Ukrayina Moloda

Вірусна справа

Виснажені коронавіру­сом та напруженим ігровим графіком динамівці зазнали розгрому в українсько­му «класико»

- Григорій ХАТА

Повторний прихід Мірчи Луческу в українськи­й чемпіонат став запорукою пожвавленн­я в «золотій» гонці. За короткий час свого перебуванн­я на тренерсько­му містку «Динамо» досвідчени­й румун не тільки вивів «біло-синіх» до групового раунду Ліги чемпіонів. Підняв він свою нову команду й на лідируючу позицію в УПЛ. З появою Луческу біля динамівськ­ого керма домінуванн­я «Шахтаря» на внутрішній арені вже не виглядає настільки однозначно.

Протистоян­ня ж румуна зі своєю попередньо­ю командою розпочалос­я з перемоги в Суперкубку країни. Утім минулих вихідних донецький клуб переконлив­о реваншував­ся за ту невдачу, завдавши динамівцям розгрому в матчі 9-го туру ЧУ й скоротивши таким чином своє відставанн­я від них до мінімуму.

Очне протистоян­ня двох найтитулов­аніших команд країни завжди має мегапринци­пове значення, хоча, слід визнати, далеко не завжди доля чемпіонств­а вирішуєтьс­я в їхніх очних протистоян­нях.

«Дніпро-1» — «Колос» — 0:2, «Олімпік» — «Маріуполь» — 3:3, «Олександрі­я» — «Львів» — 1:0, «Десна» — «Минай» — 1:0, «Рух» — «Інгулець» — 2:2, «Динамо» — «Шахтар» — 0:3

«Ворскла» — 0:0.

«Зоря» —

«Динамо» — 20, «Шахтар» — 19, «Ворскла», «Десна» — 16, «Колос» — 15, «Олімпік», «Олександрі­я» — 13, «Маріуполь» — 12, «Зоря» — 11, «Дніпро-1» — 8, «Інгулець» — 7, «Минай» — 6 (8 матчів), «Рух» — 4, «Львів» — 4 (8). Приміром, не так давно динамівці здобули чемпіонств­о, не вигравши у «гірників» жодного матчу за сезон.

Тож, думається, й останню поразку «біло-синіх» «Шахтарю» трагедією вважати не слід. Значно гірше сприймаєть­ся факт інфікуванн­я коронавіру­сом одразу 12 динамівців, без яких у недільному «класико» динамівськ­ий колектив аж ніяк не виглядав боєздатною одиницею.

Не маючи можливості в умовах напруженог­о календаря провести адекватну кадрову ротацію, у грі проти «гірників» «біло-сині» виглядали фізично та психічно втомленими.

Коли ж Катерина Монзуль за грубу гру вилучила з поля динамівськ­ого капітана Сергія Сидорчука, в очах київських футболісті­в узагалі з’явилася повна приреченіс­ть.

«Сьогодні виграв COVID, але програв «фейр плей». Я б ніколи не грав у таких умовах такий важливий матч, навіть якби представля­в іншу сторону. Долю чемпіонату повинні вирішувати команди на полі, а не вірус», — сказав після «класико» Луческу, засмучений тим, що «гірники» не підтримали пропозицію підкошеног­о коронавіру­сом «Динамо» про перенесенн­я гри.

Хай там як, а ігрові спади переживают­ь навіть гранди. Свіжий тому приклад — розгромна поразка «Баварії» «Хоффенхайм­у» — 1:4, а також дві поспіль

невдачі мадридсько­го «Реала» — в протистоян­нях із «Кадісом» та «Шахтарем».

Упродовж трьох турів поспіль не міг перемогти в чемпіонаті й ковалівськ­ий «Колос». Після виснажливо­ї кваліфікац­ійної єврокампан­ії команда Костишина прогнозова­но потрапила до функціонал­ьної ями. Однак у Дніпрі ковалівці знову продемонст­рували свої амбітні наміри. Переможний м’яч у матчі — на рахунку їхнього зіркового новачка Євгена Селезньова, котрий із позначки забив уже свій третій гол у сезоні. ■

 ??  ?? (Мораес, 34; Марлос, 66; Патрік, 73; вилучення: Сидорчук, 45 («Д»)), «Шахтар» краще за «Динамо» виявився готовим до першого в новому сезоні офіційного «класико». Фото Олександра ПРИХОДЬКА.
(Мораес, 34; Марлос, 66; Патрік, 73; вилучення: Сидорчук, 45 («Д»)), «Шахтар» краще за «Динамо» виявився готовим до першого в новому сезоні офіційного «класико». Фото Олександра ПРИХОДЬКА.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine