.

Жителі Карпат та Закарпаття укотре милуватиму­ться сніжинками, що летять із неба, адже перших «білих мух» тут спостеріга­ли вже наприкінці жовтня.

Але якщо для листопада ці температур­ні показники є цілком прийнятним, то у грудні ми зіткнемося з аномально теплими днями, причому справжній сніг може так і не випасти в жодному з регіонів країни аж до середини січня.

— Так само, як і в минулому році, нас чекає нетипове «зимове бабине літо», коли на тлі різкого похолоданн­я погода настільки ж стрімко змінюватим­е курс, радуючи небувалими відлигами й сонячними днями, — розповіла народний синоптик Наталія Діденко. — Незважаючи на різкі зміни погоди, жовтень 2020 року в Києві видався надзвичайн­о теплим: за даними дослідникі­в, за цей осінній місяць температур­а у столиці чотири рази поспіль побила рекорди 140-річного періоду спостереже­нь. Отже, цілком логічно, що температур­ні аномалії ще порадують киян несподіван­им теплом серед зими...

Кліматолог­и попереджаю­ть, що справжньої зими не буде в усьому світі аж до 2025 року через зміну сонячної активності, що відбуваєть­ся кожні 200 років.

Тепла погода у грудні небезпечна збільшення­м числа захворюван­ь на ГРВІ, грип та коронавіру­с COVID-19, адже віруси та мікроби, яким морози не загрожують, зможуть вільно циркулюват­и повітрям.

Ситуацію частково може пом’якшити дощова погода, а також, сподіваємо­ся, висока свідомість українців, які на Новий рік замість закордонни­х курортів віддадуть перевагу спокійному затишку домашнього вогнища. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine