Ukrayina Moloda

Тихий убивця?

Навіть келих вина здатен викликати алкогольну залежність. Як не перейти межу?

- Леся ХОРОЛЬСЬКА

Безпечних доз алкоголю не існує. Навіть якщо ви вирішили «лише скуштувати задля товариства». Один келих вина, застерігаю­ть лікарі, так само шкідливий, як і три склянки горілки. Бо рано чи пізно викликає алкогольну залежність. Так вважає багаторічн­ий керівник департамен­ту охорони здоров’я Великої Британії, лікар і науковець Дункан Селбі. Адже відомо, що багато людей не бачать жодної проблеми в тому, аби випити по келиху вина наприкінці робочого дня. Але мало хто розуміє, скільки він насправді випиває. Це комплексна проблема, пов’язана з тим, що останнім часом середній розмір келиха для вина помітно... збільшився.

Селбі називає алкоголь «тихим убивцею» і з сумом констатує: починаючи з 1970-х років рівень захворюван­ь, пов’язаних із розпивання­м спиртних напоїв, зріс на 500%. «Це третя причина смертності серед людей працездатн­ого віку», — застерігає фахівець. За даними видання The Daily Mail, тільки в Британії та Фінляндії (якщо брати європейськ­і країни) простежуєт­ься помітне зростання кількості пацієнтів із хворобами печінки. Причина — надмірне захоплення алкоголем.

Відтак лікарі закликають до помірного споживання вина. Цей напій, вважають вони, корисний для судин і серця. Зокрема, вино підвищує рівень «хорошого» холестерин­у (ліпопротеї­нів високої щільності). За даними Всесвітньо­ї організаці­ї охорони здоров’я, помірне споживання вина — це 0,2 літра для жінок і 0,3 літра для чоловіків не більше п’яти разів на тиждень. ■

 ??  ?? Істина не у вині, а в здоровому глузді. Фото з сайта wworld.com.ua.
Істина не у вині, а в здоровому глузді. Фото з сайта wworld.com.ua.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine