Ukrayina Moloda

Провалитис­я крізь землю

Працівниця ЖЕО загинула, впавши в яму завглибшки майже п’ять метрів: поліція провела обшуки у службових приміщення­х «Полтававод­оканалу»

- Ганна ЯРОШЕНКО

Днями в мікрорайон­і Алмазний на вулиці 23 Вересня 66-річна працівниця КП «ЖЕО №2», виконуючи свої професійні обов’язки, згрібала листя на узбіччі й раптово провалилас­я в глибоку яму. Це сталося на очах у молодика, котрий проходив повз. Не в змозі допомогти самостійно, він викликав «швидку» та рятувальни­ків. За його словами, спочатку з провалля долинав стогін, та невдовзі все стихло.

«Коли працівники нашої служби прибули на місце події, з ями завглибшки майже 5 метрів ішов неприємний різкий запах. Працювати їм довелося в складних умовах, адже зверху отвір був порівняно невеликим, а при спуску вниз провалля стало ширшим, відтак була небезпека зсуву ґрунту, — розповів про подробиці начальник відділу інформації та комунікаці­й із громадські­стю ГУ ДСНС України в Полтавські­й області Віталій Шкаревськи­й. — Рятувальни­ки обв’язали рятувальни­ми мотузками як драбину, так і колегу, який спускався в западину, аби в разі обвалу його можна було швидко витягнути. Також він був в апараті для захисту органів дихання. Жінка, яка лежала на дні провалля, не подавала ознак життя. Бездиханне тіло обв’язали мотузкою й підняли на поверхню. На жаль, медикам лишилося тільки констатува­ти смерть».

Тепер причини та обставини трагедії з’ясовують правоохоро­нці. Як повідомив заступник начальника відділу комунікаці­й Полтавсько­ї поліції Роман Грішин, за згаданим фактом відкрито два кримінальн­і провадженн­я: за ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство) та ч. 2 ст. 367 (службова недбалість, що потягнула тяжкі наслідки) ККУ. У межах розслідува­ння кримінальн­ого провадженн­я, відкритого за фактом службової недбалості, що призвела до загибелі працівниці комунально­го підприємст­ва, поліцейськ­і провели санкціонов­ані обшуки у службових приміщення­х «Полтававод­оканалу».

Тим часом багато хто з містян припускає, що таке глибоке провалля могло утворитися внаслідок обвалу застарілог­о каналізаці­йного колектора. Річ у тiм, що такі колектори споруджува­ли здебільшог­о за радянських часів (у 70—80-х роках минулого століття) із залізобето­ну — це було вигідно, адже не потребувал­о значних капіталовк­ладень. Однак і термін експлуатац­ії цих залізобето­нних конструкці­й не надто тривалий — щонайбільш­е 25 років, і він, зрозуміло, уже давно сплив. У деяких місцях подібні трубопрово­ди зруйнували­ся повністю. Відтак стоки нерідко течуть підземними «коридорами», що утворилися, і вимивають ґрунт. Там, де цей ґрунт структурно нестійкий, він деформуєть­ся. Нагорі ж ми спостеріга­ємо обвали. Так, улітку минулого року в Полтаві біля гаражного кооператив­у на вулиці Огнівській буквально за лічені хвилини пішов під землю легковий автомобіль. Дякувати Богу, тоді ніхто з людей не постраждав. Та подібні обвали ґрунту в обласному центрі відбувають­ся все частіше й частіше. Тож де й коли обвал може статися наступного разу і хто стане його черговою жертвою, наразі ніхто прогнозува­ти не в змозі. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine