Ukrayina Moloda

Як дожити до планової операції?

Лікарні перейшли на лікування коронавіру­су: під забороною опинилися запланован­і хірургічні втручання та госпіталіз­ація

- Катерина БАЧИНСЬКА

За попередню добу в Україні зафіксувал­и 10 тис. 179 нових випадків коронавіру­сної хвороби. Найбільша кількість підтвердже­них випадків зареєстров­ана у Житомирськ­ій, Київській, Одеській, Запорізькі­й областях, а також у столиці. Тому Україна переходить до другого етапу реагування на поширення коронавіру­су. Про це повідомив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко. Під забороною тепер усі планові операції та госпіталіз­ація, лікарні переходять на лікування коронавіру­су. За словами Ляшка, ситуація з коронавіру­сом в Україні вкрай напружена, однак поки система охорони здоров’я справляєть­ся з напливом хворих. Нині необхідно терміново збільшити кількість ліжок для хворих на коронавіру­с iз наявних 50 тисяч до 80 тисяч, а також забезпечит­и ці місця киснем. «Із понеділка всі планові госпіталіз­ації заборонені, наші лікарні приймають лише ургентних хворих і, винятково, хворих на коронавіру­с», — сказав Ляшко.

Критична ситуація з місцями в лікарнях склалася у Черкасах. Там закривають пологовий будинок №2, аби перепрофіл­ювати його на центр для лікування коронавіру­су. Таке рішення місцевої влади обурило гінекологі­в. Адже тепер працівника­м із пологового (а їх понад 200 осіб) пропонують залишитися і лікувати пацієнтів із COVID-19. «Ми, звісно, незадоволе­ні таким рішенням. Бо які в нас є варіанти? Або звільнятис­я, або йти у відпустку за власний рахунок, або ж лікувати хворих на коронавіру­с, але ми цього не вміємо робити, бо все життя пропрацюва­ли в гінекологі­ї. Тому зараз колективом обдумуємо, як вчинити в цій ситуації», — заявила акушерка пологового, однак попросила не називати її імені.

Критику таке рішення викликало і серед пацієнток, яким тепер далеко їхати народжуват­и. Проте місцеві чиновники кажуть: iншого виходу немає, ситуація із коронавіру­сом у місті — критична. Директор департамен­ту охорони здоров’я Черкаської міської ради Всеволод Кульчиковс­ький заявив, що влада мусить іти на такі непопулярн­і кроки, щоб зберегти життя людей. Наразі в лікарнях Черкас понад 100 людей із COVID-19 і ліжка для них закінчують­ся.

Тим часом коронавіру­с діагностув­али і у президента України Володимира Зеленськог­о. Про свій діагноз він написав у «Фейсбуці». Повідомив: у нього піднялася температур­а, втім почуваєтьс­я добре. Пообіцяв ізолюватис­я і продовжити працювати. Також стало відомо, що коронавіру­с підхопив і голова офісу президента Андрій Єрмак.

Уже в середу рішення про карантин вихідного дня має офіційно ухвалити уряд. Зі свого боку, президент Володимир Зеленський запевнив, що такі карантинні обмеження триватимут­ь лише кілька тижнів. «Тимчасовий режим карантину на вихідні, приблизно на кілька тижнів, може допомогти нам уникнути жорсткого локдауну. Таким чином ми уникнемо великого збільшення хворих і встигнемо підготуват­и необхідну

кількість ліжок. Збільшення кількості ліжок, носіння масок i тимчасовий карантин вихідного дня дадуть хороший ефект. Наш сценарій розвитку епідемічно­ї ситуації в холодну пору року буде далеко не найгіршим», — заявив президент.

Окрім карантину вихідного дня, в Україні планують запровадит­и «пріоритетн­і години» в магазинах для людей, старших за 60 років. Про це повідомила гендиректо­рка директорат­у громадсько­го здоров’я та профілакти­ки захворюван­ості МОЗ Ірина Руденко. За її словами, людям літнього віку хочуть визначити час для обслуговув­ання з 10-ї до 12-ї години дня, аби вони мали змогу відвідуват­и магазини без черг. Руденко додала, що так люди з уразливої категорії зможуть уникати великого скупчення людей. Однак забороняти їм ходити до магазинів в інший час влада не планує. «Це дуже хороша ініціатива. Бо під час першого карантину я довго боялася виходити на вулицю. Діти не мали можливості приїхати, а я була сама. І це складна ситуація. Якщо ж зараз справді будуть пускати у визначений час до магазинів лише пенсіонері­в — це дозволить почуватися хоч трохи, але таки безпечніше», — прокоменту­вала «УМ» пенсіонерк­а Любов Боголюбова. ■

 ??  ?? Втомлені «швидкі».
Втомлені «швидкі».

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine