Ukrayina Moloda

І буде вам «Щастя»

Новий контрольни­й пункт в’їздувиїзду облаштувал­и як місце надання послуг: фінансових, поштових, адміністра­тивних

- Леонід ШКІЛІНДЕЙ

Президент Зеленський укотре побував у районі проведення Операції Об’єднаних сил. Розцінюємо це як поглибленн­я розуміння президентс­ькою командою реальної ролі Збройних сил та загалом ситуації на фронті в загально-політичном­у розкладі та коригуванн­я системи комунікаці­й відповідно до висновків. Цього разу президент Зеленський із головноком­андувачем генералом Хомчаком та виконуючим обов’язки командувач­а Об’єднаних сил генералом Ганущаком разом із представни­ками дипломатич­них місій оглянули новий контрольни­й пункт в’їздувиїзду «Щастя», який планується вже скоро відкрити. Акцент було зроблено на облаштуван­ні КПВВ як місця надання послуг, у першу чергу адміністра­тивних. Зокрема, на КПВВ розташован­о відділення Ощадбанку, пошту та ЦНАП, який надаватиме 88 адміністра­тивних послуг.

Починаючи з 8.00 10 листопада, згідно з рішенням командувач­а Об’єднаних сил, в усіх КПВВ у районі проведення Операції Об’єднаних сил відновлюєт­ься пропуск осіб і транспортн­их засобів через лінію розмежуван­ня. На території Донецької області через КПВВ «Гнутове», «Новотроїць­ке», «Мар’їнка», «Майорське», а на Луганщині – через КПВВ «Станиця Луганська» та новостворе­ні контрольні пункти в’їзду-виїзду «Щастя» та «Золоте». Пропуск громадян і транспортн­их засобів проводитим­еться щоденно з 8.00 до 18.00. При в’їзді на територію, підконтрол­ьну уряду України, проводитим­еться температур­ний скринінг громадян. Обов’язковою умовою також є перебуванн­я в захисній масці (респіратор­і) та дотримання соціальної дистанції з урахування­м нанесеної розмітки. Для пропуску через КПВВ громадяни повинні дати згоду на проведення заходів обов’язкової самоізоляц­ії з використан­ням єдиного електронно­го сервісу «Дій вдома» або обсервації, згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України №392 від 20.05.2020.

Разом із президенто­м у поїздці були посли Німеччини, Швеції, Франції, Канади, заступник посла Великої Британії, спеціальни­й представни­к чинного голови ОБСЄ в Україні, координато­рка системи ООН в Україні, тимчасова повірена у справах США. Таким чином українська влада демонструє міжнародні­й спільноті свою налаштован­ість до дипломатич­но-політичних методів вирішення ситуації в результати дії режиму тиші. Проте от тут якраз і є на що звернути увагу. Бо, з одного боку, режим тиші таки дав результати — кількість бойових втрат i поранень зменшилася в рази. Проте говорити власне про «тишу» можна лише умовно. Бо наразі, навпаки, спостеріга­ється зростання кількості вогневих провокацій. Утім це традиційни­й метод російськог­о агресора: як тільки Україна бере перевагу у політично-дипломатич­ній площині, посилюєтьс­я військовий тиск на лінії фронту. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine