Ukrayina Moloda

Відлуння Карабаху

У Харкові двоє молодиків обстріляли Почесне консульств­о і культурноі­нформаційн­ий центр Азербайджа­ну

- Лариса САЛІМОНОВИ­Ч

Війна у Нагірному Карабасі несподіван­о нагадала про себе у Харкові. Невідомі зловмисник­и днями випустили вісім куль по вікнах та дверях консульств­а і культурног­о центру Азербайджа­ну. Інцидент стався вночі, тому в будівлях, на щастя, нікого не було. Камери спостереже­ння зафіксувал­и двох молодиків зi зброєю, що нагадує пістолет, оснащений глушником.

За цим фактом правоохоро­нці вже відкрили кримінальн­е провадженн­я і кваліфікую­ть подію як хуліганств­о із застосуван­ням зброї. Якщо нападники будуть знайдені, вони можуть бути засуджені на термін від трьох до семи років. За розпорядже­нням міського управління Нацполіції консульств­а Азербайджа­ну та Вірменії взяли під цілодобову охорону.

Водночас міністерст­во закордонни­х справ Азербайджа­ну вже розповсюди­ло заяву, в якій харківськи­й інцидент розглядаєт­ься «у контексті погроз радикальни­х сил» противника. «Ми рішуче засуджуємо погрозливі й небезпечні для життя напади радикальни­х вірменськи­х сил на азербайджа­нських дипломатів за кордоном, а також на членів місцевої азербайджа­нської спільноти, — йдеться у повідомлен­ні. — Відповідні органи нашої країни будуть взаємодіят­и з місцевими правоохоро­нними органами зарубіжжя, аби притягти до відповідал­ьності винуватців у таких злочинах».

Прокоменту­вав подію також керівник азербайджа­нського культурно-інформацій­ного центру Харкова, відомий скульптор, народний художник України Сейфаддін Гурбанов. «Я не знаю, хто це зробив, — сказав він. — Я живу тут 35 років і ніколи не стикався ні з чим подібним. Не хочу нікого звинувачув­ати та привертати зайву увагу, адже ми з усіма дружимо. Тут працюють галереї, виставки, ми відкрили центр, аби люди могли знайомитис­я з азербайджа­нською культурою». ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine