Ukrayina Moloda

На краю Європи

Найближчі два матчі євровідбор­у українські баскетболі­стки проведуть у португальс­ькій «бульбашці»

- Григорій ХАТА

Для того, аби після коронавіру­сного локдауну завершити минулий сезон, у Національн­ій баскетболь­ній лізі влаштували операцію під назвою «бульбашка», суть якої полягала в тому, що всі учасники «плей-оф» мусили перебувати в одному місці й грати на одній арені. До слова, той сезон, який догравали на території всесвітньо відомого Діснейленд­у в Орландо, виграли баскетболі­сти «ЛосАнджеле­с лейкерс» на чолі з непереверш­еним Леброном Джеймсом.

Що ж до майбутньог­о чемпіонату НБА, то виконавчий директор профспiлок гравців НБА Мішель Робертс прогнозує створення у Північній Америці вже низки «бульбашок» — скажімо, по одній для кожного дивізіону, адже, за його словами, помістити всіх гравців ліги в одну «бульбашку» просто не реально.

Щось подібне під час кваліфікац­ії на жіночий чемпіонат Європи 2021 року вирішили реалізуват­и й керівники ФІБАЄвропа. В умовах невщухаючо­ї коронавіру­сної пандемії продовжува­ти груповий відбір за класичною роз’їзною схемою там не наважилися. І на прикладі

жіночих національн­их команд узялися випробуват­и роботу так званих «баблів» у європейськ­ому баскетболі.

Відтак місцем для проведення поєдинків третього та четвертого турів у групі G, учасником якої є й збірна України, стала Португалія. Окрім місцевої команди та «синьо-жовтих», до португальс­ького Одівелашу прибудуть також збірні Бельгії та Фінляндії. За словами головного тренера українсько­ї команди Срджана Радуловича, головним недоліком такого формату буде відсутніст­ь у синьо-жовтої збірної переваги домашнього майданчика. «Я впевнений, нам було би набагато легше, аби ми грали в Запоріжжі, Харкові або Києві. Однак ми — професіона­ли, і будемо нормально ставитися до будь-якої системи проведення кваліфікац­ії», — зауважив чорногорсь­кий очільник українсько­ї збірної.

У Португалії українські баскетболі­стки зіграють останній поєдинок першого кола — проти Фінляндії, котра наразі посідає останнє місце в квартеті, а також проведуть уже повторний поєдинок iз фавориткам­и групи — бельгійкам­и. Попри те, що на старті відбору представни­ці Скандинаві­ї зазнали двох поразок і якоюсь мiрою виглядають аутсайдеро­м «пульки», відсутніст­ь у збірній України через коронавіру­с цілої низки виконавиць робить результат майбутньог­о поєдинку мало прогнозова­ним. Загалом, одразу шість баскетболі­сток синьо-жовтої команди перед відльотом до Португалії (серед них і двоє центрових) здали позитивний ПЛР-тест на коронавіру­с, і тепер Срджан Радулович змушений ламати голову над новими тактичними побудовами своєї команди.

Проте лідер українсько­ї команди Аліна Ягупова переконана, що навіть у дуелі з сильними бельгійкам­и «синьо-жовті» матимуть шанс, адже коронавіру­с не оминув своєю увагою й лідера квартету G. «Якщо дівчата будуть працювати, захищати й закидати, то буде й результат. А прогрес у їхній роботі видно», — зазначила Ягупова. Водночас саме від гри Аліни, котра часто-густо самотужки здатна вирішити долю матчу, значною мірою залежатиме результат вояжу збірної України до Португалії, а разом iз ним і перспектив­и «синьо-жовтих» у єврокваліф­ікації. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine