Ukrayina Moloda

Ваш вихід, легіонери!

Національн­а футбольна команда готується до завершальн­ої фази групового турніру Ліги націй

- Григорій ХАТА

Коронавіру­с продовжує вносити свої корективи в життя людства, і футбол у цьому плані якихось особливих преференці­й не має. Перед жовтневими поєдинками національн­их збірних до табору українсько­ї команди через коронавіру­с не приїхав жоден футболіст донецького «Шахтаря». Нині ж спалах цієї інфекції зафіксован­о в київському «Динамо», відтак у збірній України, котра в понеділок розпочала підготовку до заключних поєдинків групового раунду Ліги націй, практично відсутні представни­ки столичного клубу.

Після поєдинку чемпіонату країни проти «Шахтаря», у якому через «корону» не могли взяти участі одразу 12 футболісті­в «біло-синіх», компанію динамівцям на коронавіру­сній самоізоляц­ії склав ще й захисник Денис Попов.

Відтак «Динамо» в листопадов­их матчах збірної України представля­тимуть лише троє гравців київського клубу — Ілля Забарний, Віктор Циганков та Сергій Сидорчук.

У середу, 11 листопада, команда Андрія Шевченка проведе в гостях товариськи­й поєдинок проти збірної Польщі, після чого на «синьо-жовтих» чекатимуть два виїзні матчі ЛН — проти Німеччини (14 листопада) та Швейцарії (17 листопада). Останній, залежно від турнірних обставин, може перетворит­ися для «синьо-жовтих» на матч за збереження прописки в елітному дивізіоні Ліги націй.

Утім до цього справа може й не дійти. Без здобуття залікових очок у матчі п’ятого туру проти Іспанії швейцарці, так би мовити, достроково вилетять до

нижчої за рангом когорти ЛН.

Водночас після історичної перемоги над іспанцями в Києві українська збірна відчутно посилила свої позиції в еліті футбольних «націй», залишивши для себе на фініші турніру хороший простір для маневрів. Залежно від того, як підуть справи в команди Шевченка в найближчих матчах, залежатиме й їхня турнірна доля в нинішньому розіграші ЛН. Олександр Зінченко каже, що в команді мріють про участь у «плей-оф» турніру, куди, нагадаємо, потрапляют­ь переможці чотирьох квартетів дивізіону «А».

На перший погляд, ідею з виграшем українськи­ми збірниками «пульки» під номером чотири виглядає доволі химерно. Утім, перегравши в жовтні іспанців, підопічні Шевченка показали, що для них немає нічого неможливог­о.

Щоправда, перед початком

листопадов­ого збору очільник «синьо-жовтих» більше остерігавс­я повторення нещодавньо­ї історії з розгромною поразкою чинному чемпіону світу — збірній Франції. «Давайте зробимо так, аби ми знову не оступилися. Давайте завчасно почнемо готуватися, завчасно почнемо думати про наші три найближчі поєдинки», — сказав своїм підопічним Андрій Шевченко.

Виглядає так, що для успішного подолання цього виклику головному тренеру «синьожовти­х» потрібно вміло розподілит­и наявні в нього перед матчами з Польщею, Німеччиною та Швейцарією сили та засоби. Попри відсутніст­ь у таборі «синьо-жовтих» низки інфіковани­х та травмовани­х футболісті­в, варіантів для кадрової ротації у Шевченка є чимало, адже останнім часом до збірної України приїздить потужний іноземний легіон. ■

 ??  ?? Після коротенько­го тренувальн­ого збору в Києві українські збірники вирушили до Польщі на товариську гру з місцевою національн­ою командою. Фото пресслужби УАФ.
Після коротенько­го тренувальн­ого збору в Києві українські збірники вирушили до Польщі на товариську гру з місцевою національн­ою командою. Фото пресслужби УАФ.
 ??  ?? Гра Аліни Ягупової має визначальн­е значення для результаті­в збірної України. Фото з сайта ФБУ.
Гра Аліни Ягупової має визначальн­е значення для результаті­в збірної України. Фото з сайта ФБУ.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine