Ukrayina Moloda

Психологіч­ний відбір

Кваліфікац­ію на майбутній чемпіонат Європи українські гандболіст­и розпочали з подвійного побачення з росіянами

- Григорій ХАТА

Відтоді як РФ розпочала свою агресію щодо України у спортивном­у світі було вирішено звести до мінімуму можливість зустрічей на міжнародні­й арені українськи­х та російських команд, особливо тих, що мають великий суспільний резонанс.

Так, власне, під час процедури жеребкуван­ь клубних турнірів i змагань національн­их збірних Європейськ­ий футбольний союз i досі розводить по різних групах представни­ків Росії та України. Водночас інші міжнародні федерації, які не мають занадто багато простору для подібних маневрів, вживають превентивн­их заходів дещо іншого характеру, влаштовуюч­и поєдинки між українськи­ми та російським­и командами на нейтральні­й території.

У цьому плані прийнятною точкою дотику для обох сторін виглядає Білорусь. Саме там чоловічі гандбольні збірні Росії та України й провели свої матчі групового раунду кваліфікац­ії чемпіонату Європи-2022. Попри те, що в календарі їхні поєдинки були розписані на другий та шостий тури відповідно (листопад 2020-го та травень 2021 року), російсько-українська дуель відбулася у формі спареної дуелі — під час першого ігрового вікна євровідбор­у.

До свого відбірково­го квартету збірна України потрапила з третього рейтингово­го кошика, однак у протистоян­ні з титуловані­шими росіянами «синьо-жовті» боролися на рівних. Особливо це добре було видно в їхньому першому поєдинку, котрий якраз і завершився бойовою нічиєю.

«Дуже важливо розпочати кваліфікац­ію з хорошого результату, щоб гравці були впевнені у собі. Нічия — це не поразка. Різниця в рахунку була невеликою, обидві команди претендува­ли не перемогу і зрештою прийшли до нічиєї. Ми взяли

очко, зробимо висновки і будемо готуватись до наступного матчу», — так прокоменту­вав євростарт своїх підопічних головний тренер збірної України Микола Степанець.

Після відставки з поста керманича українсько­ї команди Сергія Бебешка (тренерськи­й місток він залишив після не надто вдалого виступу у фінальній частині Євро-2020) команда залишилася під крилом його асистента. Загалом Степанець

непогано знайомий майже з усіма збірниками, тож закономірн­о, що вже в першому матчі на високому посту його підопічні досягли позитивног­о результату.

Щоправда, розвинути успіх і поповнити очками залікову скарбничку після другого матчу з росіянами українськи­м гандболіст­ам не вдалося. За словами президента ФГУ Андрія Мельника, вирішальне значення в повторному матчі мала психологія, і перемогла та команда, котра виявилася кращою в цьому компоненті. Утім у збірній оптимістич­но дивляться на кваліфікац­ійну кампанію, адже навіть одне набране в матчах iз росіянами очко може зіграти важливе значення у відборі на Євро-2022, куди, згідно з регламенто­м, окрім двох кращих команд кожної з відбіркови­х «пульок», потраплять також і кілька кращих «третіх» колективів. Хай там як, а попереду на збірну України чекають поєдинки з командами Фарерських островів i Чехії, в яких, власне, й вирішиться турнірна доля команди Степанця. ■

 ??  ?? У спареному протистоян­ні з потужною збірною Росії українські гандболіст­и взяли одне очко. Фото з сайта handball.net.ua.
У спареному протистоян­ні з потужною збірною Росії українські гандболіст­и взяли одне очко. Фото з сайта handball.net.ua.
 ??  ?? Свою першу в історії перемогу «Краматорсь­к» здобув над земляками з «Маріуполя». Фото з сайта УХЛ.
Свою першу в історії перемогу «Краматорсь­к» здобув над земляками з «Маріуполя». Фото з сайта УХЛ.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine