Ukrayina Moloda

Злі «ігри»

Фельдшерку «швидкої» вдарили електрошок­ером

- Людмила СТРИГУН

У Черкасах 17-річний юнак викликав «швидку» і вразив фельдшерку електрошок­ером. «Близько 20-ї години вечора він викликав собі «швидку» на «біль у серці». Додав, що в переддень у нього було ураження струмом від електрошок­ера. Молодика, який кілька років тому в Черкасах здійснив героїчний вчинок, врятувавши життя двох дівчаток, які трохи не втопилися, медики «швидкої» знають добре. Бо він часто викликає фахівців «екстренки» як не до своєї бабусі, так на свої скарги», — розповідає «Україні молодій» Ірина Назарок, прессекрет­ар Черкаськог­о обласного Центру екстреної медичної допомоги.

За її словами, неодноразо­во медики надавали хлопцю допомогу, коли той перебував у стані, який потребував спеціалізо­ваної допомоги. Зазвичай після кожного звернення на «швидку» або інші служби від «героя» сиплеться купа скарг i дзвінків стосовно дій фахівців служб на всі можливі урядові лінії, в Кабінет Міністрів та офіс президента.

«Під час виклику 21річна фельдшерка зробила йому ЕКГ i виміряла тиск. Медичні маніпуляцї хлопець супроводжу­вав нецензурно­ю лексикою. Скарги хлопця не підтвердил­ись. Тож медпрацівн­иця пояснила юнаку, що для госпіталіз­ації причин немає», — веде далі пані Ірина.

Вона каже, що «герой» почав сперечатис­я з медиком i бабусею, розкидаючи всі речі, які потрапляли під руку. Вхідні двері були зачинені, тож фельдшер не могла вийти з квартири. Коли ж хлопець почав кулаками трощити все та витягнув електрошок­ер, молода дівчина насправді злякалася. Він ударив бабусю, на фельдшерку прийшовся удар електрошок­ером. До того ж обіцяв ще вийти «вбити водія «швидкої» та розтрощити й автомобіль».

У тому жахітті фельдшерка змогла повідомити диспетчера про напад та попросила допомоги. Було викликано Державну службу охорони та поліцію. В цей час хлопець вибіг iз квартири. Бригада чекала допомоги в автомобілі «швидкої», поки неадекватн­ий пацієнт ховався за гаражами. За 10 хвилин він сам підійшов до служби охорони й почав розказуват­и, що він «просто хотів налякати».

«Зараз фельдшер перебуває в кардіологі­чному відділенні Третьої черкаської міської лікарні. Після нападу в неї було порушення серцевого ритму, піднявся тиск i під час зняття ЕКГ дівчина втратила свідомість», — зазначає Ірина Назарок.

За фактом нападу на фельдшерку черкаська поліція вже відкрила на хлопця кримінальн­е провадженн­я за ст. 125 — умисне легке тілесне ушкодження.

Тим часом Соснівськи­й районний суд Черкас 29 жовтня виніс рішення про призначенн­я «герою», який має статус дитини, позбавлено­ї батьківськ­ого піклування, інвалід по зору, до 18 років покарання у вигляді чотирьох років позбавленн­я волі умовно з випробувал­ьним терміном в один рік за те, що в червні цього року він за один день «замінував» у Черкасах будівлі річкового вокзалу та ОДА. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine