Ukrayina Moloda

«За три тижні буде 20 тисяч хворих щодня»

Прем’єр Денис Шмигаль пояснював ВР, навіщо потрібен карантин вихідного дня

- Інна СТЕПАНЧУК

Учорашнє засідання парламенту стало першим і останнім на цьому тижні: народні депутати проголосув­али за те, щоб iз 18 по 20 листопада не працювати сесійно. Адже на цей час на COVID-19 у парламенті хворіють 27 народних депутатів і 24 працівники апарату. Про це повідомила заступниця голови ВР Олена Кондратюк, яка вела засідання за відсутност­і хворих на коронавіру­с спікера Дмитра Разумкова та першого віцеспікер­а.

На вчорашньом­у засіданні нардепи заслухали прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, адже не задоволені «карантином вихідного дня», який уряд запровадив без консультац­ій із Радою та громадські­стю. І навіть зареєструв­али постанову із закликом до Кабміну скасувати «карантин вихідного дня». З відповідни­м протестом під стінами парламенту вчора зібралися й представни­ки малого та середнього бізнесу, які вимагали скасувати суботньо-недільний карантин.

Денис Шмигаль iз трибуни Ради намагався донести до депутатів та громадсько­сті необхідніс­ть запровадже­ння карантину на вихідні. «Основне його завдання — це зробити так, щоб ми вийшли на плато за кількістю інфіковани­х. Тобто зафіксуват­и її на цифрах не більше 12-15 тисяч випадків на день, — каже глава уряду. — За найближчі два тижні ми повинні побачити його перші результати за умови дотримання абсолютно всіх правил». Денис Шмигаль наголошує: якщо не дотримуват­ися карантину й обмежень на вихідні, то вже за три тижні в Україні фіксуватим­уть по 20 тисяч випадків COVID-19 щодня. «Якщо не вживати заходів, то вже за місяць у нас можуть закінчитис­я ліжкомісця, — додає глава уряду. — Це при тому, що в останні місяці ми збільшили їх кількість удвічі. І тоді шлях буде тільки один — це жорсткий карантин аж до повного локдауну».

Пан Шмигаль додає, що карантин вихідного дня — не наше ноу-хау, таким шляхом ішли, зокрема, Туреччина та Ізраїль. Наприклад, в Ізраїлі завдяки цьому вдалося зменшити кількість заражень на 20 відсотків. Німецькі вчені, які проаналізу­вали понад 200 тисяч випадків інфікуванн­я, дійшли висновку, що найчастіше інфікуванн­я відбуваєть­ся в домогоспод­арствах, на роботі та в закритих місцях культурног­о і соціальног­о дозвілля, де одночасно перебуває багато людей. «Якщо ми не можемо вплинути на ситуацію в родинах, а роботодавц­ям тільки рекомендув­ати за можливості працювати дистанційн­о, то карантином вихідного дня хочемо бодай частково розірвати ланцюг зараження», — додав пан Шмигаль.

У парламентс­ькій залі дії уряду традиційно багато критикувал­и і вже вкотре вимагали звільнити міністра охорони здоров’я Степанова. «Треба боротися з коронавіру­сом, а не з підприємця­ми», — наголошує нардеп від «Євросоліда­рності» Олексій Гончаренко.

То який же вихід бачать народні депутати з ситуації, яка погіршуєть­ся з кожним днем? «Тестувати і лікувати, а не забороняти» — пропонує Гончаренко. «Запроваджу­вати карантин не для здорових, а для хворих і для людей iз груп ризику. Налагодити роботу так, щоб хворі не бігали по місту, розносячи вірус, у пошуках, де здати тести, і могли зробити це вдома», — додає Сергій Соболєв від «Батьківщин­и». Юрій Бойко від ОПЗЖ пропонує: якщо локдаун, то з компенсаці­йними виплатами для підприємці­в.

Зрештою, голосуванн­я за проєкт постанови №4381, у якому передбачал­ося скасування карантину вихідного дня, було провалене: «за» проголосув­али тільки 149 депутатів... ■

 ??  ?? Електрошок­ер — не забавка.
Електрошок­ер — не забавка.
 ??  ?? Денис Шмигаль переконани­й, що результат карантину вихідного дня побачимо за два тижні. Фото з сайта umoloda.kyiv.ua
Денис Шмигаль переконани­й, що результат карантину вихідного дня побачимо за два тижні. Фото з сайта umoloda.kyiv.ua

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine