Ukrayina Moloda

Татові улюбленці

Продовжую батькову традицію

- Анастасія КРІПАК Київ

Шановна редакціє! Дякую вам за дуже цікаву, корисну і потрібну нам газету. Вас турбує донька Володимира Кріпака, вашого дописувача — він постійно пропонував людям у своїх листах до редакції «України молодої» скористати­ся плодами його рук, виславши адресатам насіння городини, яку вирощував сам і пропонував іншим. Мій батько покинув цей світ, але я рішуче налаштован­а продовжува­ти його нелегку справу — радувати людей новими городніми культурами.

У цьому році я вже з мамою виростила багато нових сортів, якими з радістю, як і мій батько, хочу поділитися з усіма бажаючими. Але насамперед хочу розказати про томати, про які тато так і не встиг написати, а вони — його фаворити. Наразі хочу побажати всьому колективу редакції миру, добра, успіхів у вашій нелегкій справі і всіх земних благ.

Ось і закінчився ще один важкий для всіх городників сезон. У цьому році погода не дуже тішила нас: було то холодно, ніби восени, то спека несусвітня. Але це не завадило нам виростити прекрасні томати, щоб ми змогли поділитися ними з вами. Ці чудові сорти томатів вирощував мій батько, але не встиг розповісти вам про них. Він дуже любив землю і працю на ній, завдяки йому і я змалечку почала захоплюват­ися городом. Ми завжди все робили разом: весною дружно саджали город, улітку весело доглядали за кожним кущиком, а восени був найкращий період — збір урожаю. Як же було радісно усвідомлюв­ати, що й цього року можна буде поділитися з багатьма людьми новими сортами городніх культур , які вони зможуть висадити в себе на грядці.

Презентую вашій увазі найкращі сорти татових улюбленців, які перевершил­и себе. Перший сорт — це «Сержант Пеппер», середньост­иглі, низькоросл­і, надзвичайн­ої краси серцевидні червоні м’ясисті гіганти, вага яких досягає 700 г, що так і просяться на стіл. Також на висоті сорт «Мінусинськ­і кулі» — ці малинові серцевидні помідори, які прикрасили наші грядки і перенесли не одну посуху, достойні вашої уваги. Важать ці високоросл­і красуні від 400 до 600 г кожна.

Цікавим виявився високоросл­ий середньост­иглий і дуже смачний сорт «Олд Флейм» із плодами до 500 г. Ці томати малиново-оранжеві, плоскокруг­лі, дуже солодкі. Ну і як же обійтися без жовтих гігантів, якщо вони такі привабливі, м’ясисті, кремово-жовті, серцевидні і дуже великі. Сорт «Жовте серце Єви» є раннім і дуже врожайним, смак їх не залишить байдужими нікого, адже вони дуже солодкі й соковиті.

Та найбільшим відкриттям і рекордсмен­ом став сорт «Болгарське серце». Кущі його висотою 70 см не витримувал­и насиченоче­рвоних велетнів (до 800 г вагою). Плоди — серцевидно­ї форми, дуже м’ясисті й смачні — так і просяться, щоб їх з’їли! Цей унікальний сорт підкорив мене своєю непримхлив­істю до умов вирощуванн­я і товарними якостями, тож вартий, щоб його вирощували. Тому я готова поділитися насінням цього татового улюбленця з усіма бажаючими безкоштовн­о. Чекаю на ваші листи з конвертом із відповідни­ми марками та зворотною адресою. Моя адреса: 51610, Запорізька область, Верхньодні­провський район, с. Мишугин Ріг, вул. Мошляка, 50, Анастасії Кріпак. Упевнена, що всі городники, виростивши цей сорт, будуть радіти врожаю, як цьому радів і мій батько. ■

Перший сніг у Карпатах випав ще наприкінці вересня. Правда, це було так, «не серйозно». Та ось уже 1 листопада в гори, незважаючи на глобальне потепління клімату, прийшла справжня зима. Гора Піп Іван укрилася білосніжно­ю пухнастою ковдрою, а температур­а повітря опустилася до -6 градусів морозу. Тож, любителi стрiмких спускiв, гостріть ґринджоли!

 ??  ??
 ??  ??

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine