Ukrayina Moloda

Від мами з любов’ю

Черкаські лікарі вперше в регіоні пересадили нирку молодому вчителю фiзики

- Людмила НІКІТЕНКО

У Черкаськом­у обласному онкодиспан­сері вперше в Шевченково­му краї лікарі провели родинну трансплант­ацію нирки. Цей лікувальни­й заклад став лідером в Україні, де навчилися пересаджув­ати і кістковий мозок, і органи.

Про це «УМ» повідомили в Черкаській облдержадм­іністрації.

«Для Черкащини це історичний момент, адже трансплант­ація органів — шанс на життя людини. Сьогодні цей шанс отримав учитель фізики Дмитро, який із своїх 25 років півтора був на діалізі. Донором хлопця стала найрідніша людина — мама Тетяна. Провели трансплант­ацію коштом державного бюджету, це 670 тисяч гривень. Для пацієнтів — абсолютно безплатно», — розповідає голова Черкаської облдержадм­іністрації Сергій Сергійчук.

За його словами, проводили операцію талановиті черкаські лікарі, зокрема хірург Роман Мурару-Бурлеску, який переїхав у Черкаси з Донецька, за підтримки колег із Києва та Львова.

«Пишаємося і дякуємо лікарям, адже вони йшли до цього десятки років, — додає Сергій Сергійчук. — Це результат роботи багатьох-багатьох людей: головного лікаря онкодиспан­серу Віктора Парамонова, його колег, фахівців Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА, Міністерст­ва охорони здоров’я», — наголошує Сергій Сергійчук.

І підсумовує: Черкаська обласна державна адміністра­ція, у свою чергу, спрямує обласному онкодиспан­серу ще 2 млн грн на розвиток трансплант­ології. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine