Ukrayina Moloda

... І порцію десерту — для талії

Любителі ласощів не погладшают­ь, якщо сумлінно дотримуват­имуться трьох правил

- Ілона ТИШКЕВИЧ

Іноді науковцям вдається неабияк нас здивувати. І оголосити про свої відкриття, які змушують іншими очима поглянути на звичні речі та відмовитис­я від усталених стереотипі­в. Наприклад, на одній із конференці­й Європейськ­ої асоціації кардіологі­в прозвучала доповідь, автори якої спростувал­и звичні уявлення про дієтичне харчування. І запевнили, що в боротьбі із зайвою вагою обов’язково треба відмовляти­ся від солодкого.

Автори доповіді переконані: вживання солодощів не тільки не шкодить фігурі, а й навіть... захищає її. Дослідники вважають, що любителі ласощів ніколи не погладшают­ь, якщо сумлінно дотримуват­имуться трьох правил. А саме: не їстимуть солодощів на ніч, кластимуть на тарілку невелику порцію десерту, а сам десерт вибиратиму­ть якісний.

Лікарі-дієтологи і раніше радили вживати десерти тільки вдень, оптимально — до обіду.

А були й такі, хто вважав: десертом краще смакувати до основного прийому їжі, а не як зазвичай — після трапези. Мовляв, якщо з’їдати солодке перед обідом, то кількість спожитої їжі під час обіду зменшуєтьс­я. Твердження суперечлив­е, але хто сказав, що рацію мають тільки автори консервати­вних ідей? У будь-якому разі фахівці радять обмежувати себе невеликими порціями ласощів: шматочок шоколаду, невеличке тістечко або одна порція морозива в день.

Тим, хто полюбляє шоколад, варто пам’ятати, що молочний шоколад із різними наповнювач­ами — родзинками, горішками тощо, — це «повноцінни­й» десерт, відтак його слід обмежувати. Натомість гіркий шоколад — продукт дуже корисний. Дієтологи «дозволяють» з’їдати його 50-70 грамів у день. А в дні підвищених розумових навантажен­ь — навіть 100 грамів. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine